Praha

naše první fórum... :-)

Praha

Příspěvekod armin » čtv 02. pro 2021 11:17:30

Alaja sem dala citaci dopisu o Praze a jejím výjimečném duchovním předurčení. Bohužel ten text mi jaksi pravdivě neladí s tím, jak to cítím a poznávám já - jako Pražák :-)

Výjimečné místo na Zemi - Praha opravdu je.
Zajímavě to popisuje například Gustav Meyrink v Golemovi, v povídce Neviditelná Praha atd. Bohužel jsem nenašel na netu pdf třeba té Neviditelné Prahy abych to sem nakopíroval, takže jen ukázka a odkaz, které jsem našel:

Meyrinkova Praha se stává magickým místem. Je „prahem mnohem
užším než na jiných místech země. "62 Zde lze překročit hranici našeho
smysly vnímatelného světa a vstoupit do časoprostoru, který nepodléhá
pozemskému řádu běhu věcí.
více zde:
https://dspace.cuni.cz/bitstream/handle/20.500.11956/15113/DPTX_2007_2_11410_OSZD001_71222_0_58417.pdf?sequence=1&isAllowed=y

"Neznám jiné město, které by člověka - bydlí-li v něm a zvětrá-li s ním duchovně - k sobě tak podivuhodně kouzelně vábilo a jež by tak neodolatelně vybízelo k návštěvě míst jeho pohnuté minulosti - jako Praha. Vypadá to, jako by mrtví volali nás živé na místa, kde kdysi trávili své pozemské bytí, aby nám pošeptali, že Praha nemá své jméno nadarmo, že je ve skutečnosti prahem mnohem užším než na jiných místech země... pak kráčíme jakoby pod jakýmsi vlivem, nevidíme a neslyšíme nic, co bychom už dávno nevěděli, ale odnášíme si pocit, na který nelze zapomenout do pozdního stáří - podivný pocit, jako bychom nějakým způsobem překročili práh."
Gustav Meyrink, Neviditelná Praha

I pan Tomáš mluvil o Praze jako o výjimečném městě. Dříve to byl Betlém, Lhasa, nyní se tím duchovním "místem" na Zemi stává Praha - Čechy. Říkal, že i dalajláma měl k Praze výjimečný postoj a vnímal ji jako rodící se duchovní centrum světa.
Rodí se tu (nejen v Praze, ale v Čechách, jejichž centrem Praha je) opravdoví hledající a Mistři - původně z Tibetu a jiných duchovních částí Země.
Pan Tomáš je toho příkladem, Drtikol a další, zatím neznámí....
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Praha

Příspěvekod Alaja » čtv 02. pro 2021 15:39:00


https://zpv-ekologie.webnode.cz/provaza ... o-cechach/

Proroctví o Čechách


Libušino proroctví o Praze



Město vidím veliké, jehož sláva hvězd se bude dotýkat



Nostradamovo proroctví



Pak vzejde ze svého rodu, který byl tak dlouho neplodný, ten, jenž se narodí na 50. rovnoběžce a obnoví celou křesťanskou církev. Nastane mír, jednota a porozumění mezi lidmi, kteří byli zmateni a odděleni.



Poselství pro český národ

Přijaté telepaticky z Tibetu 1977



Opět k Vám promlouvám z onoho velebného klidu tam, odkud jsem již dříve promlouval k Vám v osudových chvílích této planety. Jak jsem jíž předešle řekl, Váš národ je původem z předků slunného Orientu, ze země, která leží pod střechou světa. Proto znám dobře váš národ i jeho poslání, jelikož pouta utkaná předivem věků stále trvají.
Váš malý nárůdek v moři nepřátel procházel vždy kritickými údobími svého vývoje a procházel i utrpením, a to proto, aby uzrál pro svůj příští vedouc úkol v kultuře ducha. Již několikrát byl na pokraji záhuby, býval by zničen, avšak jinak bylo psáno v knize osudu a nesměl zahynout, protože má své předurčení. Nezahyne, protože jméno Praha, pocházejících z indického slova „Pragaja Deva Pragaja“ znamená „Setkání Bohů“, a tak se Praha má stát střediskem obrodného hnutí světových dějin ve smyslu duchovního vývoje.
První válka zrodila vaši samostatnost, druhá očistila vaši zemi od zrádných cizáckých živlů. Dnešní doba, kterou prožíváte, má sloužit k rozpoznání kladů a záporů světového názoru i vlasteneckých kvalit a současně ke krystalizaci ryzích charakterů ve vašem národě.
Ale otevřete oči, pozorně se dívejte. Zachovejte naprostý klid a důvěru v příští dny! Ať postihne tuto planetu jakákoliv přírodní katastrofa, zůstaňte přesně tam na tom místě, kam vás vaše karma postavila. Neutíkejte nikam! Vaše karma ví lépe než vy, kde jste v bezpečí! Civilizace se žene nezadržitelně vpřed a nastane doba, kdy žádná prestiž té či oné strany, té či oné velmoci, ale láska a úcta k člověku budou vládnout a duchovní hodnoty budou zdobit hlavy našich hodnostářů. V šíři příčin se vynořil Kristův věk a spěje ke své realizaci. Procesem pročišťování a prověřování se váš národ připraví do příští éry - éry slovanské.
Tímto očistným procesem prochází v současné době i váš největší východní bratr, který se v nejbližších letech přetvoří v nejčistší demokracii světa. Buďte silní a klidní, současně však opatrní i před nejlepšími přáteli, neboť lidská slabost není vzácností. Idea, za kterou šli vaši velikáni a kterou hlásal i jeden z největších synů vaší vlasti (T.G.M.), spěje ke svému uskutečnění. Je to idea čistého lidství, osobní i duchovní svobody, osvobození ženy i muže. Jen tato idea zaručí chod vašich národů směrem vpřed a vzhůru ve spolupráci a soužití, pak teprve pochopíte pravý význam slova bratrství.
Jste národem, který je nejbohatší na duchovní hodnoty v celé Evropě, a proto musíte růst, protože oči celého světa budou upřeny k vaší zemi jako k duchovnímu srdci. To je zákon!
Buďte klidní! Na hodinách světa se ručička blíží hodině dvanácté a ve vzduchu se rýsuje katastrofa. Tato planeta však nesmí být zničena, jelikož její zánik by ochromil celou sluneční soustavu. Nebude však ušetřeno její duševně choré lidstvo, které usiluje o její zničení atomovou zbraní. A tak se zeměkoule otřese jako kůň, který ze své srsti smetá hejno komárů, ovádů.
Vliv Říma zcela zanikne, protože katolická církev znečistila původní učení Ježíše Krista. Nový zákon bratrství a demokracie se zaskví v plné čistotě a jasu. Zachovejte k celému větu lásku! Přejte všem lidem klid a mír, o kteréžto statky jsou zatím ochuzeni.
Přejte všem hladovějícím nasycení a těm, kdo hynou z nedostatku práce, přinášejte pomoc.
Vašemu poslání žehnají ti, kdož bdí - vaši bratří z Himalájí.
Až uslyšíte různé zprávy ze světa, buďte klidní a vyrovnaní. Vše co přichází a přijde, přijímejte tak, jak to přijde a snažte se vše řadit do souvislosti s vývojovým procesem pro růst duší. Pokoj s vámi!

z internetové stránky https://www.orgo.cz/viewtopic.php?f=23& ... bac245e053



Poselství z duchovních světů od mystičky Boženy Cibulkové



Národe mučedníků a bojovníků za Boží pravdu… národe velkého a nesmírného poslání, …Národe Boží, volá tě Kristus! Vyjdi ze stínů, které tě obklíčily a zatemnily cestu. Vystup z nízkostí lidského pádu. Zastav každou řeku nešlechetného myšlení a slova. Osvoboď se ze zajetí hmoty. Vydej Zemi Boží světlo do tebe vložené. Postav se na stranu Boží pravice. Služ láskou a mírem. Naplň své duchovní poslání. Spoj se s anděly. Žij život v Bohu. Pojď s Kristem v budoucnost. Žehnám všem rukám pracujícím pro dobro národa.
Nešetřili jsme životy lidské ani zvířat, rostlin,stromů, květů, a proto jsme dnes šlapáni tvrdou botou nepřátel. Bloudíme ve z matku a nejistotě, klopýtáme o kořeny své zaslepenosti a nevědomosti. Nevíme, kde je klid a mír. Nechápeme Boží tajemství. Nerozumíme životu a sobě. Národy Země, jsme všichni spojeni jedním rodným kruhem lidství a člověčenství.
Slyš český národe: Bůh tě postavil do ohniska neklidu v tento čas účtování se vším zlem národů, při sčítání jeho kořenů, při měření hloubky a šíře zlem zakalených a mrtvých vod v oblasti myšlení, v místech citu. Ty však, český národe, stůj na místě své duchovní cti. Neodstup od úkolů prostředníka mezi nebem a lidským světem. V tobě je uloženo vše, co národy Země potřebují pro výstavbu Božího domova. Z pokladů božských hodnot života v tobě uložených právě pro tento čas, je dáno a bude dáváno všem Slovanům, všem Evropanům, i těm za oceány a v sibiřských dálkách i pustinách, v himálajských horách i v ledových zónách světa. Především však, a na to buď pamatováno, všem izraelským, shromážděným v pospolitosti i rozptýleným mezi národy i na cestách stálého poutníka. Jsi žádaným předvojem - buď jím do konce tohoto světa!





z internetové stránky https://cz-eu.eu/cesky/praha-duchovni-centrum.html





Světová proroctví o nastupujícím zlatém věku světa



"Však Země nová, z moří zrozená, suchá, čistá, měkká a svobodná, zbavená špíny lidstva a jeho mizérie, stane se nového člověka dynastie. Už druhé děti, jež ta pokolení přinesou, pochopí věci přirozeně tak jak jsou. Dorostou spanilé, skromné a docílí počátek Zlatého věku nových dní." -Matka Shiptonová


"Nákazy a války zmizí... Po dlouhou dobu budou země obývány v míru. Lidé budou bezpečně cestovat vzduchem, moři i vlnami." - Nostradamus

"Vidím jedinou vlajku - bílou. Uprostřed Evropy - věž. Mapa Evropy je bílá, nikde více už žádná krev." - Madame Sylvia

"Ctižádostivých duší bude ubývat, zatímco počet lidí dobrého srdce, kteří žijí se Zemí v harmonii, bude narůstat, až do doby, kdy se Země zbaví zla. Pokud mají Hopi pravdu, bude nový svět dokonalý a Země znovu rozkvete." - Indiáni Hopi

"Ve věku šestého slunce bude objeveno vše, co bylo pohřbeno. Pravda se stane zdrojem života a synové šestého slunce budou cestovat hvězdami." - aztécké proroctví

"Šťasten, kdo má očištěné srdce: před ním se otevírá věčný život a brány nebeského města, venku zůstanou pohlavně nevázaní, zvrhlíci, šarlatáni, vrazi a všichni, kdo dávají čemukoli přednost před Bohem a libují si v podvodech." - Bible, Zj. 22:14,15

"Všechno, co připomíná staré (nynější) časy, se zhroutí. Brzy spatříte nový svět, novou koncepci světa, novou organizaci, nové zákony." - Madame Sylvia



z internetové stránky https://fenomen2012.net/



Více zde: https://zpv-ekologie.webnode.cz/provaza ... o-cechach/


Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Praha

Příspěvekod honzam » čtv 02. pro 2021 15:56:03

Přijde mi to jako závan nacionalizmu z minulého nebo předminulého století. Českému národu stejně jako mnohým dalším je podle mne souzeno se integrovat do sjednocené Evropy. Praha bude jedním z provinčních měst superstátu řízeného z Bruselu. Měli bychom se více vnímat jako Evropané. ČR je jedna z nejateističtějších zemí na světě po Severní Koreji, tak si myslím, že je to příhodné místo pro zrození antikrista.

Nicméně zde je zajímavý žebříček měst podle návštěvnosti:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cities_by_international_visitors

Z evropských měst jsou před Prahou jen Atény, Londýn, Paříž a Řím. Páté místo s ohledem na pouhý milion obyvatel není špatné. :-)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Praha

Příspěvekod honzam » čtv 02. pro 2021 16:09:32

Pedrito píše:Je to nejkrásnější město ve vesmíru. Kampa, to je něco, ale i ta sídliště a okolo lesy rybníky a skály...Češi maj blbou hymnu, správná by měla znít takhle:

https://m.youtube.com/watch?v=C5MyDTQC-f8


Správná křesťanská hymna ... "Zachovej nám, Hospodine"

Imperial Anthem of Austria-Hungary in Czech (1848-1918)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Praha

Příspěvekod honzam » čtv 02. pro 2021 16:31:26

multikulturní Praha

https://www.czso.cz/csu/xa/cizinci-v-hl-m-praze-v-roce-2020

Vývoj procentuálního zastoupení cizinců na celkovém počtu obyvatel Prahy

Obrázek

Podíl cizinců na počtu obyvatel jednotlivých městských částí k 31. 12. 2020

Obrázek
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Praha

Příspěvekod Alaja » čtv 02. pro 2021 16:48:16

Ještě je někde zmínka o proroctví, že se v Čechách, v Praze...nebo tak nějak - uskuteční nejen setkání Bohů, ale i zápas sil Světla a Temna....
..až ho najdu, tak to sem vložím...


:kafe:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Praha

Příspěvekod armin » čtv 02. pro 2021 18:32:02

honzam píše:Přijde mi to jako závan nacionalizmu z minulého nebo předminulého století. Českému národu stejně jako mnohým dalším je podle mne souzeno se integrovat do sjednocené Evropy.


Národu ano. Ale duchovně je Praha novým duchovním centrem. Střetem světla a tmy, jako byl donedávna Jeruzalém.
Všude jinde je to z tohodle pohledu pohoda a klídek - z duchovního pohledu. Tj. všem je to jasné, není co řešit.
To, že jsme jedním z nejateističtějších národů je důkazem, že se už nedáme opít rohlíkem a že jsme opravdovější, že je zde díky tomu šance se duchovně posunout dál.
Jsme nejateističtější, ale numiosní potřeba je tu nejsilnější. Probuzená se vším negativním i pozitivním. A jen v probuzeném stavu v konfliktu nevědomých sil je možno postoupit dál.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Praha

Příspěvekod honzam » čtv 02. pro 2021 18:57:29

Myslím si, že je lepší nenechat se unést fantaziemi o nějaké předurčenosti a výjimečnosti. Praha je město oblíbené turisty, protože se v ní zachovalo mnoho historických památek a pohled na Hradčany je atraktivní. Žádnou zvláštní duchovní energii nebo moc nemá. O žádných epických konfliktech světla a tmy nevím. 2. sv. válka se nás dotkla jen okrajově oproti jiným zemím. Češi mají rádi svůj klid a obyčejný život, jsou to vlastně takoví hobiti uprostřed velkého světa, ale příliš nevěřím, že by se tu narodil nějaký Frodo. Ta proroctví výše vnímám asi jako legendu o blanických rytířích.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Praha

Příspěvekod armin » čtv 02. pro 2021 19:16:58

honzam píše:Myslím si, že je lepší nenechat se unést fantaziemi o nějaké předurčenosti a výjimečnosti. Praha je město oblíbené turisty, protože se v ní zachovalo mnoho historických památek a pohled na Hradčany je atraktivní. Žádnou zvláštní duchovní energii nebo moc nemá. O žádných epických konfliktech světla a tmy nevím. 2. sv. válka se nás dotkla jen okrajově oproti jiným zemím. Češi mají rádi svůj klid a obyčejný život, jsou to vlastně takoví hobiti uprostřed velkého světa, ale příliš nevěřím, že by se tu narodil nějaký Frodo. Ta proroctví výše vnímám asi jako legendu o blanických rytířích.


To je v pohodě. Co oko nevidí srdce neželí :-)

Nebo naopak, co srdce necítí, to oko mysli nevidí.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Praha

Příspěvekod honzam » čtv 02. pro 2021 20:08:06

armin píše:
honzam píše:Myslím si, že je lepší nenechat se unést fantaziemi o nějaké předurčenosti a výjimečnosti. Praha je město oblíbené turisty, protože se v ní zachovalo mnoho historických památek a pohled na Hradčany je atraktivní. Žádnou zvláštní duchovní energii nebo moc nemá. O žádných epických konfliktech světla a tmy nevím. 2. sv. válka se nás dotkla jen okrajově oproti jiným zemím. Češi mají rádi svůj klid a obyčejný život, jsou to vlastně takoví hobiti uprostřed velkého světa, ale příliš nevěřím, že by se tu narodil nějaký Frodo. Ta proroctví výše vnímám asi jako legendu o blanických rytířích.


To je v pohodě. Co oko nevidí srdce neželí :-)

Nebo naopak, co srdce necítí, to oko mysli nevidí.

Ve velkých městech obecně cítím negativní energii. :-)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Praha

Příspěvekod honzam » čtv 02. pro 2021 20:11:48

Je to taková disharmonie a vykořenění z naší přírodní podstaty.

Obrázek
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Praha

Příspěvekod Alaja » čtv 02. pro 2021 20:21:30

Když jsem se před 32 lety stěhovala do Prahy, tak jsem to obrečela. Já tam zaboha nechtěla. Ale rychle jsem si zvykla a nakonec si ji i zamilovala.
Po pár letech jsem si všimla, že toto město má cosi, co může jednoho plnit i jakousi nonstop radostivou euforií. A když jsem z města odjížděla někam na dovču nebo za přáteli, tak jsem cítila, že s rostoucím počtem kilometrů se ta euforie kamsi ztrácí, vyprchává, až docela zmizí.. A naopak, když jsem se vracela, tak jsem ji v určité vzdálenosti zase pocítila.
Mohlo se jednat o kruh s poloměrem asi tak 20 km, se středem uprostřed města....
:medith:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Praha

Příspěvekod armin » čtv 02. pro 2021 20:56:36

honzam píše:Ve velkých městech obecně cítím negativní energii. :-)

To je v pohodě. Negativní i pozitivní energie jsou zde současně. Stejně jako třeba v Jeruzalémě.
Ďábla i Boha máme v sobě. Když se objeví poznání, osvobození (Bůh), hned je tu i Ďábel - strážce prahu, opravdovosti viz pokušení Krista, Buddhy.
V kom jsou zbytky, kterých se "Ďábel" může chytit (obvykle přivlastnění) jde od bran Osvobození rovnou do pekla (svého negativistického pekla) podobně jako se tam teď propadá třeba Vostál. Abych jen obecně neteoretizoval a uvedl konkrétní příklad, který všichni známe.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Praha

Příspěvekod armin » čtv 02. pro 2021 21:27:20

Setkal jsem se s jiným svým způsobem podobným příkladem proměny.
Do Jílového jsem vzal jednoho z mých duchovních kamarádů, Vlastíka, se kterým jsme meditovávali a on tam časem vzal i tu svoji dlouholetou přítelkyni Jindřišku (o tu po čas vztahu pečoval, pomohl jí vystudovat vysokou školu - učil se s ní atd.

V Jílovém byl mezi zakládajícími členy - co pomáhali stavět ašram (já jsem tam přijel když už byl hotový) jistý Špaček, krásný duchovní zapálený adept.
No a když tam ten Vlastík po čase sebou přivezl tu svoji Jindřišku, tak tam "přeskočila jiskra" mezi Špačkem a Jindřiškou.
Špaček a Jindřiška pak jeli spolu na vodu a tam se velmi "důkladně" sblížili.
A pak milý Špaček najednou obrátil. Najednou viděl Tomášovi podobně jako Vostál. Napsal svým kamarádům, co tam s ním jezdili a budovali ašram dopis, kde jim ten svůj negativní obraz - jako nesvobodu atd. napsal.
Já jsem ho osobně neznal - jen tu Jindřišku, která s námi také někdy spolu s Vlastíkem meditovala.
A tu se stalo. S bývalou manželkou jsme v zimě jeli na podnikovou chatu do Jestřebí v Jizerských horách. Tam nebyla hospoda, tak jsme se jednou večer vypravili přes kopec na pivo do vesnice za kopcem.
Vejdeme a koho tam nevidíme, za stolem tam sedí ta Jindřiška s tím Špačkem. No tak jsme si k nim přisedli a mne hned zajímalo jak to vidí s tím Jílovým atd.
Já jsem mu nic nevymlouval, jen jsem se ptal, abych to pochopil. Pamatuji si, že řekl "My jsme taková avantgarda české jogy". Prostě něco jiného svobodného, nezávislého atp.
Pak, když jsem po čase přijel do Jílového tak mi říkali, že tam přišel ten Špašek a zpoza za plotem na ně křičel, aby za ním neposílali ty své "agenty" (už nevím jak to přesně nazval) nebo na ně pošle policii. Evidentně si takto interpretoval naše náhodné setkání.
Náš kamarád, který Jindřišku miloval, sledoval další jejich osud. Špaček se dal na pití, Jindřišku, která mu porodila dítě začal mlátit a ta pak, když dítěti byly dva roky, spáchala sebevraždu.
Dál už nevím, jak to se Špačkem vyvíjelo - náš kamarád komunikoval jen s Jindřiškou a ta už pak nebyla...
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3161
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Praha

Příspěvekod honzam » čtv 02. pro 2021 21:30:47

Věřím faktům. Střed Čech jižně od Prahy se jmenuje Ďábel. To přece nemůže být náhoda. :-)

https://www.turistika.cz/mista/geometricky-stred-cech-na-kopci-dabel/detail
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Praha

Příspěvekod honzam » čtv 02. pro 2021 21:44:47

Od chaty v Jílovém je geometrický střed na kopci Ďábel vzdálený vzdušnou čarou pouhých 5,8 km.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Praha

Příspěvekod honzam » čtv 02. pro 2021 23:41:28

Alaja píše:Ještě je někde zmínka o proroctví, že se v Čechách, v Praze...nebo tak nějak - uskuteční nejen setkání Bohů, ale i zápas sil Světla a Temna....
..až ho najdu, tak to sem vložím...


:kafe:

Existuje také proroctví, že bude Praha zničena velkou ohnivou koulí. Údajně k tomu mělo dojít v roce 2019, ale třeba to má být až v roce 2029, kdy bude prolétat těsně kolem Země planetka Apophis. Vědci spočítali, že v roce 2029 mine Zemi o 30 000 km. Mapa s původním rizikem dopadu pro rok 2029 se už nedá dohledat. Zde je z neoficiálního zdroje:

http://nearfuture.info/web/future/myworking.htm?i=1

Obrázek

http://nearfuture.info/web/future/foretold.htm#sy

The Sybille of Prague (1658)

Again there are dark Times. In the Year in which two Fives are across Nineteen, and on the Day of holy Veronica [Used to be 13Jan or 04Feb. Now St. Veronica Feast Day is 12Jul] will Mankind Scream in Fear out into the World, and the End of Prague will certainly happen. The Earth will be raped and God will hold a horrible trial.

Nothing compares previously to anything like this. Out of East there comes a Dragon, who looks gross. Out of his 9 Tongues and 99 Eyes there will shoot deadly lightning and out of his open Mouth there will blow a poisonous Breath. Prague, my dear Prague, you will find a rare and terrible end. A breath goes through your lanes, sweet and warm; surprised mankind will feel it. With horribly distorted faces thousands begin to rest and freeze despite the warmth. It comes to the end. Ten musty bells of the last church clang in the air. The slow and muddy tides of the Moldau [Moldau or Vltava river, Prague] roll as a terrible hurricane roars across the country, across the city. Yellow-grey dust and heavy, poisonous clouds take the breath from humans and cattle. The Hradschin [the Castle District of Prague] is set on fire, in the city the walls burst. Everywhere fire rages. The earth trembles, vibrated by the mighty quake. Deep gaps do open, devouring the dead and the living. The graves open as ransacked by spirit hands, and the skeletons smile with cruel laughter. Everything sinks in the unfathomably black depth.

From Vysehrad [the old castle of Prague] a tremendous fireball comes along, rocks fly through the air and all around blazes a sea of fire. Everything that mankind's diligence has created lies in debris and ash. One can only hear the roar of the storm. Life has gone out. I only see rubble and corpses. Slowly the clouds disappear where once the proud cathedral dome had been. I see a bloody-red fireball. It is over! Prague, your fate has been fulfilled! Where are your houses, proud city? Why do gloomy tides flood the coasts of a deserted heath? Horrible worms eat body and spirit with frightening effect. Weeds and ruins and a poisonous cloud characterizes the countryside. Is this the harvest of the human seed?



V roce, ve kterém jsou dvě pětky napříč devatenáctkou ??? 5 + 19 + 5 = 29
Píše se, že den svaté Veroniky býval 13. ledna a v roce 2029 se Apophis přiblíží v pátek 13. dubna. :nevim:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Svat%C3%A1_Veronika

blahoslavená Veronika z Binaska (1445–1497), svátek 13. ledna.

Z mapky není zřejmé, zda přilétne od východu.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Apophis_(planetka)

Obrázek
Odhadovaný průlet na 13. dubna 2029 (údaj z února 2005).

Pokud se díváme na Zemi shora, pak skutečně přilétne od východu!

Zde je 3D animace:

https://earthsky.org/space/asteroid-99942-apophis-encounters-2029-2036-2068/

Obrázek

Friday, April 13, 2029, will be a showtime for asteroid Apophis, for the general public and astronomers alike. According to NASA, Apophis will come so close that it’ll be visible to the unaided eye alone; something that almost never happens with asteroids. According to NASA, Apophis will first become visible in the Southern Hemisphere and will look like a speck of light moving across Australia during this close encounter. It will be over the Atlantic Ocean at its closest approach to Earth. It will move so fast that it crosses the Atlantic in just an hour, and will have crossed the U.S. in the late afternoon/early evening within the next hour.

https://solarsystem.nasa.gov/asteroids-comets-and-meteors/asteroids/apophis/in-depth/

During its 2029 flyby, Apophis will first become visible to the naked eye in the night sky over the southern hemisphere and will look like a speck of light moving from east to west over Australia. It will be mid-morning on the U.S. East Coast when Apophis is above Australia.

Apophis will then cross above the Indian Ocean, and continuing west, it will cross the equator over Africa.

At its closest approach to Earth, just before 6 p.m. EDT, April 13, 2029, Apophis will be over the Atlantic Ocean. It will move so fast that it will cross the Atlantic in just an hour. By 7 p.m. EDT, the asteroid will have crossed over the United States.



Poletí od východu k západu.

Má to být "drak" s 9 jazyky a 99 očima. Tři devítky jsou číselným označením Apophise!

https://en.wikipedia.org/wiki/99942_Apophis

99942 Apophis
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 937
Registrován: stř 28. říj 2020 18:38:22

Re: Praha

Příspěvekod vostalpetr » pát 03. pro 2021 14:08:41

Duchovním centrem světa je Kroměříž,

a ne nějaká pitomá Praha,

žili zde slavné osobnosti jako třeba Jan Milíč, Karel Kryl nebo Petr Vostál


:ohen:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Praha

Příspěvekod vostalpetr » pát 03. pro 2021 14:11:32

Najednou viděl Tomášovi podobně jako Vostál. Napsal svým kamarádům, co tam s ním jezdili a budovali ašram dopis, kde jim ten svůj negativní obraz - jako nesvobodu atd. napsal.


Co to meleš o nějaký nesvobodě, pitomost není nesvoboda, to je prostě jen svobodný blblbnutí a zblbnutí...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Praha

Příspěvekod Alaja » pát 03. pro 2021 14:19:24

Existuje také proroctví, že bude Praha zničena velkou ohnivou koulí.



8.3.2000 - sen

Sojím na nějakém kopci a vidím, jak se na město docela pomalu snese rožhavený kámen o velikosti asi 50 x 50 metrů a kutálí se městem až k vysoké skále a pak k řece...
Neozvala se žádná rána.
Komentuji to, v tom snu : Za chvíli začnou záchranky vozit zraněné, připravte se....

Zdá se, že se ten šutr snesl k zemi od jihu či západu...v tom snu...

:nevim:


:kafe:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Další

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků