Hromady hoven k sebevoblbování

naše první fórum... :-)

Re: Hromady hoven k sebevoblbování

Příspěvekod vostalpetr » sob 08. led 2022 0:44:05

A bohužel nejsou k dispozici jiná slova pro definici této zkušenosti než ta, která už někdo použil k popisu slepých ramen. A i kdybych použila jiné slovo, třeba pišduvišduric, tak to stejně ten, kdo to nezažil bude chtít připodobnit k něčemu, co zná z tohoto světa.


Postačí věci popisovat paradoxně,

a ne srát hovna náký Pravdy, nebo vymýšlet náký "čurimurifuky"
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Hromady hoven k sebevoblbování

Příspěvekod Réza » sob 08. led 2022 0:52:34

vostalpetr píše:
neměnné je neustále proměnné, samsára je nirvána,


Tady se asi neshodneme. Neměnné je neměnné.
Samsára je nirvána = proměnlivé je neměnné.
Nirvána je sansára? To fakt nevím. :nevim:


vostalpetr píše:Karl: Znamená to, že nemůžeš najít žádnou výhodu. A v tom nenaleznutí nějaké výhody nebo nějakého lepšího místa nebo čeho, pomine třeba ta představa nějaké výhody - když prostě jsi to, co jsi. Protože to, co jsi, nepotřebuje žádnou výhodu nebo nevýhodu, aby mohlo být tím, čím je. Není zde žádný vlastník čehokoliv. Žádné relativní vlastnictví. Ty jsi to. Ale to není něco, co můžeš dostat nebo dosáhnout. V tom, že jsi, co jsi, nemůžeš nic získat a nic ztratit. Nemůžeš dostat více nebo méně než to, co je. Co se tedy dá dělat? Protože to jsi, musíš dělat další zkušenost tvého Sebe. Nemůžeš přestat realizovat sám sebe. Je to nekonečný příběh.

Nisargadatta to nazval "oceánem utrpení". To bývá obvykle přehlédnuto. Oceán relativních zkušeností, který bude vždy plný utrpení. Strastiplné zkušenosti oddělenosti. Ty to nemůžeš zastavit. Neexistuje žádná jiná možnost zažít sám sebe. Bude to vždy zkušenost duality. To Jedno musí samo sebe zažít jako dvojnost. Z toho neexistuje žádná cesta ven. Někdy tady je sjednocení/jednota a někdy oddělenost. Jednotě se dává přednost a tomu druhému se chce vyhnout. Být jedno s milovanou jednotou a potom být zase oddělen.

http://www.inspiruj.cz/viewtopic.php?f= ... enz#p40049

Bude to vždy zkušenost duality. To Jedno musí samo sebe zažít jako dvojnost.
Jedno zažívá samo sebe jako dvojnost. Ale může zažít samo sebe i jako Jedno.
Ale to není přístupné ani vostálovi, ani Réze, ani.., ani...
Ano individualita na tuto zkušenost musí rezignovat, přestat ji chtít, přestat po ní toužit. Musí? Nemusí, může. A je fajn, že je to připomínáno. A tak jsem to tvoje posílání někam dlouho dobu chápala.
Ale Jednota může zažít jednotu ... to mi prostě nevymluvíš. :tralala:
Uživatelský avatar
Réza
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 08. lis 2021 16:05:39

Re: Hromady hoven k sebevoblbování

Příspěvekod Réza » sob 08. led 2022 0:53:03

vostalpetr píše:
A bohužel nejsou k dispozici jiná slova pro definici této zkušenosti než ta, která už někdo použil k popisu slepých ramen. A i kdybych použila jiné slovo, třeba pišduvišduric, tak to stejně ten, kdo to nezažil bude chtít připodobnit k něčemu, co zná z tohoto světa.


Postačí věci popisovat paradoxně,

a ne srát hovna náký Pravdy, nebo vymýšlet náký "čurimurifuky"

Jojo paradox je mocný.
Uživatelský avatar
Réza
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 08. lis 2021 16:05:39

Re: Hromady hoven k sebevoblbování

Příspěvekod vostalpetr » sob 08. led 2022 1:10:33

Ale to není přístupné ani vostálovi, ani Réze, ani.., ani...


A kdo by to asi tak jinej poznával že je To ???

Je to vždy čisté ego které sebe samo poznává jako To,

jelikož To nemá žádný jiný instrument k poznání sebe sama...

A to ego není opět nic jiného než (ztotožněné ) Vědomí (To)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Hromady hoven k sebevoblbování

Příspěvekod vostalpetr » sob 08. led 2022 1:15:01

Ale Jednota může zažít jednotu ... to mi prostě nevymluvíš


Tak se nauč tu duchovní teorii,

ale ne vod pitomců jako je Mooji...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Hromady hoven k sebevoblbování

Příspěvekod vostalpetr » sob 08. led 2022 1:21:11

Jojo paradox je mocný.


Ani ne,

na blby to nikterak nezabírá...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Hromady hoven k sebevoblbování

Příspěvekod salmo1cz » sob 08. led 2022 2:13:40

vostalpetr píše:
Ale to není přístupné ani vostálovi, ani Réze, ani.., ani...


A kdo by to asi tak jinej poznával že je To ???

Je to vždy čisté ego které sebe samo poznává jako To,

jelikož To nemá žádný jiný instrument k poznání sebe sama...

A to ego není opět nic jiného než (ztotožněné ) Vědomí (To)

Přesně tak jenom skrze ego.Také to občas někdo komentuje nic tam není.To znamená pouze, že si neuvědomil že je to To.
Takže mysl je stále přítomna, ale není vůdčí, zůstává jako nástroj.Jinak to nejde, jinak by člověk musel být v bezvědomí.To je moje osobní zkušenost a vyvozený závěr.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Hromady hoven k sebevoblbování

Příspěvekod Réza » sob 08. led 2022 8:58:40

salmo1cz píše:
vostalpetr píše:
Ale to není přístupné ani vostálovi, ani Réze, ani.., ani...


A kdo by to asi tak jinej poznával že je To ???

Je to vždy čisté ego které sebe samo poznává jako To,

jelikož To nemá žádný jiný instrument k poznání sebe sama...

A to ego není opět nic jiného než (ztotožněné ) Vědomí (To)

Přesně tak jenom skrze ego.Také to občas někdo komentuje nic tam není.To znamená pouze, že si neuvědomil že je to To.
Takže mysl je stále přítomna, ale není vůdčí, zůstává jako nástroj.Jinak to nejde, jinak by člověk musel být v bezvědomí.To je moje osobní zkušenost a vyvozený závěr.


Ano, to může být osobní zkušenost, chápu.
Zatím.

:mavam:
Uživatelský avatar
Réza
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 08. lis 2021 16:05:39

Re: Hromady hoven k sebevoblbování

Příspěvekod Réza » sob 08. led 2022 9:21:18

Petře, léla nadáváš Janě. Přitom tvůj postoj se od jejího moc neliší. Za barikádovali jste se na zdánlivě stabilní pozici "Nepodívám se na to, jak to je" a plně to chápu, protože podívat se, je pro toho, kdo se podívá smrtelně nebezpečné (ano tak se ztráta důležitosti může jevit).
Jany argument je, že už to vidí, tak nač něco zkoumat.
A tvůj (a zřejmě se k tomu kloní i Salmo), je že není co objevit.

Ale argument, že něco není protože to není mou zkušenosti, je argumentem omezence.

Zůstává záhadou, proč vůbec uvažuješ o něčem jako Jednota, když to ty ani nikdo jiný nemůže zažít a dokonce ani Jednota sama. Operuješ s pojmem Jednota, protože jsi ho našel v nějakých teoriích. A věříš tomu, že něco takového je?
Uživatelský avatar
Réza
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 08. lis 2021 16:05:39

Re: Hromady hoven k sebevoblbování

Příspěvekod armin » sob 08. led 2022 10:12:37

Réza píše:Ale argument, že něco není protože to není mou zkušenosti, je argumentem omezence.


Tak to přesně je.
Mnozí duchovňáci - jsou napřed otevření novému, vstřebávají, cvičí, třeba velice intenzivně, jedou do klášterů atd. a pak si podle svých zkušeností udělají názor, jak to je. Že třeba to a to nikam nevede, že to bylo jenom sebevoblbování a podobně. Prostě co jim nešlo, tak to zavrhnou. Když to nešlo mně, tak to nemůže jít ani někomu jinému.
A na tom svém názoru, konceptu "usnou", jejich duchovní cesta se zastaví a mnohdy se vrátí ještě o kousek zpět.
Takových případů znám hodně. Jeden můj kamarád třeba teď říkává: "To, co mi radil pan Tomáš, je nesmysl, to je jako bych měl prorazit hlavou betonovou zeď".
A tenhle si zrovna na těch svých duchovních moudrech a získaných schopnostech působit na nezkušené lidi udělal docela slušně vydělávající živnost. A mne teď přímo nesnáší a vyhýbá se mi, protože mu svou existencí nejspíš připomínám jeho selhání.

Jen vzácně lidé hledají a díky tomu i nacházejí až do smrti. Je to asi tím, že oni nechtějí něčeho dosahovat, dosáhnout, ale následují "volání" Poznání, Ducha, Stříbrného větru...
Pan Tomáš byl jedním z nich.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3163
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Hromady hoven k sebevoblbování

Příspěvekod Trini » sob 08. led 2022 11:11:53

Réza píše:Petře, léla nadáváš Janě.


A předtím se ji leta zastával a chránil ji, když ji ostatní nadávali - a to především armin. Podle mne je potřeba vidět věci celistvě. Jinak z toho vznikne jen omezený pohled - pohled omezence? :mrk:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Hromady hoven k sebevoblbování

Příspěvekod armin » sob 08. led 2022 11:16:21

P.S.
To neznamená, že i ti, kteří primárně nechtějí, nepotřebují něčeho dosahovat, neusilují. Usilují, někdy až extrémně - třeba Buddha, Ale jejich motivace nevychází z egoismu.
Tohle třeba Vostál není schopen přijmout, protože to zřejmě nezná a tak to považuje za všechno možné jen ne za to, co to opravdu je.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3163
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Hromady hoven k sebevoblbování

Příspěvekod Trini » sob 08. led 2022 11:18:54

Tohle, co tady s arminem řešíte, má už Petr dávno za sebou. Ale z těch vašich současných pozic se to dá těžko poznat - to chápu. Ale přesto - proč to nejdete řešit na inspiruj nebo poradnu? Tam se to hodí.

:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Hromady hoven k sebevoblbování

Příspěvekod armin » sob 08. led 2022 11:21:30

Trini píše:
Réza píše:Petře, léla nadáváš Janě.


A předtím se ji leta zastával a chránil ji, když ji ostatní nadávali - a to především armin. Podle mne je potřeba vidět věci celistvě. Jinak z toho vznikne jen omezený pohled - pohled omezence? :mrk:


To víš, to je vývoj. Já jsem zmoudřel a Vostál zblbnul. A u tebe to stagnuje, ty jí příležitostně nadáváš pořád stejně.
:-)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3163
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Hromady hoven k sebevoblbování

Příspěvekod Alaja » sob 08. led 2022 11:22:08

Trini píše:Tohle, co tady s arminem řešíte, má už Petr dávno za sebou. Ale z těch vašich současných pozic se to dá těžko poznat - to chápu. Ale přesto - proč to nejdete řešit na inspiruj nebo poradnu? Tam se to hodí.

:-)


Jo,jo....zajímavé je, že nepíšou vůbec nic o Světle.... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Hromady hoven k sebevoblbování

Příspěvekod Trini » sob 08. led 2022 11:24:46

armin píše:Já jsem zmoudřel


Ty jsi fakt úplně pitomej. Samochvála smrdí, pitomo. :mrk:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Hromady hoven k sebevoblbování

Příspěvekod Trini » sob 08. led 2022 11:34:40

Alaja píše:
Trini píše:Tohle, co tady s arminem řešíte, má už Petr dávno za sebou. Ale z těch vašich současných pozic se to dá těžko poznat - to chápu. Ale přesto - proč to nejdete řešit na inspiruj nebo poradnu? Tam se to hodí.

:-)


Jo,jo....zajímavé je, že nepíšou vůbec nic o Světle.... :mrgreen:


Nepíšou vůbec nic zajimavého. Furt jen dokola žmoulají začátečnické formulky - a dál se zatím nedostanou. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Hromady hoven k sebevoblbování

Příspěvekod Trini » sob 08. led 2022 11:38:42

vostalpetr píše:
A bohužel nejsou k dispozici jiná slova pro definici této zkušenosti než ta, která už někdo použil k popisu slepých ramen. A i kdybych použila jiné slovo, třeba pišduvišduric, tak to stejně ten, kdo to nezažil bude chtít připodobnit k něčemu, co zná z tohoto světa.


Postačí věci popisovat paradoxně,

a ne srát hovna náký Pravdy, nebo vymýšlet náký "čurimurifuky"


:mrgreen:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Hromady hoven k sebevoblbování

Příspěvekod armin » sob 08. led 2022 11:46:05

Trini píše:
armin píše:Já jsem zmoudřel


Ty jsi fakt úplně pitomej. Samochvála smrdí, pitomo. :mrk:


Já se nechválím, toho jsem dalek, to už mám dávno za sebou, jenom konstatuju, jak to vidím.

To Vostál, ten je pyšnej a ještě se k tomu drze přiznává. Obrázek
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3163
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Hromady hoven k sebevoblbování

Příspěvekod armin » sob 08. led 2022 11:52:07

Trini píše:
Nepíšou vůbec nic zajimavého. Furt jen dokola žmoulají začátečnické formulky - a dál se zatím nedostanou. :mrgreen:


Můžeš uvést příklad nějaké začátečnické formulky, kterou žmouláme?

Mě přijde že tímhle trpí hlavně Vostál, že se furt točí v kruhu. Když třeba napíšeš slovo láska, nebo soucit, tak se hned roztočí jak čamrda.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3163
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 109 návštevníků