Sovětský svaz mírová hráz

naše první fórum... :-)

Re: Sovětský svaz mírová hráz

Příspěvekod vostalpetr » sob 28. kvě 2022 12:05:28

Podobně jako Rakušáci vítali Hitlera.


No vždyt to byl oblíbený politik stejně jako Stalin,

ten k nám bohužel nepřijel, takže jsme mu vlaječkama nemohli zamávat,

dneska ale můžeš přivítat máváním vlaječkama příchozím ukrajincům...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Sovětský svaz mírová hráz

Příspěvekod Trini » sob 28. kvě 2022 12:39:32

armin píše:Trini je zastáncem toho,


Trini je zástacenm toho, aby se zbytečně neumíralo a zbytečně se neničila země. Lidé by se měli dohodnout a ne z nenávisti zakazovat někomu jeho jazyk a jeho národní identitu. Nenávist plodí nenávist.

No, EU politici plánují všem zakázat národní identitu. Z Boži rozmanitosti chtějí udělat jednotného bezpohlavního člověka bez národní identity, asi aby se jim lépe vládlo.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Sovětský svaz mírová hráz

Příspěvekod vostalpetr » sob 28. kvě 2022 14:02:31

No, EU politici plánují všem zakázat národní identitu


Národní identita mě nějak netrápí,

jsem spíše člověk než že bych byl čech nebo moravák,

horší je ovšem to že polici potláčejí individuální identitu,

jelikož jsou to povětšinou všichni katoličtí sráči a za správné lidi považuji pouze poslušné ovce...

To je přece Ježíšova vize BK coby pasáka co pase stádo blbejch ovcí jenž se cítí neštastně, pokud se vzdálí od svého stáda...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Sovětský svaz mírová hráz

Příspěvekod Alfons » sob 28. kvě 2022 15:08:34

Armin, ideální prototyp Evropana:

Obrázek
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Sovětský svaz mírová hráz

Příspěvekod Arat » sob 28. kvě 2022 15:24:33

K té národní identitě.
Vím o sobě, že jsem národní individualista, nebo jak bych to nazvala. Úzce spjata s touto zemí a nedovedu si představit, že bych žila někde jinde.
Ještě snad někde v Rusku - možná jsem tam žila v minulém životě :-)
Hodně silně emočně prožívám např. naší hymnu, když ji hrajou, při nějakém utkání nebo tak, včetně slzí ... :-)

Má to něco společného s tématem "mít kořeny".... nebo je nemít..... a když je "máš", je velký rozdíl, než když je nemáš, to potom jsi (resp. se cítíš) jako vyděděnec, nikam nepatříš a zažíváš vnitřní prázdno... smutek...

Dnes se mi zdál sen, po dlouhé době opět jeden z těch živých, kdy jsem byla součástí masy lidí, všude hromada lidí, různých, letadla, davy lidí, neznámá místa, budovy, pohyb lidí, pohyb mas .... ze začátku byli kolem mne i lidé jakoby z jednoho kmene, které jsem znala, ale pak jsem se ocitla sama .... vyšla jsem z hotelu, ještě chvíli jsem si pamatovala název hotelu, ale za chvíli už ne... a šla jsem ... pořád jsem někde šla a věděla jsem, že už nenajdu cestu zptátky, protože ta místa neznám, nevím, jak se jmenuje hotel, vlastně ani nevím, v jaké jsem zemi.... nic mi budovy, krajina neříkala, nikoho jsem tu neznala..... přišla jsem na místo, které bylo jakoby na vršku, bylo z něho vidět dolů na město, veliké, snad jako Praha.... seděla jsem na patníku a dívala se dolů na město a v duši bylo prázdno..... tu se kolem mne objevila skupinka mladých chlapců a začali na mě mluvit, nějakou řečí, snad i anglicky.... nerozuměla jsem, něco se mě ptali.... a já se jich rusky zeptala, kde to prosím jsem, jak se jmenuje toto město? Zcela plynně.... a rusky.....
A oni mi odpověděli : "To je Sula."

Ráno, když jsme vstávali, jsem se zeptala muže, jestli si myslí, nebo zná, že by existovalo na světě město, které se jmenuje Sula...

Nevěděl.... :-)

A já taky ne.... ale to není důležité, důležitý je ten pocit ztráty domova... kořenů, jakýsi pocit vyděděnosti....

Tak asi tak....
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Sovětský svaz mírová hráz

Příspěvekod Alfons » sob 28. kvě 2022 16:11:44

Arat píše:Má to něco společného s tématem "mít kořeny".... nebo je nemít..... a když je "máš", je velký rozdíl, než když je nemáš, to potom jsi (resp. se cítíš) jako vyděděnec, nikam nepatříš a zažíváš vnitřní prázdno... smutek...

To si zvykneš. Já když jsem byl kdysi 2 měs. na Novém Zélandu (na jazykovém kurzu), tak se mi začalo hrozně stýskat. Vůbec jsem to nečekal, ani nechápal. Všichni tam byli hodní, udiveně se na mě usmívali, když jsem jim to řekl. Pokoušel jsem se jim to vysvětlit, že jsem zvyklej na nepříjemný, zamračený lidi, na humus, moc to nechápali.

Ale to se po určitém čase poddá a když jsem byl např. půl roku v Thajsku jak mě se nechtělo domů... přiletěl jsem do Prahy a v metru ty xichty, ala "je to nahovno", "nic se nedá dělat"...
Po letech jsem tím bordelem načáchnul a tak mi to připadá normální a nevnímám to. A kdybych si ten šok nepamatoval tak bych tomu už ani nevěřil.

Tak jdi, nebo běž, nebo leť
vezmi nohy na ramena
běž, nečekej na to až
krutě padneš za Fiala
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Sovětský svaz mírová hráz

Příspěvekod Arat » sob 28. kvě 2022 16:30:18

Jedna kamarádka, co pobývala ve světě více, než doma, v ČR, taky říkala, že co vystoupila u nás z letadla, jako by na ni někdo hodil deku. :aha:
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Sovětský svaz mírová hráz

Příspěvekod Arat » sob 28. kvě 2022 16:34:45

Mimochodem, dcera vygooglila, že Sula je řeka na Ukrajině. :aha:
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Sovětský svaz mírová hráz

Příspěvekod Alfons » sob 28. kvě 2022 16:57:21

Ještě je taky San Pedro Sula ("hlavní město vražd"), v Hondurasu.

https://en.wikipedia.org/wiki/San_Pedro_Sula
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Sovětský svaz mírová hráz

Příspěvekod Alaja » sob 28. kvě 2022 17:05:55

Arat píše:Mimochodem, dcera vygooglila, že Sula je řeka na Ukrajině. :aha:


Tady máš další...
San Pedro Sula je druhé největší honduraské město, známé též jako Capital industrial. Je správním střediskem departementu Cortés. Zároveň je urbanistickým centrem významné honduraské aglomerace „Valle de Sula“, kde žije přibližně 2,50 milionu lidí a kde se vyprodukuje více než 63% veškerého honduraského HDP.



Sula
Obec
region Møre og Romsdal, Norsko



:medith:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Sovětský svaz mírová hráz

Příspěvekod Arat » sob 28. kvě 2022 17:19:59

Tý jo, no, teď si vyber :jingjang: v každém případě jsem tam byla ztracená ...
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Sovětský svaz mírová hráz

Příspěvekod Alaja » sob 28. kvě 2022 17:26:57

Arat píše:Tý jo, no, teď si vyber :jingjang: v každém případě jsem tam byla ztracená ...


Psala jsi, že to bylo veliké město....a ty jsi byla na nějakém kopečku....to by mohlo být třeba to město v Hondurasu. Kolem něho kopečky jsou....a je dost veliké....a má i ty hotely.....třeba by jsi ten "svůj" mezi nimi našla.... :-)
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Sovětský svaz mírová hráz

Příspěvekod Arat » sob 28. kvě 2022 17:36:25

Dej pokoj, já su ráda doma :poklona: :srdce:
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Sovětský svaz mírová hráz

Příspěvekod vostalpetr » sob 28. kvě 2022 17:47:04

Má to něco společného s tématem "mít kořeny".... nebo je nemít..... a když je "máš", je velký rozdíl, než když je nemáš, to potom jsi (resp. se cítíš) jako vyděděnec, nikam nepatříš a zažíváš vnitřní prázdno... smutek...



Vidžňána Bhairava

Medituj své tělo jako vědomí celého vesmíru.

Medituj současně na prostor kolem a v nitru těla.

Medituj na prostor nad, pod a v nitru těla jako spojité pole vědomí.



Mým domovem je "prostor",

no a ten rozhodně není prázdnej,

takže já jsem všudezdejší...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Sovětský svaz mírová hráz

Příspěvekod Arat » sob 28. kvě 2022 18:37:56

vostalpetr píše:
Má to něco společného s tématem "mít kořeny".... nebo je nemít..... a když je "máš", je velký rozdíl, než když je nemáš, to potom jsi (resp. se cítíš) jako vyděděnec, nikam nepatříš a zažíváš vnitřní prázdno... smutek...



Vidžňána Bhairava

Medituj své tělo jako vědomí celého vesmíru.

Medituj současně na prostor kolem a v nitru těla.

Medituj na prostor nad, pod a v nitru těla jako spojité pole vědomí.



Mým domovem je "prostor",

no a ten rozhodně není prázdnej,

takže já jsem všudezdejší...

Já to tak, jak se zdá, ještě nemám :jejda:
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Sovětský svaz mírová hráz

Příspěvekod vostalpetr » sob 28. kvě 2022 22:09:20

kořenů, jakýsi pocit vyděděnosti


Ke kořenům ale taky patří letokruhy,

ak at ti nedojdou :

https://www.youtube.com/watch?v=ubplAZiGoZE
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Sovětský svaz mírová hráz

Příspěvekod Arat » sob 28. kvě 2022 22:22:46

Tak jsem ten sen v sobě nechávala celý den znít a díky za vaše reakce, zvlášť za odkaz na to město v Hondurasu, i když nevím, moc, kde to je. Ale prý ve střední Americe.

Sama bych to místo nehledala, pro mě byl důležitý ten pocit, který jsem zažívala v místě, které mi bylo cizí.

Ten sen je pro mě důležitý a zdál se mi :-) proto, že mi jasně ukázal moje kořeny, domov, kde jsem doma a to jsou Slované. Jinak řečeno - východ.
Směr.....

Západ ne.

Je to jako s biblí.... Bible je taky alegorickým vyjádřením cesty, tedy brát ji, - to - jako obraz, jako příběh.... ne doslova....

Tak díky za rozklíčování těch alegorií... :-)
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Sovětský svaz mírová hráz

Příspěvekod Trini » ned 29. kvě 2022 3:46:58

vostalpetr píše:
No, EU politici plánují všem zakázat národní identitu


Národní identita mě nějak netrápí,

jsem spíše člověk než že bych byl čech nebo moravák,



No, mně by tedy hodně vadilo, kdyby mi chtěli vnutit slovenštinu jako jediný úřední jazyk a moje děti by musely chodit do slovenské školy místo do české. Kam se na tyhle ukrajinské nácky hrabal rakouský Haider, kvůli kterému bylo Rakousko trestáno a sankcováno ostatními evropskými státy. Ale ukrajinští náckové, neskonale horší než Haider, najednou EU státům vůbec nevadí. Z tohohle pokrytectví je mi nanic.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Sovětský svaz mírová hráz

Příspěvekod vostalpetr » ned 29. kvě 2022 6:15:15

Směr.....

Západ ne.


Jen pro tvou informaci,

směrem na východ také žili troglodyti,

a musím říct, že mnozí východní slované mně ty troglodyty svým zjevem dost připomínají,

i když tedy po pravdě řečeno vůbec nevím jak ti troglodyti vypadali, takže se domnívám že nejspíš jako ti východní slované,

ovšem na rozdíl od troglodytů už nežijí v jeskyních ale zemljankách,

což lze považovat za technologický pokrok vyspělé troglodytí civilizace...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Sovětský svaz mírová hráz

Příspěvekod vostalpetr » ned 29. kvě 2022 6:20:27

No, mně by tedy hodně vadilo, kdyby mi chtěli vnutit slovenštinu jako jediný úřední jazyk a moje děti by musely chodit do slovenské školy místo do české.


To by mně taky vadilo,

ale ne kvůli slovenštině ale kvůli té povinné školní docházce kterou stát obštastnil coby povinností všechny děti...

Ale tahle stupidita nemá nic společnýho s jazykem, ale se státním dobroserstvím a voblbováním lidí již od dětství...

Je totiž zcela jedno jestli blb mluví česky, slovensky nebo nějak jinak,

je to prostě jen blb
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků