Pohled odsud

naše první fórum... :-)

Pohled odsud

Příspěvekod vostalpetr » pon 20. čer 2022 15:49:37

Chceš napsat pohled odsud? Tohle je všechno i nic. Není žádné já nebo ty. Cokoli si myslíš že ovládáš neovládáš. Všechno co si myslíš že rozhoduješ nerozhoduješ. Všechno kam zaměříš pozornost není ani setina tvé vůle. Nemůžeš říct větu, nemůžeš mít jedinou myšlenku, nejsi si ničeho vědom. Nejsi. Není žádné ego. Není žádná tvá existence. Není ani žádný zážitek. Všechno se jen zdánlivě děje. Objevuje se to a mizí. Nemá to žádnou minulost ani budoucnost. Nikam to ve skutečnosti nejde. Nemusí se to ničím stát. Nikdo to nepozoruje. Všechno je nepoznatelno tvářící se jako toto.



Nelamte si s tím hlavu, někdy v budoucnu (člověk musí myslet na budoucnost) si k tomu sednu a něco k tomu sesmolím,

možná tedy, nebot jediné co je jisté je to že nic není jisté...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4829
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Pohled odsud

Příspěvekod Alfons » úte 21. čer 2022 6:41:28

To co Charvát popisuje sice může být pravda, ale je potřeba znát úhel pohledu toho popisu. A ten žábykouřil nezná, a tak přiblble předpokládá, že je všezahrnující.

1 + 1 = 2 v desítkové soustavě, ve dvojkové je to ale zase 1. Půdorys budovy sice může věrně popisovat budovu, ale neví-li se, že jde o půdorys, místo představy budovy vzniknou úplný veiloviny.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Pohled odsud

Příspěvekod vostalpetr » úte 21. čer 2022 9:36:11

Vony se kouřej i žáby ???

Já myslel že jenom ptáci, ale jestli i žáby, tak to je pro mě novinka...

Až budu u rybníka tak si jednu chytnu a zkusím ji vykouřit,

jen aby se mně ale neproměnila v krásnýho prince...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4829
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45


Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků