Alfonsovo

naše první fórum... :-)

Re: Alfonsovo

Příspěvekod Jana » sob 30. črc 2022 11:46:49

Alfons píše:
Jana píše:celistvé poznání - vědomí samotné existence, která je blahem, láskou (v tichu srdce).

Tudíž to celistvé poznání je někde lokalizováno – v srdci.

V srdci, o kterém mluví probuzení...

V tichu srdce můžeš vypozorovat, že tady končí mysl. Tím pádem tady končí projekce času a prostoru, tím pádem tady končí i jakákoliv lokalizace v časoprostoru. Tím pádem v téhle lokalizaci není žádná lokalizace.

A i když to možná vypadá jako absurdita, je tady něco jako prostup k Sebepoznání:

Po­dobně jako sůl roz­puš­tě­nou ve vodě
nelze vní­mat okem, pouze cí­tit ja­zy­kem,
tak vskutku věčný brahman, zá­řící v hlu­bině srdce,
ne­může být po­znán vněj­šími smysly,
ale pouze svět­lem pro­bu­zení,
které vzejde z mi­lo­srd­ných slov zřece – uči­tele:
„Vskutku jsi brahman sa­motný, ni­koli fe­no­me­nální svět, jenž vy­vstává ko­lem.“

Úryvek z knihy Šrí Šankaráčárja – Sebepoznání

Alfons píše:Nicméně to, co srdce formuje, je ne-srdce, nemůže být srdce bez bytí toho, co srdcem není. Ono ne-srdce je však celé zbývající bytí, tak jak by ho mohlo celistvé poznání vynechat?

V místě, kde zmizela mysl, není šance nic nijak formovat, nic rozdělovat na dvojí...

Alfons píše:
Jana píše:
Alfons píše:Nu a s tím objektem jsi ztotožněna, víš, "tohle jsem já".

Řekla bych, že bys zcela jistě nikde nenašel citaci, kde bych psala: víš, "tohle jsem já", a Ty jsi něco jiného.

No ano, tvoje "tohle jsem já" mě z toho tvého já nevylučuje, o to nejde.
Tak o co tedy jde?
Jde o to, že "tohle jsem já" znamená vidět sebe jako objekt. Ale já není objekt. Já je subjekt.
Koukáš se fascinovaně do zrcadla a dojata poznamenáš, "ach, to jsem já, tak krásná". Já netvrdím, že nejsi krásná. Já tvrdím, že to nejsi ty. :-)

To jsou Tvé představy. Sat - čit - ánanda nepotřebuje žádné zrcadlo, je vším, co je, je stále stejná, a neexistuje žádná existence, která by existovala mimo existenci, jestli mi rozumíš. Tedy ani moje a dokonce ani Tvoje ne.

Alfons píše:
Jana píše:
Alfons píše:Ten objekt byl i dříve spirituálními lidmi nějak popsán, tak si to můžeme porovnat s naším (nebo jiným) popisem, chceme-li.

Nevím, co máš tímhle na mysli, ale jestli je něco takového možné, tak můžeš uvést konkrétní příklad.

No jak píšu výše, tvůj popis je "Blažená existence je to, co je. Tedy Bytí. Vědomé Bytí. SČA". Buddhistické spisy tvrdí různé úrovně/oblasti, oblast nekonečného prostoru, oblast nekonečného vědomí, oblast nicoty a oblast ani vnímání ani nevnímání.
(první tři jsou provázeny pocitem štěstí)

Všechno se to dá popisovat různě, a když si pod každým popisem budeš představovat něco jiného, tak to pro Tebe budou různé věci a nebudou mít spolu nic společného.

Ale s poznáním samotné existence, která je vším, co existuje, je jasné, že nic jiného mimo ni neexistuje. To dá rozum, ne?

To znamená, že pokud by ses chtěl bavit o něčem jiném, než existenci, tak se můžeme bavit o neexistenci, je to tak?

No, a co lze říct o neexistenci víc, než to, že neexistuje?

Kdyby byla tím co existuje, tak by byla existencí, ale už by nemohla být neexistencí.

A vědomá existence je tím, co samo o sobě nemá chybu a je blahem, klidem, mírem, tím, čemu se říká nirvána, štěstí, Boží království, Boží přítomnost, Boží láska.

Tedy, můžeš tomu vytknout, že to je příliš subjektivní, na to, aby to bylo podle těch Tvých nejvyšších úrovní. A podle všeho máš pravdu.

Satcitananda je popis subjektivního prožívání konečné neměnné reality zvané Brahman.

Nicméně ani tak to nemá chybu.
Jana
 
Příspěvky: 630
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Alfonsovo

Příspěvekod salmo1cz » sob 30. črc 2022 12:24:55

Jistěže je to vědomá existence, také jaká jiná že.
Ta blaženost, prožití blaženosti se dá rozdělit na tři části.
První část kterou pociťujeme je nástup blaženosti, kdy jsme ještě ztotožněni v těle a z dějem. Druhá část je, že vy sama jste blaženost a nic jiného není. Třetí část kdy blaženost odchází a ztotožníte se opět s tělem a nějakým dějem.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Alfonsovo

Příspěvekod Jana » sob 30. črc 2022 13:02:22

salmo1cz píše:Jistěže je to vědomá existence, také jaká jiná že.

Snová - iluzorní existence?

Vědomí a existence je totéž, je to totéž. Ve skutečnosti to nejde nijak rozdělit.

salmo1cz píše:Ta blaženost, prožití blaženosti se dá rozdělit na tři části.
První část kterou pociťujeme je nástup blaženosti, kdy jsme ještě ztotožněni v těle a z dějem. Druhá část je, že vy sama jste blaženost a nic jiného není. Třetí část kdy blaženost odchází a ztotožníte se opět s tělem a nějakým dějem.

Jakékoliv rozdělení spadá zase do snové sféry iluzí.

Blaženost je totéž, co vědomí a existence. Ty tři věci jsou jedním.

Vědomá existence nepřichází, neodchází, stále tady je, jen může být zastřena závojem mysli, snovou realitou.
Jana
 
Příspěvky: 630
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Alfonsovo

Příspěvekod Alfons » sob 30. črc 2022 13:21:14

Jana píše:V tichu srdce můžeš vypozorovat, že tady končí mysl. Tím pádem tady končí projekce času a prostoru, tím pádem tady končí i jakákoliv lokalizace v časoprostoru. Tím pádem v téhle lokalizaci není žádná lokalizace.

Pak tedy popisuješ cestu (skrze srdce).
Cesta a cíl ale nejsou totožné. Podobně jako cesta na popraviště není poprava. Pokud bychom se spokojili s cestou a vydávali ji za cíl, k popravě by nikdy nedošlo. :coze:

Jana píše:To jsou Tvé představy. Sat - čit - ánanda nepotřebuje žádné zrcadlo, je vším, co je, je stále stejná, a neexistuje žádná existence, která by existovala mimo existenci, jestli mi rozumíš.

Rozumím a souhlasím. Ale Ty mě nerozumíš.

Pokusím se to vysvětlit na našem oblíbeném Moojim.
1. Mooji: https://www.youtube.com/watch?v=_gHJj3mDdEM
2. Mooji: https://www.youtube.com/watch?v=OVQQ3An4csE

1. Mooji může učit 2. Moojiho, ale 2. Mooji nemůže učit 1. Moojiho. Nemá na to kvalifikaci. I když oba používají (dejme tomu) stejná slova.
Jak to?
No to je právě to, co, jak je vidět, nějak neumím vysvětlit.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Alfonsovo

Příspěvekod Jana » sob 30. črc 2022 13:48:05

Alfons píše:
Jana píše:V tichu srdce můžeš vypozorovat, že tady končí mysl. Tím pádem tady končí projekce času a prostoru, tím pádem tady končí i jakákoliv lokalizace v časoprostoru. Tím pádem v téhle lokalizaci není žádná lokalizace.

Pak tedy popisuješ cestu (skrze srdce).
Cesta a cíl ale nejsou totožné. Podobně jako cesta na popraviště není poprava. Pokud bychom se spokojili s cestou a vydávali ji za cíl, k popravě by nikdy nedošlo. :coze:

Tak ještě jednou. V tichu srdce mizí myšlenky. Vyzkoušej to. Najdi ve svém centru to ticho, kde každá myšlenka mizí.

Jestliže tady není žádná myšlenka, tak tady není žádná cesta, protože tady není nic, co by vytvářelo představu nějakého cíle. Tady jsi v cíli. To, co Tvou pozornost tady udrží, je vědomá láska, bez myšlenek je absolutní, je blahem, a blaho je vědomá existence - sat-čit-ánanda.


Alfons píše:Rozumím a souhlasím. Ale ty mě nerozumíš.

Pokusím se to vysvětlit na našem oblíbeném Moojim.
1. Mooji: https://www.youtube.com/watch?v=_gHJj3mDdEM
2. Mooji: https://www.youtube.com/watch?v=OVQQ3An4csE

1. Mooji může učit 2. Moojiho, ale 2. Mooji nemůže učit 1. Moojiho. Nemá na to kvalifikaci. I když oba používají (dejme tomu) stejná slova.
Jak to?
No to je právě to, co, jak je vidět, nějak neumím vysvětlit.


Mooji mluví přesně o tomtéž, co Papadží, Maharadž, Mahariši, Gangají a další, je pro mě dokonale srozumitelný, nechápu, co se Ti zdá, že říká nepochopitelného.

Ticho v srdci, které je blahem, se nedá nijak vysvětlit.

Ale můžeme udělat třeba jednu věc, můžeme se mrknout na ta videa s Moojim a podívat se nějak detailněji na to, co Ti nesedí.

Všimni si, Mooji, když říká - "Je to nic, je to nic, ťuká si na hlavu": 0,33 https://www.youtube.com/watch?v=OVQQ3An4csE

Ashin Ottama v tomhle videu od 40,07 říká, že vědecké pokusy měly prokázat, že halucinogenní látky vytváří jakousi bouři v mozku a z toho vznikají duchovní zážitky, ale naopak prokázaly, že mozek je blokátor duchovního obsahu. To, co projde přes mozek už je od duchovnosti vycenzurované. Halucinogenní látky naopak mozek zablokovaly a proto se do vědomí hrnulo tolik duchovních zážitků.

Co je to mysl?
Mysl pramení V duchovním srdci, potom jde do hlavy a pěti smysly do světa. Cesta k Pravdě je obrácená.
Je to dlouhá cesta?
Ani ne, asi 35 cm. Jenomže mnohý člověk by raději kopal jámu 35 m hlubokou, než aby se vydal na cestu z hlavy do Srdce.
Co je to vědomí?
To, co si v nás uvědomuje každou myšlenku, ale samo nemůže být nikým uvědomováno. Proto poznat je znamená stát se jím.

http://zivotni-energie.cz/cesta-poznani ... cesta.html


Mooji, jako snad většina probuzených, když mluví o tom, co je pravda, tak si ukazuje na srdce.
Jana
 
Příspěvky: 630
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Alfonsovo

Příspěvekod Alfons » sob 30. črc 2022 14:53:17

Jana píše:Vyzkoušej to. Najdi ve svém centru to ticho, kde každá myšlenka mizí.

Obrázek

Jana píše:Tady jsi v cíli. To, co Tvou pozornost tady udrží, je vědomá láska, bez myšlenek je absolutní, je blahem, a blaho je vědomá existence - sat-čit-ánanda.

Obrázek

Jana píše:Všimni si, Mooji, když říká - "Je to nic, je to nic, ťuká si na hlavu": 0,33 https://www.youtube.com/watch?v=OVQQ3An4csE

No, právě – Mooji při tom ťukání není prázdný. Má v hlavě představu prázdna, podloženou úzkostí (asi frustrace z toho, že tomu tak je a být by nemělo).

Na tom mém prvním videu Mooji samozřejmě taky má v hlavě něco/slova (které pak vyslovuje). A ačkoli to Nic tam ani nemůže být vidět (protože pak by to bylo něco), přesto tam nějakým způsobem je a je čitelné (a není to jeho úsměv či sebevědomí či vtípky).

Jana píše:Mooji, jako snad většina probuzených, když mluví o tom, co je pravda, tak si ukazuje na srdce.

Jo, je to dobré a nekritizuji ho za to. Ale prostě 4. čakra není ta nejvyšší čakra.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Alfonsovo

Příspěvekod Jana » sob 30. črc 2022 15:02:06

Alfons píše:No, právě – Mooji při tom ťukání není prázdný. Má v hlavě představu prázdna, podloženou úzkostí (asi frustrace z toho, že tomu tak je a být by nemělo).


A na to jsi přišel jak? Podle toho, jak se tváří?

Obrázek

Řekl bys například do tohohle chlápka, že nekecá, když tvrdí, že jeho zkušeností je, že všechno je blaženost?

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Jana
 
Příspěvky: 630
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Alfonsovo

Příspěvekod Alfons » sob 30. črc 2022 15:12:33

Jana píše:A na to jsi přišel jak? Podle toho, jak se tváří?

Ano.
Na těch tvých fotkách se Maharaj snaží nějak působit (aby posluchače dostal skrze svůj mentální nátlak do stavu bdělé pozornosti) a také byl velmi temperamentní.
Takže se tím nesmíš nechat zmást.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Alfonsovo

Příspěvekod Jana » sob 30. črc 2022 15:28:20

Alfons píše:
Jana píše:A na to jsi přišel jak? Podle toho, jak se tváří?

Ano.
Na těch tvých fotkách se Maharaj snaží nějak působit (aby posluchače dostal skrze svůj mentální nátlak do stavu bdělé pozornosti) a také byl velmi temperamentní.
Takže se tím nesmíš nechat zmást.


Pro mě je Moojiho podstata stejná, jako Tvoje podstata. Je mi jedno, jak se tváříš na fotkách, videích Ty nebo on. Je mi jedno, který z vás dvou výstižněji vyjádří to, co poznávám, jako skutečnost.

Mooji to umí skvěle, teď to můžeš zkusit zase Ty.
Jana
 
Příspěvky: 630
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Alfonsovo

Příspěvekod Alfons » sob 30. črc 2022 15:36:06

Jana píše:
Alfons píše:
Jana píše:A na to jsi přišel jak? Podle toho, jak se tváří?

Ano.
Na těch tvých fotkách se Maharaj snaží nějak působit (aby posluchače dostal skrze svůj mentální nátlak do stavu bdělé pozornosti) a také byl velmi temperamentní.
Takže se tím nesmíš nechat zmást.


Pro mě je Moojiho podstata stejná, jako Tvoje podstata. Je mi jedno, jak se tváříš na fotkách, videích Ty nebo on. Je mi jedno, který z vás dvou výstižněji vyjádří to, co poznávám, jako skutečnost.

Mooji to umí skvěle, teď to můžeš zkusit zase Ty.

Jo, já jsem pozitivní entita, neberu Ti svobodnou vůli. Zůstat u 4. čakry.
:-)
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Alfonsovo

Příspěvekod Jana » sob 30. črc 2022 15:41:54

A já Ti zase dávám svobodnou vůli myslet si, že jsem tam, kde Ty nejsi.
Jana
 
Příspěvky: 630
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Alfonsovo

Příspěvekod Alfons » sob 30. črc 2022 16:20:57

Ó. Jen jestli ty představy o svých schopnostech nemáš trošku nadsazené.

:-)
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Alfonsovo

Příspěvekod Jana » sob 30. črc 2022 16:28:32

O žádných svých schopnostech nic nevím, ty o nějakých víš?
Jana
 
Příspěvky: 630
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Alfonsovo

Příspěvekod Alfons » sob 30. črc 2022 16:41:50

No, dávat někomu svobodnou vůli, to je boží. :-)

Ale tak... mám pochopení (pro ženy).
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Alfonsovo

Příspěvekod Jana » sob 30. črc 2022 16:47:04

Máš pravdu, že nebrat někomu svobodnou vůli vypadá skoro líp, než ji někomu dávat.

Obrázek
Jana
 
Příspěvky: 630
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Alfonsovo

Příspěvekod Alfons » sob 30. črc 2022 17:02:50

Až takový máme dar od Stvořitele, že dokážeme ukrást, co nikdy nedokážeme vytvořit.

:poklona:
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Alfonsovo

Příspěvekod Jana » sob 30. črc 2022 17:17:02

:sun:
Jana
 
Příspěvky: 630
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Alfonsovo

Příspěvekod Alfons » sob 30. črc 2022 19:47:27

Jana píše:Tak ještě jednou. V tichu srdce mizí myšlenky. Vyzkoušej to. Najdi ve svém centru to ticho, kde každá myšlenka mizí.

Jestliže tady není žádná myšlenka, tak tady není žádná cesta, protože tady není nic, co by vytvářelo představu nějakého cíle. Tady jsi v cíli. To, co Tvou pozornost tady udrží, je vědomá láska, bez myšlenek je absolutní, je blahem, a blaho je vědomá existence - sat-čit-ánanda.

A co tahle meditace:
https://www.youtube.com/watch?v=IEzV5q4qnEE

Kde tam nacházíš SČA?
Já jí tam ani u sebe ani u Eckharta nenacházím.
Jestli si tak trochu nevymýšlíš, Jano...
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Alfonsovo

Příspěvekod vostalpetr » ned 31. črc 2022 0:15:55

Jestliže tady není žádná myšlenka, tak tady není žádná cesta, protože tady není nic, co by vytvářelo představu nějakého cíle. Tady jsi v cíli. To, co Tvou pozornost tady udrží, je vědomá láska, bez myšlenek je absolutní, je blahem, a blaho je vědomá existence - sat-čit-ánanda.


Ty zkurvená píčo posedlá pocitama,

já ti dám ty mrdko vědomou lásku která je bez myšlenek absolutní,

ty blbá katolická mrdko, jak můžeš srát takovýhle hovna ???

Ty na těch hovnech furt potřebuješ udržovat pozornost,

vid,

píčo zkurvená se zaměřenou pozorností...

Já ti dám SČA ty zkurvenino debilní, tvý zasraný pocity s tím nemaj nic společnýho, krávo pitomá co udržeuješ pozornost na SČA,

TO JSI ZASE VYSRALA HOVNO SVÝ ZAMĚŘENÝ POZORNOSTI
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4829
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Alfonsovo

Příspěvekod Alfons » ned 31. črc 2022 6:16:58

Jana píše:Bývá zvykem nazývat láskou pudovou přitažlivost, vztahovou závislost, smyslovou okouzlenost, ale pokud mluvím o lásce, tak mluvím jen o Boží přítomnosti, nebo chceš-li o Bytí, existenci samotné, osvobozené od vší iluze dvojnosti, jsoucnu...

To si ale dost zužuješ pohled, protože je-li Bůh láska, pak není kde by nebyla, protože Bůh, nebo chceš-li, Bytí, existence samotná, je všude.

Hle, kolik je v Petrovi lásky, jak tě miluje. Akorát, že jeho láska vyvěrá skrze 3. čakru čili vědomí jedince a jeho touhy po moci – je to analogicky láska Wolfganga Přiklopila k Nataschi Kampuschové.

Nu a podobně je láska vyvěrající ze srdeční čakry modifikována vědomím Stvořitele. Nemodifikovaný Bůh není omezen žádnou formou, ani sama sebou.
A tak může být zároveň všude, a zároveň nikde.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron