Pro Alfonse

naše první fórum... :-)

Re: Pro Alfonse

Příspěvekod Alfons » pát 23. pro 2022 21:53:11

armin píše:
Alfons píše:
Vy potřebujete zabíjet lidi armine. Vyděláváte tak peníze. Musíte proto vyrábět nepřátele, války. Ty jsi toho součástí.


Zase zapomínáš na to, že Rusko útočí, zabíjí bombarduje na Ukrajině. Že by to bylo podle tebe pod tlakem vojenskoprůmyslového komplexu na rozhodování Putina?
Putinova rozsáhlá agrese a vyhrožování teď logicky způsobily navyšování vojenských rozpočtů, zbrojovky jedou na plné obrátky že nestíhají vyrábět.
Putin se zasloužil o návrat ke zbrojení a mezinárodnímu napětí.

Ty to opravdu nemáš v hlavě v pořádku. Jsi nemocný člověk armine. Nedělám si srandu. Bohužel.
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Pro Alfonse

Příspěvekod armin » pát 23. pro 2022 22:12:11

Alfons píše:
armin píše:
Alfons píše:
Vy potřebujete zabíjet lidi armine. Vyděláváte tak peníze. Musíte proto vyrábět nepřátele, války. Ty jsi toho součástí.


Zase zapomínáš na to, že Rusko útočí, zabíjí bombarduje na Ukrajině. Že by to bylo podle tebe pod tlakem vojenskoprůmyslového komplexu na rozhodování Putina?
Putinova rozsáhlá agrese a vyhrožování teď logicky způsobily navyšování vojenských rozpočtů, zbrojovky jedou na plné obrátky že nestíhají vyrábět.
Putin se zasloužil o návrat ke zbrojení a mezinárodnímu napětí.

Ty to opravdu nemáš v hlavě v pořádku. Jsi nemocný člověk armine. Nedělám si srandu. Bohužel.

Z čeho tak soudíš? Co z toho, co jsem napsal není pravda - není fakt?

Není to spíš naopak - že ty trpíš nějakými utkvělými představami a předsudky které ti brání vidět realitu?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Pro Alfonse

Příspěvekod vostalpetr » pát 23. pro 2022 23:43:48

Nevím jak tobě, ale mně se stávající svět jeví přátelský a relativně bezpečný.

Právě proto, že žijeme v demokratickém státě, chráněni v rámci možností před vojenskou agresí idiotů jako je Putin.
Máme tu klid na práci, odpočinek, zdravotní systém, důchodový systém a pravidla, podle kterých se může každý rozumný člověk zařídit. Hrubé násilí krádeže a podvody jsou na základě společenské dohody stíhané a trestné, což působí preventivně. V anarchii nebo je-li funkčnost státu oslabena naopak kriminální činnost má volnou ruku a strhává sebou k podobnému chování i slušné lidi.

Jak by podle tebe naše společnost v české kotlině vypadala, fungovala bez státního uspořádání?



No jistě, jestliže ze všech lidí uděláš votroky které ovládáš cukrem a bičem,

tak se takovým zmrdům jako jsi ty nepochybně svět jeví jako přátelský,

ale rozhodně nejsi chráněn před idiocií politiků,

kteří s tebou jen dovedně manipulují nějakým Putinem,

ale sami se chovají naprrosto stejně a agresivně jako ten Putin,

ty jsi taky takovej Putin,

narosto stejnej agresivní zmrd,

takže

fakt nevím proč si ty kundo ztěžuješ na agresora Putina,

von totiž ty svoje hovna co vysral nejspíše vodůvodně naprosto stejně jako ty,

argumentuje jako ty hovnama...


Seš naprosto stejně zmanipulvanej sračkama jako na druhý straně ti rusové co milujou Putina,

ničím se vod nich nelišíš a agresivní chování ti přijde správné,

tak do prdele co se ti na Putinovi nelíbí ???
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Pro Alfonse

Příspěvekod Alfons » sob 24. pro 2022 7:53:27

Pro Alfonse. Pro všechny.

Obrázek
Alfons
 
Příspěvky: 1273
Registrován: ned 03. dub 2022 7:35:44

Re: Pro Alfonse

Příspěvekod armin » sob 24. pro 2022 12:07:27

vostalpetr píše:
tak do prdele co se ti na Putinovi nelíbí ???


To že napadl Ukrajinu, zabíjí tam civilisty, bombarduje atd. Tobě se to snad líbí?

Raději mi řekni jak by podle tebe naše společnost v české kotlině vypadala, fungovala bez státního uspořádání?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Pro Alfonse

Příspěvekod armin » stř 28. pro 2022 9:56:29

Historička: Rusko chce agresivním militarismem zamaskovat svůj úpadek

Obrázek

Jen máloco předefinovalo rok 2022 tak zásadně jako vztah Evropy k Rusku. Agrese této země vůči Ukrajině vymazala zbytek důvěry v to, že ruský prezident Vladimir Putin je ochotný ke spolupráci. Ochladla i důvěra vůči ruské veřejnosti, jíž některé evropské země vystavily stop například ve vydávání víz. Kdo všechno za kroky ruské vlády nese zodpovědnost? I o tom uvažuje v dnešní epizodě ruská historička Ksenia Krimer.

Ukrajina a s ní i celá Evropa se letos ocitly uprostřed hluboké krize poté, co Rusko v únoru napadlo svého souseda. Mnozí dlouho nevěřili, že se prezident Vladimir Putin může k takovému kroku odhodlat. Při pohledu do minulosti ale nacházíme alespoň některá vysvětlení.

Podle ruské historičky Ksenie Krimer, která dlouhodobě pobývá v Berlíně, Rusko v širším pohledu navazuje na tradici imperialistické politiky. Své neustálé rozpínání vždy vnímalo jako formu obrany a místo, aby „investovalo do rozvoje občanské společnosti, chovalo se jako strážník“.
„V tom, čeho jsme nyní svědky, je možné uvidět předsmrtnou agonii ruského imperiálního projektu,“ říká. Dodává, že v krátkodobějším měřítku je válka vyústěním Putinova režimu a můžeme na ni také nahlížet optikou jeho osobního kolapsu.

Iluze normálnosti
Někde mezi tím ale podle Krimer svůj díl viny nesou i ruští občané, kteří se drobnými krůčky podíleli na vytváření iluze demokracie v Rusku. „Výměnou za tuhle fantazijní představu normálnosti a příslib profesionální seberealizace a kariéry a samozřejmě také za peníze spousta z nás (uvnitř systému) fungovala,“ vysvětluje.

Sama Krimer si prožila morální dilema, když musela na moskevské soukromé škole učit třeba děti ruských propagandistů. Složitě se prý rozhodovala, jak se k takové situaci postavit a nekřivdit samotným dětem, které za své rodiče nemohou.

„Nelze nevidět, že jsme pomáhali vytvářet tu hezkou fasádu, která zakrývala podstatu - že jde ve skutečnosti o diktaturu, o despocii,“ popisuje.

Kudy vede cesta ven?
A prostor pro disent a kritiku režimu se tak během let v Rusku stále více zmenšoval. Příčinou není jen represivní politika Kremlu, zatýkání a hrozby vězením. Podle Krimer musí mít dnes lidé, kteří se proti režimu postaví, nutně pocit, že jsou „naprostá menšina“, a od svého okolí si vyslechnou, že jsou „blázni“. Nemyslí si, že by je někdo otevřeně podpořil.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Pro Alfonse

Příspěvekod vostalpetr » sob 31. pro 2022 6:24:48

armin píše:
vostalpetr píše:
tak do prdele co se ti na Putinovi nelíbí ???


To že napadl Ukrajinu, zabíjí tam civilisty, bombarduje atd. Tobě se to snad líbí?

Raději mi řekni jak by podle tebe naše společnost v české kotlině vypadala, fungovala bez státního uspořádání?



A jak to mám vědět ???

Jsem snad nějakej plánovač nebo Sybila ???


Je snad duchovno vo nějaký víře, naději a lásce ???

Leda u jeblých katolíků, podle toho to ale vypadá tak, jak to vypadá už 2000 let,

vůbec nic se nezměnilo a pokud jo, tak spíše jen k horšímu,

kdy agresivita je vydávána za lásku...


Takže když s tím souhlasíš mezi jednotlivcem a státem,

co tě kurva prudí, že jsou i státy agresivní vůči sobě,

silnější pes jebe, a to je ta "láska"
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Pro Alfonse

Příspěvekod vostalpetr » sob 31. pro 2022 6:29:00

Podle ruské historičky Ksenie Krimer, která dlouhodobě pobývá v Berlíně, Rusko v širším pohledu navazuje na tradici imperialistické politiky. Své neustálé rozpínání vždy vnímalo jako formu obrany a místo, aby „investovalo do rozvoje občanské společnosti, chovalo se jako strážník“.


No prostě chrání a brání své zájmy a to úplně stejně jako to dělaj USA,

vždyt nejlepší obranou je útok,

to ví každý malý dítě...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Pro Alfonse

Příspěvekod vostalpetr » sob 31. pro 2022 10:31:09

Kniha apokryfů/Alexandr Veliký



Aristotelovi ze Stagyru, řediteli lycea v Athénách

Můj veliký a milovaný učiteli, drahý Aristotele!

Dlouho, velmi dlouho jsem vám nepsal; ale jak víte, byl jsem příliš zaměstnán věcmi válečnými, a když jsme táhli Hyrkánií, Drangianou a Gedrosií, když jsme dobývali Baktrie a postupovali za Indus, nebylo pokdy ani chuti sáhnout k peru. Nyní jsem už několik měsíců zpátky v Susách; ale zase bylo nad hlavu starostí s administrativou, s jmenováním úředníků a s likvidováním všelikých pletich a povstání, že jsem se dodnes nedostal k tomu, abych vám něco o sobě napsal. Pravda, víte zhruba z úředních zpráv, co se událo; ale jak má oddanost k vám, tak má důvěra ve váš vliv na vzdělané kruhy helénské mne ponoukají, abych vám opět jednou otevřel své srdce jako svému uctívanému učiteli a duchovnímu vůdci.

Vzpomínám si, jak jsem vám před lety (jak dávno mi to už připadá!) psal pošetilý a nadšený dopis nad hrobem Achilleovým; bylo to na prahu mé perské výpravy a já jsem tehdy přisahal, že mým vzorem pro život bude statečný Péleovec. Snil jsem jen o hrdinství a velikosti; měl jsem už za sebou vítězství nad Thrákií a myslel jsem, že táhnu v čele svých Makedonců a Helénů proti Dariovi jen proto, abychom se ozdobili vavřínem, hodni svých předků, jež opěval božský Homér. Mohu říci, že jsem svému ideálu nezůstal nic dlužen ani u Chaironeie, ani u Granika; ale dnes posuzuji hodně jinak politický význam svých tehdejších akcí. Střízlivá pravda je, že naše Makedonie, jakžtakž spojená s Řeckem, byla tehdy od severu stále ohrožována těmi barbary Thráky; mohli by nás napadnout v nevhodné chvíli, jíž by pak Řekové využili k tomu, aby zrušili své smlouvy a odtrhli se od Makedonie. Prostě bylo nutno pokořit Thrákii, aby Makedonie měla krytý bok v případě řecké zrady. Byla to holá politická nutnost, milý Aristotele; ale tomu váš žák tehdy ještě dost nerozuměl a oddával se snům o achillovských činech.

Dobytím Thrákie se naše situace změnila: ovládali jsme celé západní pobřeží Egejského moře až po Bospor; ale naši vládu nad Egejským mořem ohrožovala námořní moc perská; zejména stanuvše nad Helespontem a Bosporem, octli jsme se v povážlivé blízkosti mocenské sféry perské. Dříve nebo později musilo mezi námi a Persií dojít k boji o Egejské moře a volnou plavbu pontickými úžinami. Naštěstí jsem udeřil dříve, než se Darius mohl připravit. Myslel jsem, že jdu ve šlépějích Achilleových a budu pro řeckou slávu dobývat nového Ilia; ve skutečnosti, jak vidím dnes, šlo o naprostou nutnost odrazit Persii od Egejského moře; a já ji odrazil, drahý učiteli, tak důkladně, že jsem obsadil celou Bithynii, Frygii a Kapadocii, vyplenil Cilicii a zastavil se až v Tarsu. Malá Asie byla naše. Nejenom stará Egejská louže, ale celý severní břeh moře Středozemního čili, jak my říkáme, Egyptského byl v našem držení.

Řekl byste, můj milý Aristotele, že nyní bylo plně dosaženo hlavního politického a strategického cíle, totiž konečného vyřazení Persie z helénských vod. Avšak dobytím Malé Asie nastala nová situace: naše nové břehy by mohly být ohroženy od jihu, to jest od Fénicie nebo Egypta; odtud by Persie mohla dostávat posily a materiál k dalšímu válčení proti nám. Bylo tedy nevyhnutelno obsadit břehy tyrské a ovládnout Egypt; stali jsme se tím pány celého pomoří, ale zároveň s tím vyrostlo nové nebezpečí: že by se Darius, opřen o svou bohatou Mezopotámii, vrhl do Sýrie, a tím by odtrhl naši egyptskou državu od naší maloasijské základny. Musil jsem tedy zdrtit Daria stůj co stůj; podařilo se mi to u Gaugamel; jak víte, padly nám do klína Babylón i Susa, Persepolis i Pasargady. Tím jsme ovládli Perský záliv; abychom však tuto novou državu ochránili proti možným nájezdům ze severu, bylo nutno vypraviti se nahoru, proti Médům a Hyrkánům. Nyní naše území sahalo od Kaspického moře až po Perský záliv, ale zůstávalo otevřeno na východ; i táhl jsem se svými Makedonci do krajů Areie a Drangiany, zpustošil jsem Gedrosii a vybil Arachosii, načež jsem vítězně obsadil Baktrii; a abych toto vojenské vítězství zpečetil stálým svazkem, pojal jsem za choť baktrickou princeznu Roxanu. Byla to prostá politická nutnost; dobyl jsem pro své Makedonce a Řeky tolik východních zemí, že chtěj nechtěj jsem musel získat své barbarské východní poddané i svým vystupováním a nádherou, bez níž si ti ubozí pastevci nedovedou představit mocného panovníka. Pravda je, že to má stará makedonská garda těžce nesla; zdálo se jí snad, že se její velitel odcizuje svým válečným kamarádům. Bohužel musel jsem dát tehdy popravit svého starého Filotu i Kallisthena; také můj Parmenion přišel o život. Litoval jsem toho velmi; ale nebylo vyhnutí, neměla-li rebelie mých Makedonců ohrozit můj další krok. Chystal jsem totiž v té době vojenskou výpravu do Indie. Abyste věděl, Gedrosie a Arachosie jsou uzavřeny ve vysokých horách jako v hradbách; ale aby byly nedobytnou hradbou, potřebují předpolí, ze kterého lze podniknout výpad nebo ustoupit do hradeb. Tím strategickým předpolím je Indie až po řeku Indus. Bylo vojensky nutno obsadit toto území a s ním i předmostí na druhém břehu Indu; žádný odpovědný voják nebo politik by nejednal jinak; ale když jsme byli u řeky Hyfasis, počali se moji Makedonci zpěčovat, že už nepůjdou dál pro únavu, nemoce a touhu po vlasti. Musel jsem se vrátit; byla to hrozná cesta pro mé veterány, ale ještě horší pro mne; měl jsem v úmyslu dojít až po záliv Bengálský, abych získal na východě přirozené hranice pro svou Makedonii, a nyní jsem byl nucen načas upustit od tohoto úkolu.

Vrátil jsem se do Sus. Mohl jsem být spokojen, vydobyv pro své Makedonce a Helény takovou říši. Ale abych se už nemusel spoléhat jenom na své vyčerpané lidi, zařadil jsem do své armády třicet tisíc Peršanů; jsou to dobří vojáci a nutně jich potřebuji na ochranu východních hranic. A vidíte, moji staří vojáci jsou tím krajně roztrpčeni. Nedovedou pochopit ani to, že získav pro svůj národ orientální území stokrát tak veliké, jako je naše vlast, stávám se velkým králem Východu; že musím jmenovat své úředníky a rádce z orientálců a obklopit se orientálním dvorem; to všechno jsou samozřejmé politické nutnosti, jež plním v zájmu Veliké Makedonie. Okolnosti vyžadují ode mne dalších a dalších osobních obětí; nesu je bez reptání, neboť myslím na velikost a sílu své milované vlasti. Musím si nechat líbit barbarský přepych své moci a skvělosti; pojal jsem za ženy tři princezny východních království; a nyní, milý Aristotele, jsem se stal dokonce bohem.

Ano, drahý můj učiteli: dal jsem se vyhlásit za boha; moji dobří východní poddaní se mi klaní a přinášejí mi oběti. Je to politická nutnost, mám-li mít náležitou autoritu nad těmi horskými pastýři a honci velbloudů. Jak daleko jsou doby, kdy jste mne učil užívat rozumu a logiky! Avšak sám rozum káže přizpůsobit své prostředky lidskému nerozumu. Na první pohled se leckomu má dráha může zdát fantastická; ale když se teď na ni ohlížím v nočním klidu své božské pracovny, vidím, že jsem nikdy nepodnikal nic, co by nebylo nutně podmíněno mým krokem předchozím.

Hleďte, můj milý Aristotele, bylo by v zájmu klidu a pořádku, v rozumném zájmu politickém, abych byl i ve své západní vlasti uznán za boha. Uvolnilo by mi to ruce zde na východě, kdybych měl jistotu, že moje Makedonie a Hellas přijaly politický princip mé naprosté autority; mohl bych klidně vytrhnout, abych opatřil své řecké vlasti přirozené hranice až na pobřeží čínském. Tím bych na věčné časy zajistil moc a bezpečí své Makedonie. Jak vidíte, je to střízlivý a rozumný plán; už dávno nejsem tím fantastou, který skládal přísahu nad hrobem Achilleovým. Žádám-li vás nyní, abyste jako můj moudrý přítel a vůdce filozoficky připravil a přijatelně pro mé Řeky a Makedonce zdůvodnil mé prohlášení za boha, činím to jako odpovědný politik a státník; vaší úvaze budiž ponecháno, zda ten úkol chcete splnit jako věc rozumnou, vlasteneckou a politicky nutnou.

Zdraví vás, můj drahý Aristotele,
váš Alexandr.
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Pro Alfonse

Příspěvekod armin » sob 31. pro 2022 11:14:28


Raději mi řekni jak by podle tebe naše společnost v české kotlině vypadala, fungovala bez státního uspořádání?


vostalpetr píše:A jak to mám vědět ???

Jsem snad nějakej plánovač nebo Sybila ???


Je snad duchovno vo nějaký víře, naději a lásce ???



Ono chození nebo nechození k volbám je nějaký duchovno?
To je čistě praktická věc, stejně jako čištění zubů před spaním.
A praktická věc je, že státní uspořádání je pro lidi vždy lepší než anarchie.
A volby jsou o tom, aby to státní uspořádání bylo v rámci možností optimální, vyhovovalo pokud možno lidem, kteří v tom státě žijí.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Pro Alfonse

Příspěvekod vostalpetr » sob 31. pro 2022 14:22:03

Ono chození nebo nechození k volbám je nějaký duchovno?


No pokud si ještě neslyšel nic o wu wei, tak není...

Opakem wu wei je plánování, což samozřejmě vlády dělají, neustále plánují jakže co má být správně...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Pro Alfonse

Příspěvekod vostalpetr » sob 31. pro 2022 14:25:37

A praktická věc je, že státní uspořádání je pro lidi vždy lepší než anarchie.


No vono zas tak moc těch anarchií nebylo aby se dalo todle srovnávat,

to že se nějaký rebelii říká anarchie neznamená to samé co je státní uspořádání anarchie,

což se tobě asi dost plete,

a což pak teprve koruna, ta má dokonce několik různých významů...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Pro Alfonse

Příspěvekod vostalpetr » sob 31. pro 2022 14:42:50

A volby jsou o tom, aby to státní uspořádání bylo v rámci možností optimální, vyhovovalo pokud možno lidem, kteří v tom státě žijí.


No to asi myslíš to "nejmenší zlo", tak je fakt optimální situace,

ale jinak,

zas až tak moc lidí k těm volbám nechodí,

nejlepší jsou asi ty volby do EU kde tůdle bylo 18%

https://www.e15.cz/volebni-ucast-v-cr
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Pro Alfonse

Příspěvekod armin » sob 31. pro 2022 14:55:53

vostalpetr píše: státní uspořádání anarchie

???
Neodporuje si to náhodou?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Pro Alfonse

Příspěvekod armin » sob 31. pro 2022 14:59:42

vostalpetr píše:
zas až tak moc lidí k těm volbám nechodí,

nejlepší jsou asi ty volby do EU kde tůdle bylo 18%


No to je dobře. Když se v tom někdo nevyzná a nesleduje a je mu to celkem jedno, tak je lépe když volit nechodí a nechá to na těch druhých.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Pro Alfonse

Příspěvekod vostalpetr » sob 31. pro 2022 17:38:43

armin píše:
vostalpetr píše: státní uspořádání anarchie

???
Neodporuje si to náhodou?



Může a nemusí,

když se někteří lidé rozhodnou že chtějí mít stát, at si ho klidně maj,

jen by jaksi k tomu neměli chtít druhé nutit násilím,

a klidně mohou mít uspořádání státní jakékoliv, třeba monarchii nebo totalitu apd.



Mně je vcelku u prdele že ty chceš žít v nějakém státě s nějakými pravidly,

ale rozhodně mně nebude u prdele když mě budeš nutit násilím aby tu tvoji představu vo světě přijal také za svou,

je mně naprosto u prdele že chceš platit daně a být mrdán policií páč to ty chceš, tak si to klidně měj,

ale mě s tím nevotravuj a hlavně mně to nevnucuj,

jak je u agresivních blbů obvyklé...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Pro Alfonse

Příspěvekod vostalpetr » sob 31. pro 2022 17:45:27

armin píše:
vostalpetr píše:
zas až tak moc lidí k těm volbám nechodí,

nejlepší jsou asi ty volby do EU kde tůdle bylo 18%


No to je dobře. Když se v tom někdo nevyzná a nesleduje a je mu to celkem jedno, tak je lépe když volit nechodí a nechá to na těch druhých.



No to je ale vaše demokratická mrdka,

že když někdo nevolí, tak to není volba,

ve velké většině to je ovšem volba kterou demokratičtí zmrdi nepovažují za volbu,

takže vlastně mrdaj nejsilnější skupinu lidí, tedy nevoličů,

páč která připosraná politická strana má na 30 a více procent než právě nevoliči ???

A přesto je vy sráči mrdáte, páč jste kundáci ...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Pro Alfonse

Příspěvekod vostalpetr » sob 31. pro 2022 17:52:33

Na vás druhých nemíním něco přenechávat,¨

jednak je vám do mě akoráte tak píča převeliká,

takže vás do prdele posílám už ted, a ne až zase vyvolíte nějaký organizovaný násilí menšího zla...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Pro Alfonse

Příspěvekod armin » pát 06. led 2023 0:03:11

Putinovo snění aneb jako když to z Alfonzovy duše vypadne:

Obrázek

Že jo.

Obrázek
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Pro Alfonse

Příspěvekod armin » pát 06. led 2023 11:30:31

Koukám, že máš v Rusku blížence:

Obrázek

Negramotná babka žvaní o nepřijatelnosti příměří, napadl německou ministryni zahraničí Dmitrij Medveděv

Putinovu blízkému spolupracovníkovi je líto lidí, kteří kvůli ukrajinskému odmítnutí nebudou moci o pravoslavných Vánocích navštěvovat kostely. „Lidé zbavení možnosti chodit do kostela jsou politováníhodní. Na druhou stranu prasata nemají žádnou víru ani vrozený smysl pro vděčnost. Rozumějí pouze hrubé síle a křečovitě se dožadují jídla od svých pánů,“ sprostě napadl Medveděv Ukrajince, které přirovnal k vepřům.
O západních spojencích se pak vyjádřil jako o „západních chovatelích prasat“. Medveděv se totiž vyjádřeními západních politiků cítil dotčen. Zvláště se otřel o německou ministryni zahraničí Annalenu Baerbockovou, která prohlásila, že „pokud by Putin chtěl mír, nařídil by svým vojákům, aby se vrátili domů a válka by skončila. Ale očividně chce pokračovat ve válce po krátkém přerušení.“

Medveděv ji nazval „negramotnou německou babkou“, která stejně jako řada dalších „hlídacích psů evropského chlívku“ dokázala žvanit o nepřijatelnosti příměří.
https://www.forum24.cz/negramotna-babka ... -internetu
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron