Reprezentativní vzorek občana

naše první fórum... :-)

Reprezentativní vzorek občana

Příspěvekod vostalpetr » úte 07. úno 2023 1:14:45

Většina lidí používá rozum pouze k obhajování svých pocitů,

což je asi tak všechno, co jsou schopni rozumově zvládnout...

Pocity, jak známo určují hodnotu, tedy chtěné a nechtěné takže :

https://www.youtube.com/watch?v=FLTnFx6dHlo


Takovéto "průzkumy veřejného mínění" s oblibou používá Jana,

kdy se snaží pomocí vhodných otázek zmanipulovat druhého k žádoucí odpovědi,

zřejmě si myslí, že všichni jsou hloupí pocitáři...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Reprezentativní vzorek občana

Příspěvekod armin » stř 08. úno 2023 10:30:32

Zajímavé statistiky.

Srovnání života v Česku: v čem ženy válcují muže a proč ztrácejí v politice

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/fakt ... .seznam.cz
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Reprezentativní vzorek občana

Příspěvekod Jana » stř 08. úno 2023 10:36:43

Petře, díky. Konečně Ti rozumím. Má kamarádka, se ocitla v těžké životní situaci. Díky tomu viděla všechno černě. Poslouchala jsem pozorně její nadávání na kde co a cítila jsem takovou bolest v srdci, že se to nedalo vydržet a omluvila jsem se jí, že už to dál nemůžu poslouchat.

Legrace byla, že má mysl pak zůstávala naladěná na stejné frekvenci jako ta její, plná negativních myšlenek. Trvalo to, než se to vyčistilo. Kamarádka mi pak psala maily v podobném duchu, v jakém se ke mně vyjadřuješ Ty:

"Vadí mi nikoliv soud v občanské pozemské realitě,ale ty tvoje kecy jak je každej nádhernej a zářící bytost i když je to svině jako ten parchant...."

"Nechceš mi rozumět a v podstatě mě soudíš tím,že podezříváš ze zla,které soudíš i když jako nesoudíš...zářivé bytosti lidské a jejich styl života je tajemství Boha...člověk ví hovno..možná ....jednou vědět bude...ale dokud je člověkem plní to,co je lidské v podstatě může prosit Ježíši Kriste,veĎ mě...může poznat zázrak...viz hluchoněmá Evička.......ale hlavně stále plní to,co je mu určeno Bohem jako osobní úkol..jako karmu..nebo vývoj duše tak dlouho dokud nepozná na vlastní kůži všechno.....to je samsara a to mají budhisté vychytané možná dokonale a proto se distancují od všeho i od lidských citů...ejn sof je NIC.....nemyslím.nemluvím,neslyším,nevidím,necítím,nehřeším....ale to my neumíme"

"...netuším co je mým současným úkolem...dokonce se obávám pekla kam jsem se po střelbě klouzala...cítila jsem nenávist a soud....postupně je nenávist nahrazena odporem,ale už tam není žádný můj soud,žádný trest..je mi pouze na zvracení....vidím a cítím až do morku kosti do lidí a nevím proč..ale tak to je v mnoha situacích popsáno v Bibli..na př.Lot,nebo NOe...plnili to,co měli.....jsem neustále s Bohem jako poslední kajícník,svět už nezvládam......Bůh je moje všechno..já už nic nejsem"


Odepsala jsem jí:

"mám to tak stejně. Nejsem ničím a Bůh je vším. Bůh je láskou. A i když nejsem nic, ani to nejmenší, co by mohlo být mimo Boha, zůstává tady to vidění Boží lásky ve všem, protože Bůh je vším"

A najednou mi došlo, kde se bere to nedorozumění.

vostalpetr píše:Pocity, jak známo určují hodnotu, tedy chtěné a nechtěné takže


S poznáním, že Bůh je Láska, která je vším, je tady opravdu život, ve kterém se není potřeba vyhýbat zlému, bojovat proti zlému, chtít chtěné a nechtít nechtěné. V mysli tahle dualita vůbec není. Všechno je Boží.

A paradoxně, i když se bytost, která v mysli nemá jedinou zlou myšlenku, není v ní žádná vědomost o tom, co je zlé, tedy z pohledu reprezentativního vzorku občana, jeví jako idiot, protože inteligentní člověk ví naprosto přesně, co je špatně, co je zlé, z čeho se chce zvracet,

tak ten život je prostě Boží. Není v něm nic na výběr, protože to Boží je dokonalé, jestli mi rozumíš.
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Reprezentativní vzorek občana

Příspěvekod lada » stř 08. úno 2023 10:55:50

Hezká úvaha.

Takže když někdo bude mlátit klackem Tvoje miminko v kočárku, vezmeš v úvahu to, co jsi napsala

S poznáním, že Bůh je Láska, která je vším, je tady opravdu život, ve kterém se není potřeba vyhýbat zlému, bojovat proti zlému, chtít chtěné a nechtít nechtěné. V mysli tahle dualita vůbec není. Všechno je Boží.

a s láskou se na to budeš dívat?
lada
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 20. lis 2020 14:42:46

Re: Reprezentativní vzorek občana

Příspěvekod Jana » stř 08. úno 2023 11:27:26

lada píše:Hezká úvaha.

Takže když někdo bude mlátit klackem Tvoje miminko v kočárku, vezmeš v úvahu to, co jsi napsala

S poznáním, že Bůh je Láska, která je vším, je tady opravdu život, ve kterém se není potřeba vyhýbat zlému, bojovat proti zlému, chtít chtěné a nechtít nechtěné. V mysli tahle dualita vůbec není. Všechno je Boží.

a s láskou se na to budeš dívat?


Rozumím Ti. V případě, že se děje cokoliv, tak přítomnost lásky vždycky dělá to nejlepší, co je možné. Zcela jistě láska povede Tvé kroky tak, aby ta situace, která právě je, se vyvíjela nejlíp, jak je možné. Láska nepotřebuje odpor a nenávist k tomu, aby mohla dělat to nejlepší, co právě udělat lze.
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Reprezentativní vzorek občana

Příspěvekod lada » stř 08. úno 2023 11:37:28

Jana píše:
lada píše:Hezká úvaha.

Takže když někdo bude mlátit klackem Tvoje miminko v kočárku, vezmeš v úvahu to, co jsi napsala

S poznáním, že Bůh je Láska, která je vším, je tady opravdu život, ve kterém se není potřeba vyhýbat zlému, bojovat proti zlému, chtít chtěné a nechtít nechtěné. V mysli tahle dualita vůbec není. Všechno je Boží.

a s láskou se na to budeš dívat?


Rozumím Ti. V případě, že se děje cokoliv, tak přítomnost lásky vždycky dělá to nejlepší, co je možné. Zcela jistě láska povede Tvé kroky tak, aby ta situace, která právě je, se vyvíjela nejlíp, jak je možné. Láska nepotřebuje odpor a nenávist k tomu, aby mohla dělat to nejlepší, co právě udělat lze.

K tomu, aby se situace vyvíjela pro všechny co nejlíp, stačí naštěstí i jen pozorné vnímání toho, co se děje, a zdravý rozum. To nám umožní řešit dotyčnou situaci tím, že nakolik je to v našich silách, neumožníme ubližování bezmocným - t.j. cokoliv zlého.

A nebudeme to ubližování jen pokojně s láskou pozorovat s vědomím, že všechno je láska.
lada
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 20. lis 2020 14:42:46

Re: Reprezentativní vzorek občana

Příspěvekod Jana » stř 08. úno 2023 12:10:21

lada píše:K tomu, aby se situace vyvíjela pro všechny co nejlíp, stačí naštěstí i jen pozorné vnímání toho, co se děje, a zdravý rozum.


Ono to tak vypadá, že lidský rozum stačí na řešení situace, ale není to tak. Bezpodmínečná láska umí řešit věc v mnohem širším kontextu, než to umí osobní mysl. Nádherně to vypodobňuje Sútra srdce.

Se "zdravým rozumem", by člověk do kontaktu s vrahem nešel. Stejně tak Ježíš by se zdravým rozumem neřekl Jidášovi, o kterém věděl, že ho zradí: "Příteli". Podobných příkladů by mohlo být víc.


lada píše:A nebudeme to ubližování jen pokojně s láskou pozorovat s vědomím, že všechno je láska.

Tohle je dobré důkladně prozkoumat.

Já s vědomím osobní vůle a se schopností rozhodovat se pro to, co je z mého osobního pohledu dobré, mohu konat jako osobní já, bez bezpodmínečné lásky. Protože z mého osobního pohledu nikdy nemůže být všechno dobré a všechno láskou, mohu se dopouštět chyb, vinit nejen ty druhé, ale i sebe. Nikdy nemáme z osobního pohledu šanci udělat všechno nejlíp. A pak klidně můžeme prožívat i to, čemu říkáme peklo.

Kdežto, když je všechno včetně naší vůle odevzdáno, jak říká Lída, do Božích ručiček, tedy do vůle Boží, řídí naše kroky naše pravé Já, Bezpodmínečná Boží Láska, s viněním kohokoliv z čehokoliv si nemusíme dělat hlavu. A ten život je dokonale Boží.
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Reprezentativní vzorek občana

Příspěvekod lada » stř 08. úno 2023 12:42:57

Rozlišovat dobré od zlého je rozumné.

Nicméně o tom, co je v dané situaci rozumné, si každý může udělat vlastní představu.

Kvalita našeho rozhodnutí závisí především na tom, nakolik se necháme ovlivňovat svými sympatiemi a antipatiemi.

:mavam:
lada
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 20. lis 2020 14:42:46

Re: Reprezentativní vzorek občana

Příspěvekod Jana » stř 08. úno 2023 12:51:06

lada píše:Rozlišovat dobré od zlého je rozumné.

Nicméně o tom, co je v dané situaci rozumné, si každý může udělat vlastní představu.

Kvalita našeho rozhodnutí závisí především na tom, nakolik se necháme ovlivňovat svými sympatiemi a antipatiemi.

:mavam:


Klidně to tak můžeš vidět, klidně můžeš věřit, že víš, co je zlé, a co nemůže být v žádném případě láskou. Z osobního pohledu to tak máme rozdělené všichni.

Když někdo nadává a je plný negativity, tak ho můžeme vnímat jako zlého, jako někoho, koho nemůžeme mít rádi, nebo můžeme vnímat, že na jeho místě bychom nebyli schopni nenadávat.
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Reprezentativní vzorek občana

Příspěvekod Trini » stř 08. úno 2023 13:04:56

Jana píše:Má kamarádka, se ocitla v těžké životní situaci. .


Tebe to nezajímalo, a tak poznala, že nejsi opravdová kamarádka. Ale to je obvyklé, že v těžkých časech se pozná, kdo je opravdový kamarád a kdo ne.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Reprezentativní vzorek občana

Příspěvekod Trini » stř 08. úno 2023 13:26:42

lada píše:Rozlišovat dobré od zlého je rozumné.

Nicméně o tom, co je v dané situaci rozumné, si každý může udělat vlastní představu.

Kvalita našeho rozhodnutí závisí především na tom, nakolik se necháme ovlivňovat svými sympatiemi a antipatiemi.

:mavam:


A někdo myslí jen na sebe. Přece si nenechá svoji lásku a blaženost narušit starostmi člověka, který se o něm domíval, že je kamarád.

To je ten rozdíl mezi opravdovým Božím člověkem a rádoby Božím člověkem. Lásku a soucit Božího člověka není možné narušit.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Reprezentativní vzorek občana

Příspěvekod Trini » stř 08. úno 2023 13:33:43

"Vadí mi nikoliv soud v občanské pozemské realitě,ale ty tvoje kecy jak je každej nádhernej a zářící bytost i když je to svině jako ten parchant...."



A proto: Neházejte perly sviním... :-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Reprezentativní vzorek občana

Příspěvekod Jana » stř 08. úno 2023 13:39:00

Trini píše:
Jana píše:Má kamarádka, se ocitla v těžké životní situaci. .


Tebe to nezajímalo, a tak poznala, že nejsi opravdová kamarádka. Ale to je obvyklé, že v těžkých časech se pozná, kdo je opravdový kamarád a kdo ne.


Vidíš to, jak je jednoduché druhé soudit, aniž víme všechno.

Než bys někoho odsoudil, měl bys napřed ujít tisíc mil v jeho mokasínách.

Kamarádka to vidí kapánek jinak:

V podstatě nevidím u Tebe chybu až na to ,že zkušenost je nepřenositelná...tím více zkušenost spirituální...jeden astrolog mi kdysi řekl,že jednou musíme zmlknout.....já ten čas teď cítím......není důvod vysvětlovat,učit...atd. pro mne stačí mlčet........ ty
máš tak jak to máš.....já taky...a tak je všechno OK......už není na učení čas viz Bible Proroctví Janovo....Stejně Tě budu obdivovat ale jdu jinou cestou musím se smát,když si vzpomenu jak jinak jsme učily a nikdo nám nevěřil.....a tak to je stále....proto nehodlám házeti perly sviním-to je rčení z Bible to není nadávka..........
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Reprezentativní vzorek občana

Příspěvekod Jana » stř 08. úno 2023 13:39:40

Trini píše:
"Vadí mi nikoliv soud v občanské pozemské realitě,ale ty tvoje kecy jak je každej nádhernej a zářící bytost i když je to svině jako ten parchant...."



A proto: Neházejte perly sviním... :-)


:hahaha:

I když ty perly jsi trefila s ní stejně.
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Reprezentativní vzorek občana

Příspěvekod Trini » stř 08. úno 2023 13:45:35

Jana píše:
Trini píše:
Jana píše:Má kamarádka, se ocitla v těžké životní situaci. .


Tebe to nezajímalo, a tak poznala, že nejsi opravdová kamarádka. Ale to je obvyklé, že v těžkých časech se pozná, kdo je opravdový kamarád a kdo ne.


Vidíš to, jak je jednoduché druhé soudit, aniž víme všechno.

Než bys někoho odsoudil, měl bys napřed ujít tisíc mil v jeho mokasínách.

Kamarádka to vidí kapánek jinak:

V podstatě nevidím u Tebe chybu až na to ,že zkušenost je nepřenositelná...tím více zkušenost spirituální...jeden astrolog mi kdysi řekl,že jednou musíme zmlknout.....já ten čas teď cítím......není důvod vysvětlovat,učit...atd. pro mne stačí mlčet........ ty
máš tak jak to máš.....já taky...a tak je všechno OK......už není na učení čas viz Bible Proroctví Janovo....Stejně Tě budu obdivovat ale jdu jinou cestou musím se smát,když si vzpomenu jak jinak jsme učily a nikdo nám nevěřil.....a tak to je stále....proto nehodlám házeti perly sviním-to je rčení z Bible to není nadávka..........


Vypadá to, že se máš od ní hodně co učit. :-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Reprezentativní vzorek občana

Příspěvekod Jana » stř 08. úno 2023 13:48:13

Trini píše:
Jana píše:
Trini píše:
Jana píše:Má kamarádka, se ocitla v těžké životní situaci. .


Tebe to nezajímalo, a tak poznala, že nejsi opravdová kamarádka. Ale to je obvyklé, že v těžkých časech se pozná, kdo je opravdový kamarád a kdo ne.


Vidíš to, jak je jednoduché druhé soudit, aniž víme všechno.

Než bys někoho odsoudil, měl bys napřed ujít tisíc mil v jeho mokasínách.

Kamarádka to vidí kapánek jinak:

V podstatě nevidím u Tebe chybu až na to ,že zkušenost je nepřenositelná...tím více zkušenost spirituální...jeden astrolog mi kdysi řekl,že jednou musíme zmlknout.....já ten čas teď cítím......není důvod vysvětlovat,učit...atd. pro mne stačí mlčet........ ty
máš tak jak to máš.....já taky...a tak je všechno OK......už není na učení čas viz Bible Proroctví Janovo....Stejně Tě budu obdivovat ale jdu jinou cestou musím se smát,když si vzpomenu jak jinak jsme učily a nikdo nám nevěřil.....a tak to je stále....proto nehodlám házeti perly sviním-to je rčení z Bible to není nadávka..........


Vypadá to, že se máš od ní hodně co učit. :-)


Vypadat to může všelijak a můžeme si myslet o těch druhých cokoliv. A nebo si nemusíme myslet o nich vůbec nic a vnímat jen to, čím skutečně jsme.

Obrázek
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Reprezentativní vzorek občana

Příspěvekod Trini » stř 08. úno 2023 13:52:06

Jana píše:
Vypadat to může všelijak a můžeme si myslet o těch druhých cokoliv. A nebo si nemusíme myslet o nich vůbec nic a vnímat jen to, čím skutečně jsme.


Bla, bla, bla ....To vyjde nastejno. :-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Reprezentativní vzorek občana

Příspěvekod Trini » stř 08. úno 2023 13:56:34

Trini píše:
V podstatě nevidím u Tebe chybu až na to ,že zkušenost je nepřenositelná...tím více zkušenost spirituální...jeden astrolog mi kdysi řekl,že jednou musíme zmlknout.....já ten čas teď cítím......není důvod vysvětlovat,učit...atd. pro mne stačí mlčet........ ty
máš tak jak to máš.....já taky...a tak je všechno OK......už není na učení čas viz Bible Proroctví Janovo....Stejně Tě budu obdivovat ale jdu jinou cestou musím se smát,když si vzpomenu jak jinak jsme učily a nikdo nám nevěřil.....a tak to je stále....proto nehodlám házeti perly sviním-to je rčení z Bible to není nadávka..........


Vypadá to, že se máš od ní hodně co učit. :-)


Každopádně nepíše žádné bla, bla, bla. Má to úroven. :-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Reprezentativní vzorek občana

Příspěvekod Trini » stř 08. úno 2023 14:24:40

Jana píše: Poslouchala jsem pozorně její nadávání na kde co a cítila jsem takovou bolest v srdci, že se to nedalo vydržet a omluvila jsem se jí, že už to dál nemůžu poslouchat.



Zřejmě sis nedokázala uvědomit, že je nádhérná, zářící bytost, že je láska. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Reprezentativní vzorek občana

Příspěvekod Jana » stř 08. úno 2023 16:13:29

Trini píše:
Jana píše: Poslouchala jsem pozorně její nadávání na kde co a cítila jsem takovou bolest v srdci, že se to nedalo vydržet a omluvila jsem se jí, že už to dál nemůžu poslouchat.



Zřejmě sis nedokázala uvědomit, že je nádhérná, zářící bytost, že je láska. :mrgreen:


Obrázek

Tys to celé nečetla, viď?

Psala jsem:

Má kamarádka, se ocitla v těžké životní situaci. Díky tomu viděla všechno černě. Poslouchala jsem pozorně její nadávání na kde co a cítila jsem takovou bolest v srdci, že se to nedalo vydržet a omluvila jsem se jí, že už to dál nemůžu poslouchat.

Legrace byla, že má mysl pak zůstávala naladěná na stejné frekvenci jako ta její, plná negativních myšlenek.


Takže skrz tu negativně naladěnou mysl, která "věděla" co je špatně a kde soudruzi z NDR udělali chybu, samo sebou se láska vnímat nedá. Když se setkává láska s negativitou mysli, tak to strašně bolí.

Pro mě bylo zajímavé poznat, že při zachycení se v negativní mysli, jsme jak moucha v pavučině a vypadá to, že se z toho sami nemůžeme dostat. Protože to, co si myslíme, že víme, že je špatně, vypadá jako neochvějná pravda.

U té kamarádky došlo k velkému posunu v osvobození, když už píše:

"...netuším co je mým současným úkolem...dokonce se obávám pekla kam jsem se po střelbě klouzala...cítila jsem nenávist a soud....postupně je nenávist nahrazena odporem,ale už tam není žádný můj soud,žádný trest..je mi pouze na zvracení....vidím a cítím až do morku kosti do lidí a nevím proč..


Zmizela nenávist, pro kterou v boji o vrácení daru se střílelo na rodinné příslušníky, přičemž ona se za tu střelbu cítila vinna, že ji vyprovokovala.
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Další

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků