Ze života našich dezolátů

naše první fórum... :-)

Re: Ze života našich dezolátů

Příspěvekod vostalpetr » sob 06. led 2024 20:50:31

Platí společná přísná pravidla pro postup testování a klinické studie a firmy se navzájem velmi dobře hlídají, ze byla dodržena.


Platí, ta ale třeba v době covidu asi úplně padla a testovalo se to rovnou na lidech,

konkurence k tomu tak nemohla nic moc říct, páč neměla také žádné testy k dispozici...

Pochybuji o tom, že by konkurence testovala cizí léky, na to by si neměli prostředky...

Jo pokud by se provalil nějakej průser, tak by to určitě vytáhli,

ale, pokud mám sám třeba máslo na hlavě, tak je lépe ty druhé moc neprudit...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Ze života našich dezolátů

Příspěvekod armin » úte 09. led 2024 10:36:37

Tak jsem byl dneska na rentgenu a tam mají na dveřích napsáno: Vstup jen s respitátorem.
Já jsem ho preventivně měl nevěda, že ho mít musím - chodí tam teď i těžce nemocní pacienti.
A když tam přišli někteří bez, tak je poslali dolů do lékárny si ho koupit.

Zajímavé byly rozhořčené reakce některých, zajímavé, že jenom žen: "To je nějaké nařízení" nebo "To už si na to zase hrajeme?" a pod.

Opravdu ta bezohlednost některých lidí, a zblblost jak nám někdo něco nutí o čem my si myslíme svoje a nenecháme se přece manipulovat atd.
To nevěstí nic dobrého a bohužel to není jen u nás ale i jinde v Evropě. Je to podhoubí pro anarchii ve které se moci nakonec chopí nějaká populistická totalita, která se s nikým a jeho nesouhlasnými názory nebude moc mazlit a pošle dotyčného rovnou do kriminálu a ostatní budou raději držet hubu a krok, jako to bylo z "normalizace" u nás a jako je to teď třeba v Rusku.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Ze života našich dezolátů

Příspěvekod Trini » úte 09. led 2024 11:45:34

armin píše:Tak jsem byl dneska na rentgenu a tam mají na dveřích napsáno: Vstup jen s respitátorem.


Dříve se chodilo na rentgen bez respirátoru. Tedy v Česku, v Číně zřejmě ne. Asi jsme se od Číny - totality - poučili.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Ze života našich dezolátů

Příspěvekod armin » úte 09. led 2024 22:05:44

Trini píše:
armin píše:Tak jsem byl dneska na rentgenu a tam mají na dveřích napsáno: Vstup jen s respitátorem.


Dříve se chodilo na rentgen bez respirátoru. Tedy v Česku, v Číně zřejmě ne. Asi jsme se od Číny - totality - poučili.


To je zdravotnické opatření pro ochranu lidí v čekárně a pracovníků zdravotnického zařízení.
To nemá s nějakou totalitou nic společného.
A je fakt, že jsme se z epidemie covidu poučili, že je to dobré opatření k omezení přenosu kapénkových infekcí v uzavřených prostorách, hlavně tam, kde se koncentrují nemocní lidé - například u lékaře.
Nevím jak v Číně, ale třeba v Japonsku na to přišli už dávno.
Tohle nevyžaduje dnes stát nebo vláda, ale soukromá zdravotnická zařízení - což bylo rentgenové pracoviště, kde jsem dneska byl.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Ze života našich dezolátů

Příspěvekod Trini » stř 10. led 2024 9:29:49

armin píše:
Trini píše:
armin píše:Tak jsem byl dneska na rentgenu a tam mají na dveřích napsáno: Vstup jen s respitátorem.


Dříve se chodilo na rentgen bez respirátoru. Tedy v Česku, v Číně zřejmě ne. Asi jsme se od Číny - totality - poučili.


To je zdravotnické opatření pro ochranu lidí v čekárně a pracovníků zdravotnického zařízení.


Dříve to nebylo. Měli by k tomu připsat: Máme po covidu obrovský strach, tak to pochopte.

Podle mne by to mělo být dobrovolné a ne totalitní, tedy by tam mělo stát: Kdo má strach (že se nakazí), at nosí respirátor.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Ze života našich dezolátů

Příspěvekod armin » stř 10. led 2024 14:59:17

Trini píše:Podle mne by to mělo být dobrovolné a ne totalitní, tedy by tam mělo stát: Kdo má strach (že se nakazí), at nosí respirátor.

No a nebo taky z ohleduplnosti k ostatním, abych nenakazil ostatní, když je zrovna období šířících se viróz.
A protože jsou mezi námi bohužel bezohlední lidé, tak to v takovém období některá medicínská pracoviště vyžadují - v zájmu ošetřujícího personálu a lidí v čekárně.
Podobně jako při operaci mají lékaři roušky, ne proto, že mají strach, že se nakazí, nebo že by byli nemocní
Je to prevence a ohleduplnost.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Ze života našich dezolátů

Příspěvekod armin » stř 10. led 2024 16:32:07

Taky je dobré, že se už nekouří v restauracích. Dříve se kouřilo, teď už naštěstí ne. To je také posun. Ne k totalitě, ale ke zdravějšímu a čistšímu prostředí a k ohleduplnosti k nekuřákům. Když tohle někdo vnímá jako totalitu, tak evidentně neví, co to totalita je.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Ze života našich dezolátů

Příspěvekod Trini » stř 10. led 2024 18:49:24

armin píše:
Trini píše:
A protože jsou mezi námi bohužel bezohlední lidé, tak to v takovém období některá medicínská pracoviště vyžadují - v zájmu ošetřujícího personálu a lidí v čekárně.


Ale před covidem to nebylo, nebo? Dříve lidé chrchlali do kapesníku. Ted nemohou, musí chrchlat do respirátoru.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Ze života našich dezolátů

Příspěvekod Trini » stř 10. led 2024 18:51:34

armin píše:Taky je dobré, že se už nekouří v restauracích. Dříve se kouřilo, teď už naštěstí ne. To je také posun. Ne k totalitě, ale ke zdravějšímu a čistšímu prostředí a k ohleduplnosti k nekuřákům. Když tohle někdo vnímá jako totalitu, tak evidentně neví, co to totalita je.


Je to totalitní. Demokratické by bylo, kdyby byly povolené i restaurace, kde by se smělo kouřit. Nekuřáci do nich nemusí chodit.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Ze života našich dezolátů

Příspěvekod salmo1cz » stř 10. led 2024 19:13:25

Roušky v čekárně u lékaře...no proč né ale pokrok nezastavíš a tak se používají germicidní zářiče. :mavam:
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Ze života našich dezolátů

Příspěvekod vostalpetr » pát 12. led 2024 16:16:30

armin píše:Taky je dobré, že se už nekouří v restauracích. Dříve se kouřilo, teď už naštěstí ne. To je také posun. Ne k totalitě, ale ke zdravějšímu a čistšímu prostředí a k ohleduplnosti k nekuřákům. Když tohle někdo vnímá jako totalitu, tak evidentně neví, co to totalita je.


To je zcela nepochybně totalita,

nebot rozhoduje o tom, že v soukromých restauračních zařízeních se nesmí kouřit,

a to bez ohledu na názor majitele,

ovšem pokud nějaké soukromé zdravotnické zařízení rozhodne že se musí chodit v rouškách,

tak to totalita není,

leda snad že by o tom rozhodnul stát a to celoplošně bez ohledu na názory majitele,

to by byla totalita...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Ze života našich dezolátů

Příspěvekod vostalpetr » pát 12. led 2024 16:24:17

Ne k totalitě, ale ke zdravějšímu a čistšímu prostředí a k ohleduplnosti k nekuřákům.


Už běž s tím dobrem do prdele,

pro někoho je dobrem sedět v zakouřený restauraci,

pro jiného ne,

pro někoho je dobré očkování protože chrání jak jeho tak i druhé,

pro druhého to tak není a má názor že očkování není dobré...



Ale vy sráči dobroserní neustále argumentujete ohledem na ty druhé,

ale ty pitomče i my kuřáci jsme také "ti druzí"

my rádi sedíme v zakouřených restauracích...

Takže do prdele vy soucítáři, vy jste soucitní jen s tím co se vám líbí,

ale co se vám nelíbí to už je ubližování druhým...

Vy zasraní nekuřáci mně taky ubližujete zákazem kouření, ne že ne...

Jste naprosto bezohlední ke kuřákům a votravujete jim život nějakým čistým vzduchem...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Ze života našich dezolátů

Příspěvekod vostalpetr » pát 12. led 2024 16:31:57

Trini píše:
armin píše:
Trini píše:
armin píše:Tak jsem byl dneska na rentgenu a tam mají na dveřích napsáno: Vstup jen s respitátorem.


Dříve se chodilo na rentgen bez respirátoru. Tedy v Česku, v Číně zřejmě ne. Asi jsme se od Číny - totality - poučili.


To je zdravotnické opatření pro ochranu lidí v čekárně a pracovníků zdravotnického zařízení.


Dříve to nebylo. Měli by k tomu připsat: Máme po covidu obrovský strach, tak to pochopte.

Podle mne by to mělo být dobrovolné a ne totalitní, tedy by tam mělo stát: Kdo má strach (že se nakazí), at nosí respirátor.



No jasně,

ale tedy podle Miroslav by tam mělo stát spíše,

kdo má strach že by mohl někoho nakazit at ohleduplně nosí roušku...

Von totiž rád argumentuje těmi druhými...


:tralala:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Ze života našich dezolátů

Příspěvekod vostalpetr » pát 12. led 2024 16:34:24

A protože jsou mezi námi bohužel bezohlední lidé,



To tedy jsou,

nakazují druhým nosit roušky a zakazují druhým kouřit v restauracích


(hele, s tebou už začíná bejt diskuze stejně připitomnělaá jak s tou Janou... :malir: )
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Ze života našich dezolátů

Příspěvekod vostalpetr » pát 12. led 2024 16:38:22

Je to podhoubí pro anarchii ve které se moci nakonec chopí nějaká populistická totalita, která se s nikým a jeho nesouhlasnými názory nebude moc mazlit a pošle dotyčného rovnou do kriminálu a ostatní budou raději držet hubu a krok, jako to bylo z "normalizace" u nás a jako je to teď třeba v Rusku.


Nechci ti brát tvé ideály,

ale to v anarchii jaksi není možné,

kde není vláda tam nejsou ani strany,

ale jinak v demokracii je to možné

už se vám to demokrátům párkráte stalo, že jste to dotáhli na totalitu,

viz 1948
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Ze života našich dezolátů

Příspěvekod armin » pát 12. led 2024 18:08:42

vostalpetr píše:
Nechci ti brát tvé ideály,

ale to v anarchii jaksi není možné,

kde není vláda tam nejsou ani strany,

ale jinak v demokracii je to možné

už se vám to demokrátům párkráte stalo, že jste to dotáhli na totalitu,

viz 1948


No nechci ti brát tvé ideály o anarchii.
Ale kde leží moc na chodníku, vždy ji někdo sebere většinou se o ní ještě poperou. To se děje jak v malém, tak ve velkém.
Jak v rodině, tak v obci, tak v podnicích, hospodách a hlavně v národě - státě a mezi státy.
Prostě to je v lidské povaze. Moc přináší hmotné výhody i psychologické uspokojení. A většina lidí po ní prahne nebo se cítí být nesvobodná, manipulovaná, což je jen druhá strana téže mince - frustrovaná touha po moci. Po tom být někým, být respektován, neomezován atd.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Ze života našich dezolátů

Příspěvekod armin » pát 12. led 2024 18:23:17

vostalpetr píše:
Jste naprosto bezohlední ke kuřákům a votravujete jim život nějakým čistým vzduchem...


To máš podobné jako s hlukem, s pálením plastů a odpadů v kamnech (dobře hoří, nic nestojí a jsou výhřevné), doma nesmrdí jenom venku a nějaké ty vysoce karcinogeny - dioxiny a benzpyreny mne nezajímají.
Stejně tak odsiřování a odpopílkování elektrárenských splodin - kdo to kdy slyšel?
Čoudící dýzly bez filtrů - no nebylo to super?
A ty smradlavé řeky bez ryb, Krušné hory jako měsíční krajina. Astma a jiné plicní komplikace malých dětí i dospěých v zasažených oblastech. Když tam někdo nechce být, tak ať se odstěhuje, no né?

V Číně si to teď ještě užívají. U nás to vlivem té evropské totality už není jako to bývalo.

A také by se neměl totalitně omezovat prodej dosud zakázaných drog. Když je někdo nechce užívat, ať je neužívá. Ale neměl by bránit v jejich dostupnosti druhým. No né?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Ze života našich dezolátů

Příspěvekod vostalpetr » pát 12. led 2024 18:57:27

No já mám vždycky pravdu,

vy hajzlící milující doby ledové,

to ničení přírody není ničení přírody ale naopak zachranování přírody,

je třeba vracet zpět do ovzduší CO2, a to i za cenu ničení lesů,

i lidských životů,

nebot doba ledová může zničit celou planetu,

a to zcela nanávratně...



A co se týče drog, no proč by ne ???

Kriminalita spojená s drogama vniká jen proto, že jsou drogy zakazovány,

a tak jsou drahé,

kdyby byly volně dostupné, nekonala by se žádná kriminalita,

a tak jako prohibice v USA umožnila vzestup mafie,

tak všechna tato totalitní omezování umožnují vzestup kriminality...


Vy hazlíci dobroserní,

díváte se na vše jen z jedný strany, stejně jak ta pitomoučká a blouboučká idiotka Jana...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Ze života našich dezolátů

Příspěvekod armin » pát 12. led 2024 19:29:00

vostalpetr píše:díváte se na vše jen z jedný strany, stejně jak ta pitomoučká a blouboučká idiotka Jana...


No já asi nejsem moc velký dobroser.
Mně vyhovuje, že se v restauracích nekouří, když tam jdu na oběd nebo na večeři, vyhovuje mi, že auta a náklaďáky na mne nečoudí, když jdu po chodníku, Vyhovuje mi, když je voda v řece zase na koupání, vyhovuje mi, že na chalupě a jejím okolí je zase čistý vzduch, že se tam v zimě nevalí při zemi štiplavý čoud z komínů z hnědouhelných starých kotlů a kamen a jsem rád, že policie dohlíží na dodržování dopravních předpisů, takže i v hustém provozu se dá docela bezpečně jezdit autem, vyhovuje-mi, že policie se snaží vychytávat zloděje, loupežníky a vrahy, takže je v mém okolí docela bezpečno, atd., atd.
Nevím, co je na tom dobroserného. Je to spíš naopak sobecké a bezohledné třeba k takovým, jako jsi ty. Nebo ne?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Ze života našich dezolátů

Příspěvekod vostalpetr » pát 12. led 2024 22:44:35

To víš že je to sobecký,

je třeba zachránit zemi i kdyby třeba měla být bez lidí,

je sobecký chtít po nekuřácích aby nikdy a nikde v restauraci nekouřili,

je hloupé řídit se předpisy, stejně jsou neustále nějaký bouračky,

jelikož lidé kašlou na předpisy ale neumějí jezdit bez předpisů,

je hloupé spoléhat na policii, když tě budu chtít okrást či zabít tak mně v tom nezabrání,

takže si platíš něco, co ti moc k ničemu není...


Ty si jen neustále pojištuješ budoucnost,

ale je zbytečný se bát (to je jen pud sebezáchovy)

stejně zemřeš,

a svým způsobem je zcela jedno

jestli dnes nebo za dvacet let,

jelikož ani jedním nebo druhým nic nezískáš,

protože stejně vše ztratíš...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků