Kopie z textů poradny pro případ vymazání

naše první fórum... :-)

Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod armin » sob 26. srp 2023 9:56:38

Pedriito píše:S tou realizací je mi to taky podezřelé. Neb velký duch realizuje se v projev.
Vesmír jeho realizací, hvězdokupy, slunka, luny, živé planety.. bytosti.
Kam a proč se chce bytost realizovat? Chce zpětně realizovat velkého ducha?
Nebo si ho jen uvědomit?
A proč kolem toho dělá takový ptákoviny a jánoviny??


Už jsem to sem psal, buď to Jana smazala, nebo jsem to zapomněl odeslat.

Není kouře bez ohně.
A něco tu Janu musí nutit dělat takový ptákoviny, jánoviny.

A to je zajímavé, důležité a podstatné. V poznání příčin a jejich uvědomění si, je cesta z toho ven - z těch ptákovin a jánovin, k opravdovému osvobození.

Ptal jsem se Jany jestli jí nezemřelo její dítě. Nedokáže na to normálně odpovědět. Proč?
To samo podporuje můj pocit, že podle některých dalších až horečných reakcí Jany na některé příspěvky je u ní za tím vytěsňování nějaké bolesti - jako je ztráta dítěte, znásilnění v dětství nějakým příbuzným a podobně.
Útěk před realitou, upínání se k něčemu rádoby neměnnému, blaženému, bezpodmínečné lásce. A to se snaží vyzobávat z projevů Mistrů, že něco takového je, že je to to nejvyšší, nejlepší atd.

To je podstatné, tyhle vnitřní příčiny zatemnění mysli a srdce iluzorním "světlem" najít a řešit. Šermování citáty Mistrů a řešení třeba jestli Ramana řekl slovo skutečnost s velkým nebo malým "s" jsou jen příznaky vnitřního problému.
V tom duchovní cesta ani pokrok ani skutečné probuzení nespočívá. Naopak.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod vostalpetr » úte 29. srp 2023 7:16:24

Není kouře bez ohně.



Na zblbnutí není třeba nějakého velkého neštěstí,

stačí jen "sepsat smlouvu s dáblem"

https://spolecenstvizivota.cz/co-je-to- ... -se-tvori/
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Jana » čtv 31. srp 2023 8:19:06

armin píše:
Pedriito píše:S tou realizací je mi to taky podezřelé. Neb velký duch realizuje se v projev.
Vesmír jeho realizací, hvězdokupy, slunka, luny, živé planety.. bytosti.
Kam a proč se chce bytost realizovat? Chce zpětně realizovat velkého ducha?
Nebo si ho jen uvědomit?
A proč kolem toho dělá takový ptákoviny a jánoviny??


Už jsem to sem psal, buď to Jana smazala, nebo jsem to zapomněl odeslat.

Není kouře bez ohně.
A něco tu Janu musí nutit dělat takový ptákoviny, jánoviny.

A to je zajímavé, důležité a podstatné. V poznání příčin a jejich uvědomění si, je cesta z toho ven - z těch ptákovin a jánovin, k opravdovému osvobození.

Ptal jsem se Jany jestli jí nezemřelo její dítě. Nedokáže na to normálně odpovědět. Proč?
To samo podporuje můj pocit, že podle některých dalších až horečných reakcí Jany na některé příspěvky je u ní za tím vytěsňování nějaké bolesti - jako je ztráta dítěte, znásilnění v dětství nějakým příbuzným a podobně.
Útěk před realitou, upínání se k něčemu rádoby neměnnému, blaženému, bezpodmínečné lásce. A to se snaží vyzobávat z projevů Mistrů, že něco takového je, že je to to nejvyšší, nejlepší atd.

To je podstatné, tyhle vnitřní příčiny zatemnění mysli a srdce iluzorním "světlem" najít a řešit. Šermování citáty Mistrů a řešení třeba jestli Ramana řekl slovo skutečnost s velkým nebo malým "s" jsou jen příznaky vnitřního problému.
V tom duchovní cesta ani pokrok ani skutečné probuzení nespočívá. Naopak.


Sichr je sichr, nicméně můžu Tě uklidnit, že Tvůj příspěvek Ti opravdu nikdo na Poradně nesmazal,

kdybys ho někdy potřeboval, tak ho máš, Miroslave, na Poradně nepřetržitě a pořád tady.

Obrázek
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod armin » čtv 31. srp 2023 10:03:34

Jana píše:
armin píše:
Pedriito píše:S tou realizací je mi to taky podezřelé. Neb velký duch realizuje se v projev.
Vesmír jeho realizací, hvězdokupy, slunka, luny, živé planety.. bytosti.
Kam a proč se chce bytost realizovat? Chce zpětně realizovat velkého ducha?
Nebo si ho jen uvědomit?
A proč kolem toho dělá takový ptákoviny a jánoviny??


Už jsem to sem psal, buď to Jana smazala, nebo jsem to zapomněl odeslat.

Není kouře bez ohně.
A něco tu Janu musí nutit dělat takový ptákoviny, jánoviny.

A to je zajímavé, důležité a podstatné. V poznání příčin a jejich uvědomění si, je cesta z toho ven - z těch ptákovin a jánovin, k opravdovému osvobození.

Ptal jsem se Jany jestli jí nezemřelo její dítě. Nedokáže na to normálně odpovědět. Proč?
To samo podporuje můj pocit, že podle některých dalších až horečných reakcí Jany na některé příspěvky je u ní za tím vytěsňování nějaké bolesti - jako je ztráta dítěte, znásilnění v dětství nějakým příbuzným a podobně.
Útěk před realitou, upínání se k něčemu rádoby neměnnému, blaženému, bezpodmínečné lásce. A to se snaží vyzobávat z projevů Mistrů, že něco takového je, že je to to nejvyšší, nejlepší atd.

To je podstatné, tyhle vnitřní příčiny zatemnění mysli a srdce iluzorním "světlem" najít a řešit. Šermování citáty Mistrů a řešení třeba jestli Ramana řekl slovo skutečnost s velkým nebo malým "s" jsou jen příznaky vnitřního problému.
V tom duchovní cesta ani pokrok ani skutečné probuzení nespočívá. Naopak.


Sichr je sichr, nicméně můžu Tě uklidnit, že Tvůj příspěvek Ti opravdu nikdo na Poradně nesmazal,

kdybys ho někdy potřeboval, tak ho máš, Miroslave, na Poradně nepřetržitě a pořád tady.

Obrázek


To jen len pre každý prípad. :-)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Jana » čtv 31. srp 2023 10:48:32

Jasně, vždyť říkám, sichr je sichr.

Obrázek
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Trini » čtv 14. zář 2023 10:59:34

Jana zase něco smazala.

Jana píše:V mé mysli je absolutní klid



Kdyby v tvé mysli, Jani, byl absolutní klid, tak neprodukuje ani jedinou myšlenku. Je to bohužel naopak: tvoje mysl je velmi neklidná, a proto chrlí jednu myšlenku za druhou.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Trini » čtv 14. zář 2023 11:00:56

Pro jistotu.

Návštěvník píše:
Jana píše:
Návštěvník píše:
Všechny možnosti tady jsou. I ta, pustit to začátečnické a jít dál, Jani.

:)


Péťo, kam bys chtěla jít dál? Tahle Boží přítomnost Ti nestačí?

:)


Takže nepustíš, Jani... a budeš dál "vylepšovat" Boží přítomnost svými začátečnickými tématy. Zřejmě zatím jinak nemůžeš. :(
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Trini » čtv 14. zář 2023 11:24:30

Jana píše:
Návštěvník píše:
Jana píše:V mé mysli je absolutní klid



Kdyby v tvé mysli, Jani, byl absolutní klid, tak neprodukuje ani jedinou myšlenku. Je to bohužel naopak: tvoje mysl je velmi neklidná, a proto chrlí jednu myšlenku za druhou.


Není to těžké, aby tady byl jakýkoliv projev a mysl se nehla.


Opravdu? To se fakt tvoje mysl domnívá, že se ani nehne, když chrlí jednu myšlenku za druhou? :D

753.

Neobtěžují Vás moje otázky?

Ani ne, jen se ptejte.

Vy máte, myslím, rád tyto rozhovory, že ano?

Abych řekl pravdu, nijak zvlášt.

Tak ted tomu ale nerozumím; ani tak, ani tak? To je divné, nemyslíte?

Proč? Kdo vlastně vede rozhovor - Nadjá nebo ego?

Ego samozřejmě.

Tak vidíte. Pro ubývající ego je ticho přirozené. Není extrémů.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Trini » úte 19. zář 2023 10:23:28

Návštěvník píše:
Jana píše:
Návštěvník píše:.
Když je možné poznat vysokou duchovní úroven Ramany, Nisargadatty, E. Tomáše, tak je také možné poznat nízkou duchovní úroven lidí, jejichž ego se neustále brání a obhajuje vyčteninami.


V úrovni nejvyššího duchovního poznání,


To jsou jen tvoje představy. Zkušenost Poznání nemáš. A to se prostě nedá okecat.


P.S. Místo, abys začla konečně hledat Pravdu, tak se jen cvičíš v okecávání .
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Trini » úte 19. zář 2023 10:32:41

Veil píše:Proč ti neustále píšu, že to co píšeš je nepochopení, není proto, že bych si na tebe nějak zasedl, nebo tě chtěl ponižovat. Jen prostě z toho děláš neskutečný guláš nesmyslů, které mícháš s nepochopením a vydáváš to za své moudra, která tady pak trousíš. Jenže problém je, že vlastně nevíš, co to říká, nebo tomu nerozumíš. Neříkám, že je to nějaká chyba, nebo obrovský problém, jen to prostě celé motáš a mateš a splácáváš věci co jsou naprosto odlišné, navařuješ to na své nepochopení a je z toho šílený kočkopes nesmyslů.



Veil to tady dobře shrnul.
Tak to děláš i s tím, co si přečteš u realizovaných. Proto jsou to jen vyčteniny, bez pochopení, beze smyslu.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Trini » čtv 21. zář 2023 8:01:52

Jana píše:
Návštěvník píše:
Jana píše:
Pedriito píše:
No a co furt? To už je přece zřejmé tisíce let. Tedy aspoň duchovňákům, kterým se to roky asi snažíš vysvětlit.
Máš za to, že to jsou tací sklerotici, že jim to musíš denně opakovat? I když se s tím s velkou pravděpodobností
setkali mnozí mnohem dřív než ty? Nejsou to podivné móresy? Je čemu se divit, když je ti to dáváno najevo?


Všimni si, že když je tady uvědomění, "JAK TO JE", tak není absolutně žádný problém.

Komu by mohlo vadit, že Vědomí = Blaho = Blaženost = Bůh = Brahma? Jestli to někoho nezajímá, tak nemá důvod to číst, a jinak to nijak nevadí.

Když je tady egovztahování a porovnávání "JAK TO TA CIZÍ INDIVIDUALITA NAROZDÍL OD VLASTNÍ INDIVIDUALITY MÁ", okamžitě naskočí problém.

Už je tu dokazování, že ty hrozny souseda jsou kyselé, že to sousedovo štěstí není štěstí, že tu sousedovu kozu sice nechceme, ale měla by chcípnout, nebo ji alespoň zavřít do blázince, aby bylo jasno. :D


Tebe to ale pořádně štve, že to tvoje štěstí nikoho nezajímá. Že už si dokonce vymýšlíš báchorky, jak ti to vlastně závidí. :D


Ty jsi To,



Zjisti si nejdřiv, kdo jsi ty. Pak si přestaneš dělat nesmyslné představy o druhých.

Tím, že jsi to včera smazala, dokazuje, že je to trefa do černého.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Trini » čtv 21. zář 2023 8:12:14

Návštěvník » čtv 21. zář 2023 9:10:59

Návštěvník píše:Budu si to ted hlídat, Jano.

Ale fakt mne překvapuje tvoje domněnka, že jsem si to vymyslela. V jakém světě žiješ, že tě něco takového může vůbec napadnout?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Trini » čtv 21. zář 2023 8:46:28

Návštěvník » čtv 21. zář 2023 9:44:40

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Ona Jana furt takhle maže, jo ? Tý jo.


Jana tady naznačuje, že mazat mohou i jiní. :what:

Jana píše: Řekla bych, že tady nikdo nic včera nesmazal.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Trini » čtv 21. zář 2023 9:20:29

Návštěvník » čtv 21. zář 2023 10:19:14

Návštěvník píše:
Pedriito píše:Když někdo něco smaže, vidí to ve správě fóra.
Ale tady občas lítaj fóroví šotci.. Taky už se mi párkrát zdálo, že něco zmizelo
a nakonec se to zas nějak objevilo. :-)


No, ten můj se už neobjeví. Byl to včera můj poslední přispěvek asi ve 22:00.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Jana » pát 22. zář 2023 15:57:50

Trini píše:Návštěvník » čtv 21. zář 2023 10:19:14

Návštěvník píše:
Pedriito píše:Když někdo něco smaže, vidí to ve správě fóra.
Ale tady občas lítaj fóroví šotci.. Taky už se mi párkrát zdálo, že něco zmizelo
a nakonec se to zas nějak objevilo. :-)


No, ten můj se už neobjeví. Byl to včera můj poslední přispěvek asi ve 22:00.


To, že žádný příspěvek toho večera a té noci vymazán podle moderátorského panelu nikým nebyl, znamená, že jsi ho, Trini, pokud jsi ho napsala, s největší pravděpodobností neodeslala. Nejspíš jsi klikla omylem na ikonku "Náhled" místo na ikonku "Odeslat" a zavřela jsi stránku dřív, než jsi se přesvědčila, že je příspěvek odeslaný. Mohl také na chvíli vypadnout internet nebo se stránka po odeslání nestihla načíst. V každém případě si můžeš sáhnout do svědomí a vzpomenout si, že jsi zcela jistě nekontrolovala, že Tvůj příspěvek byl odeslaný a na vlákně je.

Když jsi byla požádána, abys to napsala znovu, tak se zmůžeš bez omluvy pouze na obviňování někoho, kdo s tím nezobrazením Tvého příspěvku nemá vůbec nic společného.

Mrzí mě, Trini, že jsi v takovém stavu potřeby podezírat a obviňovat.
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod vostalpetr » pát 22. zář 2023 16:00:28

Mrzí mě, Trini, že jsi v takovém stavu, že potřebuješ nesmyslně podezírat a vinit.



U tebe to ovšem žádný nesmysl není,

mazání je tvou přirozeností stejně jako psaní hoven...

:hra:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Jana » pát 22. zář 2023 17:17:52

Hele, Trini, důvěřuju Tobě i všem, co tam píšou, že si každý umíte nejlíp najít, co komu vyhovuje.

Kdybych byla na Tvém místě, tak bych nejednala jinak a asi by mi vadilo přesně totéž, co Ti vadí.

A kdybys byla Ty na mém místě, tak bys zase dokonale chápala, proč píšu, co píšu a že ani nic jiného psát nemůžu.

Jestli máš zájem, tak můžeš mít jako Tara na Poradně svůj prostor, kam Ti nemůže nikdo jiný než Ty psát.
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod vostalpetr » ned 22. říj 2023 9:17:43

A kdybys byla Ty na mém místě, tak bys zase dokonale chápala, proč píšu, co píšu a že ani nic jiného psát nemůžu.



To je jasná věc proč píšeš to co píšeš,

vono když někomu jebne z pocitu utrpení pak zákonitě píše hovna,

jako třeba Ježíš nebo Budha,

ti nasrali kopec hoven...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Trini » sob 28. říj 2023 11:43:23

miroslav píše:
Jana píše: Tělo a mysl jsou příznaky nevědomosti (z knihy Já Jsem To)


Jana je ztělesněním duality a nevědomosti. Svědčí o tom jasné příznaky:
Má tělo.
Myslí (i když hloupě).
Používá ukazovací zájména: já, ty.



No jo, pořád ještě řeší iluzi, tělo, mysl. Její přípravná fáze stagnuje, protože si myslí, že má hotovo.

Nisargadatta Maharadž:

6:25 ....Vývoj může být jenom v přípravě sadhana. Realizace je náhlá. Ovoce zraje zvolna, ale spadne v mžiku a už se nevrátí.

V podstatě dělá tohle:

Nisargadatta: Každá snaha vytvarovat se do určité formy je jen strašnou ztrátou času.

....
Jana se snaží vytvarovat do formy, jak si představuje probuzeného/probuzenou. Má obrovskou touhu, aby ji tak viděli ostatní - jako probuzenou. Snaží se to dokazovat tím, že stále píše o tom, jak zažívá lásku, štěstí a blaženost.

Neví, o čem mluví realizovaní. Tak si z toho vybírá jen to, kde něco řeknou o lásce, blaženosti, štěstí, iluzi. Tomu, si myslí, že rozumí.

Zatím jí to zřejmě stačí.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Trini » sob 28. říj 2023 12:18:29

Kavi píše:
Jana píše:
To se potom plete Maharadž Nisardatta a s ním všichni další Probuzení, Einsteine.

Nikoliv, pleteš se jen ty, ani jeden jinej. :-)

Ale přitom o soucitu nic nevíš.


Neví a ani nechce vědět. Proto si pořád namlouvá, že za utrpení/bolest si může každý sám - nemá být přece nevědomý.

Přitom realizovaní přicházejí do tohoto světa právě kvůli těm, kdo trpí. To je ten rozdíl me činy a věčným nesmyslným opakováním, že je přece všechno láskou, tak jaképak utrpení.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Další

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron