Kopie z textů poradny pro případ vymazání

naše první fórum... :-)

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Pedrito » stř 31. led 2024 9:03:16

Vaše duchovnem skřípnutý povahy, už ani nejsou schopny obyčejného rozhovoru. Furt tam držíte tu personu já, povýšeného na mahajá... Jednoduchý test, buďte chvíli beze slov... Ok? Pak ještě není nic ztraceno.
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Pedrito » stř 31. led 2024 9:09:35

Jana píše:
Pedriito píše:Uvidíme kolik tvý nerozlišený srdce všehomíra dá banů, tohle byl jestli dobře počítám pátej...


Neumíš počítat do tří?

Byly tři a tenhle bude teprve čtvrtej, jelikož Ti celého srdce přeji, aby sis založil konečně web, který už roky slibuješ, na kterém nebude nic, proti čemu tady neustále marně bojuješ.

:)

To byla otázka, kolik bylo banů, ne že přesně tolik. Je možný že jsem párkrát chybně změnil IP.

Já nebojuju, upozorňuju na jednu duchovní teroristku, fanatičku, sedmihlářku, zlodějku a vztahovačnou a mstivou káču, co o sobě šíří fámu, že je dokonalostí samou...
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Pedrito » stř 31. led 2024 9:21:29

Tara píše:Jani, i když se ptáš Pedrita, snad nebude vadit, když k tomu napíšu taky.
Bytí je tady stále, resp Bytí je. Jako vzduch. Vzduch , který dýcháme je. Stále, na ničem nezávislý .
Ani na tom, jestli si ho uvědomujeme nebo ne. Zkrátka dýcháme. Přirozeně, zcela přirozeně, bez úsilí či nějakého záměru. Nádech, výdech a stále v každičký okamžik.
Že vzduch, nebolí bytí nemá chybu bych já asi nikdy neřekla, nebo dokonce, že je to blaho atd. Připadala bych si jako blázen.
Není třeba každou chvíli mluvit o vzduchu, bytí, které neoddiskutovatelně tady je. Bude. Vždy. Bez nás nebo s námi.

A to je to jádro pudla u tebe, že máš o tom stále nutkavou potřebu mluvit, rozebírat, přít se, psát o tom, jak to nemá chybu.

Proč?


Země, oheň, voda, vzduch, prostor...
Na zemi žijeme, z ní rosteme, na ní se pohybujeme...
Oheň nás hřeje, voda nám dává pít, vzduch dýcháme, a prostor nám otevírá obzory.
A světlo to rozsvěcuje. Dohromady je to dokonalý obraz života.
Jediné v tom nebýt, obraz by sešel, rozpad se.
A nebylo by o čem a čím. Tohle je Dar, být tomu přítomen a vnímat.
A nevnímat to působí tlak uvnitř. Tak vzniká ta touha.. poznat...
A proto poutník usedá do padmasany, zastavuje se, spočívá.
Hledá v sobě, sebedotazováním, hledá pozorností vnitřní poklady, o kterých slyšel
z knih moudrých. A musí i to odložit, ta znění, jinak ho to prostě hloub nepustí,
a bude klouzat po naučeném.
A to je ten rozdíl mezi těmihle dvěma způsoby bytí, co se tu střetávaj.
Jeden knihomolný, kdy jeho představitelé, jsou závislí na slovech moudrých.
A jeden, co nabádá do - beze slov. Ten "beze slov" chápe ten, školastický, učený,
neb je to etapa v něj. Ale ten učený nerozumí tomu "lotosovému", bezeslovnému,
neb k němu ještě nedospěl. Ok, ok. Ale když se na té cestě někdo zasakne, fanatizuje,
a povrchně nevědomě uráží, a ubližuje, a znevažuje tak samu moudrost a lásku... Tak!!!
A když mu to ukážeš, je z toho celej jurodivej...
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Pedrito » stř 31. led 2024 9:26:05

Jana píše:Pedrito, největší překážkou poznání o čem Probuzení mluví, je nevědomost.

"Nejvyšší překážkou je nevědomost. Myšlenka "já jsem tělem" je jejím základem. Proto ani o sobě, ani o jiných nemyslete, jako by byli tělem, ale vždy nejvyšší pravdou."
E. Tomáš

Pedriito píše:
Země, oheň, voda, vzduch, prostor...
Na zemi žijeme, z ní rosteme, na ní se pohybujeme...


Pokud je tady myšlenka "já jsem tělem".

Oheň nás hřeje, voda nám dává pít, vzduch dýcháme, a prostor nám otevírá obzory.
A světlo to rozsvěcuje. Dohromady je to dokonalý obraz života.


Pokud je tady myšlenka "já jsem tělem".

Jediné v tom nebýt, obraz by sešel, rozpad se.


Takhle se to jeví, pokud je tady myšlenka "já jsem tělem".

A nebylo by o čem a čím. Tohle je Dar, být tomu přítomen a vnímat.
A nevnímat to působí tlak uvnitř. Tak vzniká velká touha.. poznat...


Takhle se to jeví, pokud je tady myšlenka "já jsem tělem".
A proto poutník usedá do padmasany, zastavuje se, spočívá.
Hledá v sobě, sebedotazováním, hledá pozorností vnitřní poklady, o kterých slyšel
z knih moudrých. A musí je odložit, jejich znění, jinak ho to prostě hloub nepustí,
a bude klouzat po naučeném.


A jestliže se dobéře Poznání, tak ta utkvělá myšlenka "já jsem tělem" zmizí.

A s ní i zmizí střetávání s citacemi Probuzených, kteří jsou od této největší nevědomosti "já jsem tělem" osvobozeni.

A to je ten rozdíl mezi těmihle dvěma způsoby bytí, co se tu střetávaj.


To je ten rozdíl mezi nevědomostí, kterou nevědomý nazývá knihomolnou, protože mu poznání Probuzených chybí.

A namísto aby hloubal v tichu svého nitra, konfrontoval své poznání s Probuzenými, kteří ho navigují, bere možnost prohlédnutí nevědomosti jako osobní útok.


Vidíš jaká jsi? Nevidíš, páč nemáš chybu :-D
A vo tom to tu všechno je. V tomhle je celá tvá minulost, přítomnost, i budoucnost.. jedna velká iluze.
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Pedrito » stř 31. led 2024 9:28:23

dodo píše:
Pedriito píše:
Neschovávaj svoje darebácke, nevychované a zlomyseľné spôsoby a činy, maskovaním sa za záchrancu kohosi alebo čohosi. Je zjavné, že si nedokážeš pomôcť a tvojim záujmom je, len ubližovať Jane.


Tvá rozlišovací schopnost je zamrzlá, doporučuji soustředit pozornost na kořen nosu.
Mým zájmem není nikomu ubližovat, nejsem bojový ani hašteřící ani nevraživý typ,
ale když někdo ubližuje bližním, tak mu nedoporučuji spoléhat na mou klidnou povahu.


Napísať ti, že si pomýlený v osobovaní si práva považovať sa za dobrého vo veciach duchovna, ktoré u teba začína a zrejme aj končí kdesi pri kúpeli nôh v studenej vode, či pozornosťou upretou na koreň nosa a podobných vecí, bez praktikovania toho, čomu sa v jóge (keďže sa jogína považuješ) hovorí jama, nemá zrejme význam.

Tá totiž, poukazuje na nevyhnutnosť urobiť zásah do vlastnej morálne neusporiadanej a nevyrovnanej duševnej zložky bytosti, za účelom jej zharmonizovania a posilnenia.
A tak len akýsi prázdny „telocvik“ s netransformovanou duševnou zložkou usilujúceho jogína, hoc aj vysedením si mozoľa na zadku v lotose, o ktorom si tu písal, nikomu (ani tebe) nepomôže.


Vy jste fakt excelentní dvojka. Laurel a Hardy hadr...
Má smysl se s váma bavit? Nemá.

Jedna rozjela letitou jízdu urážení a shazování, a druhý ji v tom sekunduje.
Slepý a chromý.
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Pedrito » stř 31. led 2024 9:36:52

Pedriito píše:
A co bys chtěl?

Je to Tvá mysl, která vidí chybu, protože v ní je utkvělá myšlenka "já jsem tělem" a "ty jsi tělem".

Je to Tvá mysl, ve které jsou představy minulosti, budoucnosti. Jedna velká iluze.

Tahle existence bez jakékoliv připoutanosti k čemukoliv, je sama o sobě nádherná, dokonalá, nemá chybu, je dokonale šťastná.

Není co řešit.

A jestli je v Tobě přesvědčení, že tu je utrpení a že trpíš nikoliv z důvodu připoutanosti k mysli, ale kvůli tomu, co je psané na tomhle webu, tak jen hlupák bude strkat nohu znovu do žentouru.

Je to absurdní nesmysl chodit někam na návštěvu a nadávat, že Ti tam není dobře.


No JÁ rozhodně není jen tělem. Ale psal a vysvětloval jsem to už tolikrát, a tolika styly, že už nevím, jak to ještě pojmout.
Já chybu nevyhlížím, vydím stav. A ty v jeho popisu vezmeš za chybu místo, kterýmu nerozumíš. A od tud začíná tvý prudění.
Když není, co řešit, no tak co furt řešíš :D Proč odnepaměti tobě nezapadajícím názorům vysvětluješ jejich omyl, a jindy se ptáš, jak to vlastně je? Když není, co řešit... :D
Nevěříš snad těm probuzeným, a výběru z nich, co jsou u tebe zrovna v kursu?
Jsi teď Duch v těle, ne někde mimo něj, žádné mimo neexistuje.
Je Já tělem? Ano je i tím procesem zrodu, žití, a zániku. Ale to "i" neznamená že je jen jimi. Stejně tak je to i s tou myslí, je to spojité.
Tělo bez ducha není možné. A duch bez těla (a mysli) se neuvědomuje v mnohosti. Je to božská Hra.
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Pedrito » stř 31. led 2024 9:49:31

Jana píše:
Pedriito píše: jen jsem citlivej na zavrhování někým něčeho, co k to tomu zavrhování farizejsky používá...


Nejde o zavrhování, ale prohlédnutí. Mrkni na to:

Země, oheň, voda, vzduch, prostor...
Na zemi žijeme, z ní rosteme, na ní se pohybujeme...


S touhle vizí věříme, že jsme těly, která žijí na zemi, která rostou, pohybují se. Tedy my jsme ego, které má než ten holý život v těle, o který přijdeme, až tělo opustíme.

Na druhé straně Bůh má všechno, protože je vším, co existuje, netrpí, jeho existence je láskou a blahem.

Člóbrdíček hledající Boží království pak zjistí, že nedostane vůbec nic a i o ten život toho ega bude připraven. Pak se nediv, že Ježíše ukřižovali. Pak se nediv, že Vostál nadává. Nediv se, že nadáváš i Ty.

Vstoupit na tyhle stránky je vošajstlich, protože tady, pokud se zahloubáš do textu Probuzených, to ego nemá šanci přežít.

Kdo uteče, vyhraje.

:)


Tuhle vizi možná razíš ty. Já určitě ne. Kdybys byla schopna sis to, a nejen to, intuitivně přečíst, neordinovala bys pak druhým své iluzivní stavy, že jsou "jen" tělem. I když to bylo jasně zmíněno, že tak to není.
O tom, co je tělo, už jsem psal. Je to energie. I o tom, že mysl není ve své podststě nic než vědomí. Co v ní vykouzlí osobnost, je pozornost a vůle. A i ty jsi osobnost slyšící na jméno Jana. Ale nejsi jen jí. Strom není jen kořen, je to i kmen, větve, lístky, koruna, květy a plody. Míza, vláha. A světlo, co ho vyžene z jadérka. Miliardy stromů a jedna úrodná zem. Co prezentuješ ve svém pochopení Mistrů ty, že je jen zem. A nikde žádné stromy, žádné vůně ani ovoce. A Bůh země se ti směje.
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Pedrito » stř 31. led 2024 9:55:58

Člóbrdíček hledající Boží království pak zjistí, že nedostane vůbec nic a i o ten život toho ega bude připraven. Pak se nediv, že Ježíše ukřižovali. Pak se nediv, že Vostál nadává. Nediv se, že nadáváš i Ty.

Vstoupit na tyhle stránky je vošajstlich, protože tady, pokud se zahloubáš do textu Probuzených, to ego nemá šanci přežít.

Kdo uteče, vyhraje.


:D Občas je s tebou i legrace.

Dle tebe jsou ty tvý stránky vlastně medikament na osvícení :D :D :D

Dobře ty.
...
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Pedrito » stř 31. led 2024 10:56:23

Jana píše:
Pedriito píše:Mě nebo tobě? Mě se nic nerozděluje. Však o tom píšu. :D


Proč furt opakovat technické formulace z nauk, a že jich je.. když to jde vyjádřit tolika obrazy. To už je lepší opravdu mlčet. Páč se to samé v naukách velkých Mistrů opakuje od nepaměti. Napřed však ty nauky musíš praktikovat, což neznamená jen číst a sledovat v moderních interpretacích.. Musí se to čtené promeditovat - utišit ke spontánnímu naslouchání - zpěvu moudrosti a lásky, která jde zevnitř,
a není rozvěsená v mysli jako sbírka mrtvejch motýlů.


Takhle se to jeví ve Tvé mysli, představuješ si Janu, jak to má jen vyčtené. Jenže to, o čem mluví Probuzení, tak je.
To nejsou technické formulace.

Tahle Dokonalost spojení tady je. Je Skutečností.

V ní není místo pro iluzi, že skutečností je představa:

A bezforemný duch za nikoho jeho práci neodvede...


To je prostě tvorba. Díky ní je tu Jana a její rodina a jejich zaměstnání a příběhy. S tím nic nebaděláš, leda to můžeš popřít. Což je ve skutečnosti ten pomyslný distanc a rozdělení. Ale i to je v rámci nedělitelného celku, co nelze reálně rozpůlit. Jen myšlenkově. Kdo je to schopný se na to dívat v globálu, tak to vidí, žádná oddělenost, žádná iluze.
To spojení (jóga) spočívá v probuzení duchovní síly, která proklestí v člověku to individuálno a v sahasráře se spojí s universem.
To je vnitřní evoluce. Pokud v tom chceš vidět, něco jiného, protože tvý probuzení řekli.. tak ti uniká to, co neřekli, a co je mnohem důležitější než, co řekli.
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Pedrito » stř 31. led 2024 11:00:27

Jana píše:
Pedriito píše: To je prostě tvorba. Díky ní je tu Jana a její rodina a jejich zaměstnání a příběhy.

Ale tohle je právě teď jen pouhou představou ve Tvé mysli. Když tahle představa, že něco odděleného je díky něčemu od toho odděleného, tak je tady jen uvědomění jednoty Bytí, které je láskou. To je ta Dokonalost ve které svět a znalost světa vyvstávají a mizí, a která září nezávisle na vyvstávání a mizení, to je je samojediná Skutečnost.

S tím nic nenaděláš, leda to můžeš popřít. Což je ve skutečnosti ten pomyslný distanc a rozdělení. Ale i to je v rámci nedělitelného celku, co nelze reálně rozpůlit. Jen myšlenkově. Kdo je to schopný se na to dívat v globálu, tak to vidí, žádná oddělenost, žádná iluze.


Ano, rozděluje to jen mysl na něco a něco jiného.

V srdci je spojení.

To spojení (jóga) spočívá v probuzení duchovní síly, která proklestí v člověku to individuálno a v sahasráře se spojí s universem.


Spojení všeho v jedinou existenci, v jediné Bytí, jedinou sat-čit-ánandu, v jediné štěstí pravého Já, v jedinou Dokonalost.

To je vnitřní evoluce. Pokud v tom chceš vidět, něco jiného, protože tvý probuzení řekli.. tak ti uniká to, co neřekli, a co ne mnohem důležitější než, co řekli.


Pedrito, všichni ti Probuzení promlouvají tichem našich srdcí. Dotknout se toho ticha, kterým promlouvají, znamená dotknout se Pravdy, že všichni jsou tím naším Jediným pravým Já.

Proto říkají všichni to samé. Zmizí-li naše ego-iluze v téhle Pravdě, tak všechna slova Probuzených jsou jen čistou Boží Láskou, radostí ze spojení.

To není mou představou, to je co vidím. Nejsi snad bytost, co nese jméno Jana, nemáš rodinu, manžela, děti, práci? Ale jak jsem řek, nejsi jen toto. Tvá bytost je komplet, od podstaty až k tomuto vyznění. Cokoliv v ní nelze zamítat pro vyvýšení jiného. Je to vše Jediné. Odebrat jakoukoliv složku, protože někdo po hlubokém samádhi ji nazval prázdnou, je zřejmě zkouškou, co člověka buď uzavře, nebo otevře...
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Pedrito » stř 31. led 2024 11:02:57

Jana píše:
Jana píše:
Pedriito píše:Jóga je spojení.

Pedriito píše:A bezforemný duch za nikoho jeho práci neodvede...

A jak to, že se Ti to najednou rozděluje na něco a něco jiného?
Kde se tady bere najednou jaká rozdělenost?



Pedriito píše:Mě nebo tobě?


V čí mysli vznikla a byla brána jako skutečnost tahle myšlenka, že tady je někdo, kdo odvádí nějakou práci a vedle toho bezforemný duch, který práci za něj neodvede?

Je jasná jednota Skutečného, nebo ne?
Je jasné, co je iluze oddělenosti?


A v čí třeba tahle?

Ale tohle je právě teď jen pouhou představou ve Tvé mysli.
:D

Kdyby tvá mysl nebyla zatemovaná informacemi, prosvitla by sebereflexe. A to je jedna ze základních kvalit seberozvoje.

Iluzí oddělenosti tu nikdo netrpí, krom evidentně té, co ji furt vyzdvihuje.

Já ti tu říkám, co je jednota skutečného.
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Pedrito » stř 31. led 2024 11:07:43

Jana píše:
Pedriito píše:
Jak jsi přišel na to, že to, o čem mluví Probuzení, může být jen naučené a nikoliv uvědomitelné?


A japak jsi přišla na to, že jsem přišel na na takovou blbost? To se týká tebe, ne většiny zde.


Tak ještě jednou, vrať se k těm jahodám.

Jsou plody Poznání pro Tebe radostí, štěstím, láskou? Je štěstím jejich sdílení?

Nebo jsi přesvědčen, že ta Dokonalost, kterou je Skutečnost, je jen vyčtenina a podobně jako miliardy dalších bytostí věříš v to, že podstata utrpení je skutečná?

Je to pořád stejné, nebo se to už otevírá?

Ctím kulruru ducha, která mi je blízká, a ta tvoje je na kružnici otáčejícího se kola. Je to jedno kolo, a v něm spousta pomyslných mezikruží a bodů. Odstředivá síla tě vyvádí ze středu do nespočetných pozic, až k extrému na okraj. Proto člověk musí napřed vyvinout obrovské úsilí, tu odstředivou sílu ega překonat, odpoutat se od okraje a vykročit k středu. Jednoduší však samozřejmě je, polepit si ten okraj plakáty a texty probuzených...
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Pedrito » stř 31. led 2024 11:12:09

Ano, občas je překvapením, jakou kulturu ducha dokážeš jako kopírista Petra Vostála ctít.


:D :D :D Pózor! Janička básnička, čistá dušička, bez mysli, ze srdíčka pěje... :halo:

Kopírka, kde koho, cpe někomu kopírování... Já se snad počůrám smíchy.. hahachahahach...

:D
:D :D
:D
:D :D :D
.
.......
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod vostalpetr » čtv 01. úno 2024 16:02:48

Jsou plody Poznání pro Tebe radostí, štěstím, láskou? Je štěstím jejich sdílení?


Jistěže ano,

ale jen v případě šíření katolickýho evangelia štěstí a lásky,

tam to bezesporu platí, páč to láskosery nakopává do extáze,

i když nejlepší cestou k extázi je zcela nepochybně utrpení...


Ovšem v případě uvědomění Já to rozhodně neplatí,

ale při odpadnutí z Já do pocitový extáze to opět platí,

jak lze pozorovat u mnoha "mistrů" co cítí nutkavou potřebu srát hovna o osvícení...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4857
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod vostalpetr » čtv 01. úno 2024 22:41:30

Nebo jsi přesvědčen, že ta Dokonalost, kterou je Skutečnost, je jen vyčtenina a podobně jako miliardy dalších bytostí věříš v to, že podstata utrpení je skutečná?


To je logika blbý kundy,

proč by měla být Skutečnost vyčtenina,

když je to vyčteninou pouze v tvém případě ???

Když řeknu že jsi píča, říkám snad že všichni lidé jsou píči ???


No si může myslet leda blbá kunda,

což jsi několikráte psala že to tvrdím o všech,

i když to bylo tvrzeno jen o tobě,

takže to je důkazem toho, že ty jsi blbá kunda...


Takovýhle blbých kund je samozřejmě víc,

takže když se vy blbý kundy dáte dohromady, budeme mít taky hromadu štěstí,

ale se mnou nepočítej,

já se kvůli pocitu štěstí rozhodně neposeru...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4857
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Pedrito » pon 05. úno 2024 15:49:09

"Jaký to je, bejt taková potvora? Jarka jsem dal já, aby bylo jasno. Mě nezabanuješ, chápeš to? Mluv moudře ze srdce, a nikdo tě nazývat píčou nebude. Naprosto jednoduchý. ;-) I když Petr ti to už asi nikdy neuvěří, páč jsi podělala, co jsi mohla."

...
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Pedrito » pon 05. úno 2024 17:34:30

PS. Píča je ale ve své podstatě krásná. Čili, to jsem asi přehnal, ji takhle hezky nazývat... :malir:
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Pedrito » pon 05. úno 2024 18:34:19

Egoismus samozřejmě žádná píča není, je to soubor připoutaných myšlenek, takovej chuchel vrstev kol JÁ.
Ve kterém jede ztracená pozornost svůj příběh. Což je ok, když ta pozornost chce z toho "ven", kde tuší domov.
Který není o jakémkoliv znění, v tom chuchelu. Ač zní sebebožtěji. A tohle je to, co je těžké pro tu chycenou pozornost rozlišit.
A vrátit se k pozorovateli za tu osobnostní hranici v myšlenkách zrcadleného já.
Tož duchovní nauky to zjemňují, a čím je taková myšlenka jemnější, tím je rafinovanější. Hraje si ráda na Boha.
Velmi jemná struktura k odpoutání se od toho, (a spočinutí tak v tom), co je jemnější než to nejjemnější. A čeho vjem otevírá stavidla.
Síly Ducha. A hle, rozum a cit se stávaj jeho pažemi. Nástroje pro radost bytí. Intuice a inspirace.
Ale jak vidno, velmi zřídka...
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Pedrito » pon 05. úno 2024 22:35:43

Vím že sem lozíš, tak jako všude možně, nedej bože aby ti něco uteklo, nějaká zmínka o tobě, čisté lásce :hahaha:
V průběhu let ti bylo mnohými a mnohokrát vysvětleno, na to jak neduchovně zacházíš s duchovnem. A došlo to tak daleko, že se zaštiťuješ Mistry, jejihž vybrané pasáže ses naučila nazpaměť. A vlezte mi všichni na záda, neb za mnou stojí poznání probuzených... Diskuzní fórum není vhodné prostředí, pro jejich prezentaci, jak jsi to pojala. Je to nedůstojné a v reakcích matoucí. Diskuzní fórum je o vlastních názorech, kde vhodná citace může ujasnit myšlenku. Udělat si z toho sebeprezentaci a napadat každého, kdo je dle tebe mimo, obrněná zbrojí vybraných slov...proti kterým přece nemůže nikdo protestovat... Ne, proti nim, ale vůdši tomu, jak s nimi zacházíš. A ti všichni tě na to upozorňovali, protože jim to není lhostejné, ne aby ti vraceli tvý ataky, jež v tvý logice jsou dáváním lásky... Udělala jsi z toho svůj boj... a zatáhla do něj mnohé. Vrací se ti jen, cos dala. A tohle je poslední, co ode mne na svou adresu slyšíš. Tak si, ohledně mě, můžeš gratulovat. :cool:
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Kopie z textů poradny pro případ vymazání

Příspěvekod Pedrito » úte 06. úno 2024 1:11:54

Tož duchovní nauky to zjemňují, a čím je taková myšlenka jemnější, tím je rafinovanější. Hraje si ráda na Boha.


Proto je důležité mít jednu nauku, pro sebe základní, a jednoho Mistra, pro sebe základního. Pokud je pro člověka ten pravý, sám ho pozve na "návštěvu" k širší Mistrovské rodině. Ale je třeba věnovat se jeho učení, když člověka otevírá, je mu bytostně vlastní. Je to v počátku jeho osobní Mistr. Jež svým působením to jeho individuálno zjemňuje a zjemňuje ... Je už třeba vytrvat do "konce".
Mám zajímavou zkušenost z toho Rudolfina, to byla velká akce pro veřejnost a moje první přednáška Mistra. A celou dobu jsem měl, ne měl, prostě jako by se díval jen na mě, a mluvil jen ke mě. Byl jsem z toho paf... A pak jsme se dělili o zkušenosti. A každej měl úplně stejný tento vjem... Ale každý slyšel něco jiného, to co potřeboval slyšet. Tak tohle je dle mě "kouzlo".. Ne čarování zlatého prachu...
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 746
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron