"Chcimírové"

naše první fórum... :-)

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Pedrito » čtv 07. pro 2023 13:53:38

Není tam žádnej posun, jen ten víc vše možné šmodrchat dohromady. Za určité proměny vyjadřování, jak to říkaj ti "probuzení"...
Smícháno s tím, kdo ji kdy co říkal z toho, co si přivlastňuje do arzenálu...
Jako.. smutek z toho, věřil jsem, že jí to časem dojde. No ale přece tu nebudene plakat nad jednou parádnicí... Na světě je nesčetně více zakrnělých energií, než ona.
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 733
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Jana » čtv 07. pro 2023 16:19:54

Pedrito píše:Není tam žádnej posun, jen ten víc vše možné šmodrchat dohromady. Za určité proměny vyjadřování, jak to říkaj ti "probuzení"...
Smícháno s tím, kdo ji kdy co říkal z toho, co si přivlastňuje do arzenálu...
Jako.. smutek z toho, věřil jsem, že jí to časem dojde. No ale přece tu nebudene plakat nad jednou parádnicí... Na světě je nesčetně více zakrnělých energií, než ona.


Co bys rád kam posunoval?

To, co vidíš jako zašmodrchané, je všechno stejné, je to jedno a totéž, i když jinými slovy vyjadřované.

Jedno jediné Bytí, jediná energie skutečné existence, všechny ty popisy Probuzených, i když používají různá slova, jsou jedním a tím samým: Dokonalost bez přítomnosti utrpení.

Teď jde o to, jestli k tomu, abys poznával totéž, co Probuzení, potřebuješ, aby kupříkladu Jana prožívala jako realitu utrpení, nebo jestli si můžeš dovolit aby Ti to bylo jedno a bez ohledu na to, co podle Tebe poznává nebo nepoznává Jana, jsi poznával totéž, co Probuzení.

Pak jí to můžeš z pozice Poznání vytmavit nebo vyjasnit, klidně i s citacemi Probuzených, protože to bude všechno, co říkají, to samé, co bys řekl i Ty. Určitě bude ráda, že jsi šťastný a že ve Tvém světě žádné utrpení neexistuje.

Ostatně, co bys pro ni z dobroty svého srdce neudělal, viď?

Obrázek
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Jana » čtv 07. pro 2023 16:31:26

A tuhle připomínku jsi, Pedrito, napsal nádherně:


"Bůh se odhaluje jen toužícímu srdci "


Ne není tomu tak :P Bůh se odhaluje jen čistému srdci :D ... To znamená ; jen člověku který se vůbec duševně nezaobírá tímto světem !!! ...Čisté srdce znamená "bezvýhradné" zaměření duševnosti k BOHU !


Psal jsi to opravdu Ty?
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Pedrito » čtv 07. pro 2023 16:32:59

Jana píše:
Pedrito píše:Není tam žádnej posun, jen ten víc vše možné šmodrchat dohromady. Za určité proměny vyjadřování, jak to říkaj ti "probuzení"...
Smícháno s tím, kdo ji kdy co říkal z toho, co si přivlastňuje do arzenálu...
Jako.. smutek z toho, věřil jsem, že jí to časem dojde. No ale přece tu nebudene plakat nad jednou parádnicí... Na světě je nesčetně více zakrnělých energií, než ona.


Co bys rád kam posunoval?

To, co vidíš jako zašmodrchané, je všechno stejné, je to jedno a totéž, i když jinými slovy vyjadřované.

Jedno jediné Bytí, jediná energie skutečné existence, všechny ty popisy Probuzených, i když používají různá slova, jsou jedním a tím samým: Dokonalost bez přítomnosti utrpení.

Teď jde o to, jestli k tomu, abys poznával totéž, co Probuzení, potřebuješ, aby kupříkladu Jana prožívala jako realitu utrpení, nebo jestli si můžeš dovolit aby Ti to bylo jedno a bez ohledu na to, co podle Tebe poznává nebo nepoznává Jana, jsi poznával totéž, co Probuzení.

Pak jí to můžeš z pozice Poznání vytmavit nebo vyjasnit, klidně i s citacemi Probuzených, protože to bude všechno, co říkají, to samé, co bys řekl i Ty. Určitě bude ráda, že jsi šťastný a že ve Tvém světě žádné utrpení neexistuje.

Ostatně, co bys pro ni z dobroty svého srdce neudělal, viď?

Obrázek

To jsi fakt tak pitomá, nebo to jen tak děláš? Nikdo přece nemůže být takhle pitomej .. anebo se pletu.
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 733
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Pedrito » čtv 07. pro 2023 16:38:45

Jana píše:A tuhle připomínku jsi, Pedrito, napsal nádherně:


"Bůh se odhaluje jen toužícímu srdci "


Ne není tomu tak :P Bůh se odhaluje jen čistému srdci :D ... To znamená ; jen člověku který se vůbec duševně nezaobírá tímto světem !!! ...Čisté srdce znamená "bezvýhradné" zaměření duševnosti k BOHU !


Psal jsi to opravdu Ty?

Ne, to jsem nepsal, a koukám že mě máš za spousty nicků, já byl jen Hmla, Kirby, a Aira, si vteď zpomínám :veget: Ale souhlasím s ním :star: Narozdíl od tebe to píše ze srdce.
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 733
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Trini » čtv 07. pro 2023 17:02:42

Pedrito píše:Není tam žádnej posun, jen ten víc vše možné šmodrchat dohromady. Za určité proměny vyjadřování, jak to říkaj ti "probuzení"...
Smícháno s tím, kdo ji kdy co říkal z toho, co si přivlastňuje do arzenálu...
Jako.. smutek z toho, věřil jsem, že jí to časem dojde. No ale přece tu nebudene plakat nad jednou parádnicí... Na světě je nesčetně více zakrnělých energií, než ona.


K posunu dochází ale v opačném směru. Zatím jí to dojít nemůže, protože je zaslepená pýchou - s ní přece mluvil bůh. Jak si člověk může myslet, když s ním něco mluví, že je to bůh? To snad tak akorát svíčkové báby. :nevim:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Pedrito » čtv 07. pro 2023 17:10:44

Trini píše:
Pedrito píše:Není tam žádnej posun, jen ten víc vše možné šmodrchat dohromady. Za určité proměny vyjadřování, jak to říkaj ti "probuzení"...
Smícháno s tím, kdo ji kdy co říkal z toho, co si přivlastňuje do arzenálu...
Jako.. smutek z toho, věřil jsem, že jí to časem dojde. No ale přece tu nebudene plakat nad jednou parádnicí... Na světě je nesčetně více zakrnělých energií, než ona.


K posunu dochází ale v opačném směru. Zatím jí to dojít nemůže, protože je zaslepená pýchou - s ní přece mluvil bůh. Jak si člověk může myslet, když s ním něco mluví, že je to bůh? To snad tak akorát svíčkové báby. :nevim:

Prdlajs s ní mluvil bůh. Mluvilo k ní jen přiskříplé ego . Jemnější k hrubému. A ono umí samozřejmě mluvit jako bůh.
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 733
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Jana » čtv 07. pro 2023 18:55:26

Pedrito píše:
Jana píše:
Pedrito píše:Není tam žádnej posun, jen ten víc vše možné šmodrchat dohromady. Za určité proměny vyjadřování, jak to říkaj ti "probuzení"...
Smícháno s tím, kdo ji kdy co říkal z toho, co si přivlastňuje do arzenálu...
Jako.. smutek z toho, věřil jsem, že jí to časem dojde. No ale přece tu nebudene plakat nad jednou parádnicí... Na světě je nesčetně více zakrnělých energií, než ona.


Co bys rád kam posunoval?

To, co vidíš jako zašmodrchané, je všechno stejné, je to jedno a totéž, i když jinými slovy vyjadřované.

Jedno jediné Bytí, jediná energie skutečné existence, všechny ty popisy Probuzených, i když používají různá slova, jsou jedním a tím samým: Dokonalost bez přítomnosti utrpení.

Teď jde o to, jestli k tomu, abys poznával totéž, co Probuzení, potřebuješ, aby kupříkladu Jana prožívala jako realitu utrpení, nebo jestli si můžeš dovolit aby Ti to bylo jedno a bez ohledu na to, co podle Tebe poznává nebo nepoznává Jana, jsi poznával totéž, co Probuzení.

Pak jí to můžeš z pozice Poznání vytmavit nebo vyjasnit, klidně i s citacemi Probuzených, protože to bude všechno, co říkají, to samé, co bys řekl i Ty. Určitě bude ráda, že jsi šťastný a že ve Tvém světě žádné utrpení neexistuje.

Ostatně, co bys pro ni z dobroty svého srdce neudělal, viď?

Obrázek

To jsi fakt tak pitomá, nebo to jen tak děláš? Nikdo přece nemůže být takhle pitomej .. anebo se pletu.


Možná, to, co považuješ za pitomost, je tou nejvyšší moudrostí, která otevírá brány k Poznání.

Čistému vše čisté.
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Pedrito » čtv 07. pro 2023 19:32:58

Chudinko, tak já se s tebou budu bavit, pro dobrej spánek. Ale jinak si polip prdel svými hlody. :sun: Anebo už nereaguj. :hra:
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 733
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod armin » čtv 07. pro 2023 20:04:50

Jana píše:
Možná, to, co považuješ za pitomost, je tou nejvyšší moudrostí, která otevírá brány k Poznání.

Čistému vše čisté.


A taky možná že to, co ty považuješ za nejvyšší moudrost, je pitomost, která ti uzavírá brány k Poznání.

Čistému vše čisté.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Pedrito » čtv 07. pro 2023 23:27:57

Čistému vše čisté.

Až se budeš schopna na věci podívat komplexně a bez iluze, pak to bude pro tvé uvědomění platné. Zatím bych se být tebou vrátil od toho oblouku advaity zpět k Ježíšovi. A nechal si to vše, co ses dozvěděla, vyhnat z hlavy.
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 733
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Pedrito » čtv 07. pro 2023 23:48:36

Neb jsi, jak se lidově říká, zasratá věděním. A Kundaliní nemůže přes tu skořepinu ven. Dusí se pod neoprenem tvých "velkých" znalostí. Které ti Mistři dali, pro jejich zbourání. Ale nějak ti to nejde. A pomoc nebereš. A do tý doby si prostě polib.. Což můžete dělat kolektivně s Dodem a Zdendou. Jóga zvaná poeticky.. polibek vlastní prdele.
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 733
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Pedrito » pát 08. pro 2023 1:29:02

Upřímně.. To vážně myslíš vážně, že po dvaceti letech poznáváš to jedno jediné, co celých těch XX let vypisuješ do etéru? To ti to stále utíká, že si to musíš denně přibíjet na obrazovku? Nebo se bojíš o druhé, aby jim to neuteklo? No chudák Petra, Eva, Miroslav, atd. Ty jsou teda bez tvý instruktáže úplně jak těla bez duše! :hahaha:
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 733
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Jana » pát 08. pro 2023 5:10:53

Pedrito píše:Upřímně.. To vážně myslíš vážně, že po dvaceti letech poznáváš to jedno jediné, co celých těch XX let vypisuješ do etéru? To ti to stále utíká, že si to musíš denně přibíjet na obrazovku? Nebo se bojíš o druhé, aby jim to neuteklo? No chudák Petra, Eva, Miroslav, atd. Ty jsou teda bez tvý instruktáže úplně jak těla bez duše! :hahaha:


Pedrito, Probuzení je nesmírným štěstím a probouzení se ze snu iluze oddělenosti je velkou radostí. Vůbec se nedivím tomu, že Probuzení až do posledního dechu sdílí to, co poznávají.

Neexistuje tady žádný chudák. Nevědomost je snem. Skutečností je, že jsi pravým Já, které je Boží a neexistuje nikdo, kdo by na tom mohl být jinak.

Zkusím ještě jednou naposledy rekapitulaci a řekla bych, že jestli nebude jasné, o čem Patandžali a všichni ti probuzení hovoří, tak jsou další hovory o tom tady jen plýtváním energií.

Tak dávej na okamžik dobrý pozor
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Jana » pát 08. pro 2023 5:19:13

Tu připomínku jsi, Pedrito, psal v dobách, kdy jsi psával na Poradnu i pod nickem šutr:


"Bůh se odhaluje jen toužícímu srdci "


Ne není tomu tak :P Bůh se odhaluje jen čistému srdci :D ... To znamená ; jen člověku který se vůbec duševně nezaobírá tímto světem !!! ...Čisté srdce znamená "bezvýhradné" zaměření duševnosti k BOHU !


Je vidět, že vidění čistým srdcem je otevřeno.

Prosím, dívej se čistým srdcem dál:

Nevědomost zaměňuje pomíjivé s nepomíjivým, čisté s nečistým, strastiplné s radostným a ne–Já s Já.

Patandžali


Jedinou skutečností je Tvé pravé Já, které je Boží, které je vším, co existuje, je živým Kristem v každé bytosti. Nikdo tady není ničím odděleným od Boží existence, nikdo tady není tím nečistým strastiplným ne-Já.

Tohle je jasné?

Jestli je Ti jasné, co říká Patandžali, tak je Ti jasné i to, co Ti říkám já.
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Jana » pát 08. pro 2023 5:22:15

Jestli ano, pak je jasné i to všechno, co Patandžali říká dál:

53. Cílem jógy je odstranit utrpení a dosáhnout Osvícení.

54. Utrpení je nevědomost, egoismus, touha, odpor a strach.

55. Nevědomost je prvotní příčinou utrpení. Ostatní jsou jejím následkem, ať jsou dřímající,
zeslabené a potlačené, nebo nahromaděné.

56. Nevědomost zaměňuje pomíjivé s nepomíjivým, čisté s nečistým, strastiplné s radostným a ne–Já s Já.

57. Egoismus způsobuje ztotožnění Diváka s omezeností jeho zraku.


Je tohle jasné?

Jestli je Ti jasné, co říká Patandžali, tak je Ti jasné i to, co Ti říkám já.
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Jana » pát 08. pro 2023 5:32:07

Zůstaň, prosím, dál v tomhle čistém pohledu, kdy je jasné, kdo jsi, kým všichni jsou, čím tohle všechno je.

Je tady jasné, že nevědomost je egoismem, který způsobuje ztotožnění Diváka s omezeností jeho zraku?

A v kontextu s tím vnímej tohle:

Pro normálního člověka extrémní hrůza, démony posedlí lidé rozsevající bolest a destrukci života... A pro některé "osvícence" je to jen neexistující iluze, kol jejich nekonečného žůža.


Kdo jsi teď v téhle chvíli?

Máš blíž k Boží náruči, ve které se probouzí trpící bytost ze svého snu?

Nebo máš blíž k hrůze oddělené smrtelné individuality, sršící hněvem a zlobou, chrlící nadávky a obviňování, hrozící bezmocně pěstičkou proti všem nepravostem světa?

Jestli je Ti jasné, co říká Patandžali, tak je Ti jasné i to, že utrpení je iluze a to, čemu říkáš nekonečné žůžo, je skutečnost.
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Jana » pát 08. pro 2023 5:41:30

Patandžali je prostě Boží:

60. Strach je neustálý přirozený děs ze smrti, hluboce zakořeněný i v mysli vzdělaných.


Chce to obrovskou odvahu podívat se strachu do očí, poznávat Pravdu o smrti a dovolit si být zajedno i s tím, koho v oslnění svým děsuplným "věděním" nazýváš všemi těmi pejorativními názvy.

Obrázek
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Pedrito » pát 08. pro 2023 6:09:52

Podívej se, co děláš. To si myslíš, že když to budeš každej den ve vzduchu svým egem obkreslovat, tak se to stane pro něčí srdce skutečnější? Možná ano, páč si citlivější bytost uvědomí, že takhle ne. To je jedinej tvůj přínos. Bez záštity nějakého Guru jsi úplně v loji. Všichni víme, jaké kokotárny jsi svým janovským jazykem schopná vyplodit, a furt se ti to tam i tak mixuje s hlasy moudrých, které si bereš na pomoc. Nejsi schopna si uvědomit, jaké to jsou směšné scény. Na Miroslava vytáhneš p. Tomáše. Na Helenu Moojiho. Na Petru Maharaje. Atp. A na mě Patañjaliho. Takhle se chová realizovaná bytost? Takhle se chová zkurvený ego, co si podvědomě myslí, že na jeho manipulace není obrany. Máš tak zasraný podvědomí samou svátostí, že tebou prezentovaná čirost Já, je jen ubohý stín tvého zadělaného nitra.
O druhé se neboj, k nim dojde co jim třeba, tao, zen, yoga, duch svatý, nibbana.... Sebe se boj, protože k tobě to tímhle přístupem nikdy nedojde. A věčnost má opravdu hafo času.

A ještě rada zdarma. Neprojektuj si do druhých své běsy.
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 733
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Trini » pát 08. pro 2023 7:47:10

Pedrito píše:Podívej se, co děláš. To si myslíš, že když to budeš každej den ve vzduchu svým egem obkreslovat, tak se to stane pro něčí srdce skutečnější? Možná ano, páč si citlivější bytost uvědomí, že takhle ne. To je jedinej tvůj přínos. Bez záštity nějakého Guru jsi úplně v loji. Všichni víme, jaké kokotárny jsi svým janovským jazykem schopná vyplodit, a furt se ti to tam i tak mixuje s hlasy moudrých, které si bereš na pomoc. Nejsi schopna si uvědomit, jaké to jsou směšné scény. Na Miroslava vytáhneš p. Tomáše. Na Helenu Moojiho. Na Petru Maharaje. Atp. A na mě Patañjaliho. Takhle se chová realizovaná bytost? Takhle se chová zkurvený ego, co si podvědomě myslí, že na jeho manipulace není obrany. Máš tak zasraný podvědomí samou svátostí, že tebou prezentovaná čirost Já, je jen ubohý stín tvého zadělaného nitra.
O druhé se neboj, k nim dojde co jim třeba, tao, zen, yoga, duch svatý, nibbana.... Sebe se boj, protože k tobě to tímhle přístupem nikdy nedojde. A věčnost má opravdu hafo času.

A ještě rada zdarma. Neprojektuj si do druhých své běsy.


Přesné!

:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron