"Chcimírové"

naše první fórum... :-)

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Pedrito » sob 09. pro 2023 7:05:23

armin píše:
Jana píše:
armin píše:Ale že ta Jana umí ty fráze chrlit jako když bičem mrská.
:skolastik:


Řekla bych, Miroslave, docela směle, že jsi hlupák.


Když tak ráda cituješ i třeba pana Tomáše, Tak ten v Milarepovi slovy Marpy napsal:
"Ženy toho napovídají, ale dohromady to nestojí ani za slepičí vejce"

Bohužel v některých případech - viz třeba zebe, to platí dodnes.


Asi měl zkušenost. Ženy ale jsou i zázračné, pod zavřenými víčky tančí, jako na pytlačku loví rybu... A nikdy to nevzdaj. Každý den opustí své lůžko, a půjdou dálku lesem plným stínů, k rybníčku...
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 733
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Jana » sob 09. pro 2023 8:00:08

Pedrito píše:
Jana píše:
Pedrito píše:Nikdo si to s ní nevymyslel, je to v ní od počátku, žádná realizace, jen naučené ego. Které svou agresivitu skrývá pod rouškou lásky. Tak se čtenáři nediv slovům, jako je píča, kurva, svině atp...


A teď bych se mohla dívat stejným nevědomým způsobem na Tebe, viď, a zkoumat, jaká slůvka pod rouškou lásky se linou z Tebe.

Ale to mě opravdu nebaví. S Miroslavem to byla alespoň zábava.

Obrázek


Nevědomým? Dík za posouzení :-)


To není posouzení.

Sama skutečnost nemá žádné úrovně, proto všichni Probuzení říkají o Skutečnosti to samé.

Úrovně může mít jen nevědomost.

Probuzení dokážou odpovídat tázajícímu na jeho úrovni nevědomosti, ale Skutečnost sat-čit-ánanda nemizí.

:poklona:
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Pedrito » sob 09. pro 2023 9:26:08

Tak se nesuň do vyjímky. Leda bys chtěla vlasů zbavit ducovní vši.
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 733
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Trini » sob 09. pro 2023 10:49:34

Pedrito píše:Tak se nesuň do vyjímky. Leda bys chtěla vlasů zbavit ducovní vši.


Janě pořád straší v hlavě nevědomost. Zatím nedokáže poznat, že je to její nevědomost.

:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Trini » sob 09. pro 2023 10:51:54

armin píše:
Jana píše:
Objevila se ve mně schopnost dívat se z jeho vysoké úrovně a musí říct, že ten, kdo půl století na sobě duchovně pracuje a pak vidí v citacích Probuzených fráze, je pitomec.

Fráze z těch citací děláš bohužel ty. Taková ty seš kouzelnice :kuchtim:

A to není dobře.
Škodíš tím dobré věci a to jenom proto, aby sis obhájila to své nafouklé (zbožštělé) ego.


.


A hlavně tím škodí sama sobě. Stále více ji to vzdaluje od Poznání.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Jana » sob 09. pro 2023 10:52:44

Dík za posouzení :-)


To není posouzení.


Je možné rozlišit uvědomění od posouzení?

Zatímco posouzení je aktivní proces tvorby názoru v mysli, uvědomění je pasivní stav vědomí.
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Jana » sob 09. pro 2023 10:57:44

armin píše:Fráze z těch citací děláš bohužel ty. Taková ty seš kouzelnice :kuchtim:

Jestli zní ve Tvém nitru slova Probuzených Pravdou, pak se z nich nikdy nestane nicneříkající banalita. Všechna jsou stejnou energií Lásky, která má moc probouzet uvědomění Pravdy.

Trini píše:
A hlavně tím škodí sama sobě. Stále více ji to vzdaluje od Poznání.


Je Poznání něco jiného, než sat-čit-ánanda, která je nejvyšší Skutečností, tedy absolutně vším, co existuje?

Může se to, co je vším, od čehokoliv vzdálit nebo si jakkoliv škodit?

A není pak nevědomostí považovat kohokoliv, za cokoliv jiného, než ho poznávat jako nejvyšší Skutečnost?
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Trini » sob 09. pro 2023 11:27:04

miroslav píše:
Návštěvník píše:Nisargadatta:

Ani tvrzení, že nejste tělo, není úplně správné. V jistém smyslu jste všechna těla, všechna srdce, všechny mysli - a ještě mnohem víc.

....

Tazatel. Co tedy jsem?

Nisargadatta: Stačí vědět, co nejste. Nepotřebujete vědět, co jste. Pokud je vědění vysloveno ve formě již známého - jako vnímání nebo koncept - není něco jako Sebe-poznání možné, nebot to, co jste, není možné popsat, kromě absolutní negace.
Můžete jen zjistit: Nejsem toto, nejsem tamto. Nemůžete říct: To je to, co jsem.

.....

Prostě všechny koncepty - pojmy se musí pustit, jinak nemůže dojít k Sebe-poznání.
:)


Jsem ničím, jsem vším, jsem láskou, jsem tím, čim ve skutečnosti jsem, jsem Já, jsem Átman, jsem Brahman - jsou všechno představy - koncepty a pocity mysli. Jsou ještě méně reálné a než pocit či myšlenka, že jsem tělem.
"Stačí vědět, co nejste"
Co nad to jest pro zachování ega jest.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Trini » sob 09. pro 2023 11:33:44

.
Nisargadattta: Pokud je vědění vysloveno ve formě již známého - jako vnímání nebo koncept - není něco jako Sebe-poznání možné, nebot to, co jste, není možné popsat, kromě absolutní negace.


Sat-čit- ananda není nic jiného než koncept. Vědomí, bytí, blaho - jsou formy známé z projevu, ze světa - vytvořila je lidská mysl. Jak říká Nisargadatta: není možné popsat, co jste. Je to mimo slova. Ale to dokáže mysl pochopit, teprve po Poznání.

:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Jana » sob 09. pro 2023 14:00:58

Trini píše:.


Sat-čit- ananda není nic jiného než koncept. Vědomí, bytí, blaho - jsou formy známé z projevu, ze světa - vytvořila je lidská mysl. Jak říká Nisargadatta: není možné popsat, co jste. Je to mimo slova. Ale to dokáže mysl pochopit, teprve po Poznání.

:-)


Ano, Péťo, v zajetí iluze mysli (iluze oddělenosti) je blaho vědomé existence jen konceptem, který není skutečností.

Ale v jednotě Bytí, o které promlouvají Probuzení, neexistuje nic jiného skutečného.

Ono to všechno pro mysl vypadá složitě, ale v jednotě s Bohem, v jednotě pravého Já z pohledu Probuzených je to jednoduché.

Překvapilo mě, jak moc děsivě se může jevit setkání s Pravdou, setkání s Bohem Bohů, jak o tom promlouvá BHAGAVADGÍTA. To video stojí za to si poslechnout.

Pak je jasné, jak takový děs může zatemnit mysl člověka až tak, že je schopen zabít Ježíše přinášejícího sjednocení s Bohem .

Je jistě možná i posvátná bázeň, ale i v tom je ještě oddělenost od Boha, oddělenost od Pravdy.

A ve skutečnosti je vědomá Boží existence tím nejnádhernějším a nejdokonalejším, co může existovat.

Je tím rájem, tím Božím královstvím, Nirvánou.

S poznáním toho se může jevit, že to nejlepší, co je možné pro koho udělat, vzít ho do toho ráje sebou, ukázat mu cestu.

Jenže při hlubším poznání je jasné, že tím rájem ona bytost už je.

Jak říkají Mudrcové:

JSI TO, CO HLEDÁŠ

Takže s Bohem.

:mavam:
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Trini » sob 09. pro 2023 14:12:42

Jana píše:
Trini píše:.


Sat-čit- ananda není nic jiného než koncept. Vědomí, bytí, blaho - jsou formy známé z projevu, ze světa - vytvořila je lidská mysl. Jak říká Nisargadatta: není možné popsat, co jste. Je to mimo slova. Ale to dokáže mysl pochopit, teprve po Poznání.

:-)


Ano, Péťo, v zajetí iluze mysli (iluze oddělenosti)


Nemáš to holt lehké, Jani, neustále být zajatá v iluzi mysli a oddělenosti. Ale i to jednou přejde...

:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Pedrito » ned 10. pro 2023 7:37:37

Překvapilo mě,


To se stává. Příjmám rady od lidí, v kterých cítím hlubší zkušenost velmi rád. Na tom stála ta ráda tebou zmiňována "praxe". Předávání si zkušeností z vnitřních cest. A cítím, že i když sám nějakou radu utrousím, když vyvstane, tak člověka upřímného srdce to může oslovit, i potěšit. Takhle to bylo přirozené, měli jsme se v kolektivu rádi, nikdy jsem nezaznamenal, že by si někdo s někým vjel do vlasů. A to nás bylo občas v třípokojovén ášrámku jako kytek na louce :kyti2:
A tu příjdu na JZ a vidím tu melu... Ale zároveň i hodně té niterné upřímnosti mnoha velkých duší. Byla to nová zkušenost, a mnoho údivu. Co duchovně zaměření dokážou krásného vyjádřit i být velice k sobě nepřátelští. Chtěl jsem tomu najít kořínek. A často se sám do nich zaplet, chytil...
A tak ti teď bez zaujatosti prostě říkám, jediné co je k tomu možné říct, pusť to, nech to odvanout z hlavy, aspoň na chvíli, vše, co jsi kdy o duchovnu slyšela, kýmkoliv podáno, bez vyjímky, vše... Nic si neponech. Ani to "nic".
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 733
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod armin » pát 22. pro 2023 13:48:32

Po přehlídce v Kyjevě připojíme k Rusku i Uzbekistán. Vyřeší se tím i porodnost, navrhuje ruský politik

Obrázek


Ruský spisovatel a spolupředseda parlamentní strany Spravedlivé Rusko – za pravdu Zachar Prilepin navrhl připojení území Uzbekistánu k Ruské federaci. Vyřešil by se tím podle něj problém migrace i nižší porodnosti v Rusku. Uzbekistán samozřejmě oficiálně protestuje.
„Po přehlídce v Kyjevě už nikdo nebude moci zabránit Rusku udělat něco užitečného na eurasijském území. Nedělám si legraci. Nastolíme téma distancování se od rozpadu Sovětského svazu, což nám umožní kdykoli říci: Vzhledem k tomu, že dva miliony našich občanů jsou na vašem území, děláme si nárok na vaše území. Protože většina už tady je, a dokonce pro to hlasovali,“ prohlásil naprosto vážně Prilepin, že Rusko má právo na vznesení nároků na území bývalého SSSR.

„Mějte více dětí, roďte nové muže a téma migrace již nebude existovat. Čím více Rusů, tím méně problémů s nekorektním chováním nově příchozích. Ve skutečnosti stále upřímně podporuji myšlenku, že tato území, odkud k nám přicházejí migrující pracovníci, by měla být jednoduše začleněna do Ruska a ruština vyučována přímo na místě. Ne učit je tady, ale tam, například v Uzbekistánu,“ řekl Zachar Prilepin v Moskvě během zasedání Společné rady velitelů struktur Zachara Prilepina, tedy na schůzce představitelů nejrůznějších pseudovojenských struktur z Ruska i z okupovaných území.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod armin » čtv 28. pro 2023 11:32:19

Kim nařídil armádě a zbrojnímu průmyslu urychlit válečné přípravy

Obrázek

Pchjongjang - Severokorejský vůdce Kim Čong-un nařídil armádě a zbrojnímu průmyslu urychlit přípravy na válku v důsledku podle něj bezprecedentních konfrontačních kroků ze strany Spojených států. Informovala o tom dnes severokorejská státní média, podle nichž Kim hovořil o prioritách pro příští rok na setkání vládnoucí komunistické strany. Diktátor rovněž prohlásil, že KLDR rozšíří strategickou spolupráci s "protiimperialistickými nezávislými zeměmi".

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/kim-n ... .sznhp.box
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod vostalpetr » čtv 28. pro 2023 13:58:47

To to trvalo, než mu došlo že nejlepší obranou před imperialismem je útok...

:bumpc:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod armin » pát 29. pro 2023 15:50:50

Pro Rusko by mír znamenal porážku, nesmíme tu verbež nechat na pokoji, tvrdí ideolog Dugin

Obrázek

https://www.forum24.cz/pro-rusko-by-mir ... .sznhp.box
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod armin » úte 09. led 2024 11:14:49

Ruský politolog Dugin zašel zatím nejdál: Co teď máme dělat s Čechy?

Ruské nacionalistické weby a kanály na sociálních sítích v minulých dnech rozjely protičeskou kampaň. Využívají tvrzení o českých raketometech Vampire použitých ukrajinskou armádou při nedávném útoku na Bělgorod. Ještě dál zašel ruský prokremelský politolog Alexandr Dugin, který se ptá, „co (teď) s Čechy“.

„Povšimněte si, jaké rakety zabily naše děti - dodalo je Česko. Co se poté má dělat s Čechy? Sami se zamyslete, co je potřeba dělat s Čechy. Jsou spoluviníci zločinu. Stejně jako Američané, Britové… Je potřeba učinit všechny tyto závěry. A být připraveni k jakémukoli vývoji situace. Protože nás na pokoji nikdo nenechá,“ prohlásil Dugin.

I kdyby Kyjev slíbil, že do NATO nevstoupí a vzdá se „osvobozených (Ruskem okupovaných - pozn. red.) území“, stejně to bude porážka Ruska, tvrdil ve vysílání internetové televize Cargrad.

„Dokud existuje Ukrajina, nebudeme mít klid. A naše děti budou nadále vystaveny hrozbě raketových útoků. Tato válka nemůže skončit napolovic. Neexistují polovičatá řešení. Mluvíme o tom stále. Buď vítězství, nebo porážka. Žádné příměří. Nebo to bude ruský konec,“ burcoval dál nacionalisty.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... -internetu
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Trini » úte 09. led 2024 11:49:21

armin píše:Ruský politolog Dugin zašel zatím nejdál: Co teď máme dělat s Čechy?



Zřejmě protože se v Česku zcela oficiálně radovali z vraždy jeho dcery. Ve vyspělých, demokratických zemích se to nedělá.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod armin » úte 09. led 2024 21:55:35

Trini píše:
armin píše:Ruský politolog Dugin zašel zatím nejdál: Co teď máme dělat s Čechy?



Zřejmě protože se v Česku zcela oficiálně radovali z vraždy jeho dcery. Ve vyspělých, demokratických zemích se to nedělá.


Jak oficiálně?
Vláda, parlament nebo nějaký diplomat se v tomto směru vyjádřil, že má radost z vraždy dcery Dugina?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3160
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: "Chcimírové"

Příspěvekod Trini » stř 10. led 2024 9:39:42

armin píše:
Trini píše:
armin píše:Ruský politolog Dugin zašel zatím nejdál: Co teď máme dělat s Čechy?



Zřejmě protože se v Česku zcela oficiálně radovali z vraždy jeho dcery. Ve vyspělých, demokratických zemích se to nedělá.


Jak oficiálně?
Vláda, parlament nebo nějaký diplomat se v tomto směru vyjádřil, že má radost z vraždy dcery Dugina?


Pokud si pamatuju, tak ano. Velmi mne to šokovalo. protože to v Rakousku není možné. Ale tady by si ani žádný ministr nepověsil na své ministerstvo plakát s vládním představitelem jiného státu v pytli na mrtvoly - znamenalo by to konec jeho politické kariery. Česká politika mně momentálně připomíná divoký západ.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků