CO JE TO PRÁZDNOTA?

naše první fórum... :-)

CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod vostalpetr » pát 17. lis 2023 9:45:52

CO JE TO PRÁZDNOTA?
Zveřejněno uživatelem Redakce | 5. Zář 2018 | Učení

Prázdnota zdroj: Pixabay.com

Prázdnota není “nicotnost.” Neznamená, že nic neexistuje a my bychom tak měli zapomenout na všechny své problémy, protože neexistují. Prázdnota značí, že věci neexistují způsobem, který jim obvykle připisujeme. Naše představy o existenci všeho okolo nás neodpovídají realitě. Například ani naše problémy nejsou problémem samy o sobě. Běžně může existovat problém, který je třeba vyřešit. Za problém jej ale považujeme pouze my v rámci konceptu a obecné definice slova “problém”.

Prázdnota (v sanskrtu „shunyata”) je jedním z hlavních vhledů, které Buddha realizoval. Buddha pochopil, že nejhlubším zdrojem životních problémů je zmatenost ohledně existence sebe sama, ostatních i okolních věcí. Mysl do všeho promítá vlastní představy o existenci všeho. Vlivem nevědomosti, že tyto projekce neodpovídají realitě, si lidé sami vytváří problémy a utrpení. Pokud si například promítáme sami na sebe, že jsme ztroskotanci a že nehledě na to, co uděláme, v životě nikdy neuspějeme, tak budeme trpět depresemi a nízkým sebevědomím. Budeme čelit nedostatku sebedůvěry, kvůli kterému můžeme zcela vzdát úsilí zlepšit se. Sami se tak smíříme se špatnou pozici v životě.

Prázdnota znamená absolutní absenci způsobu existence, který všemu přiřazujeme. Máme nutkavou potřebu promítat do okolí představy kvůli našemu zakořeněnému přesvědčení, že to, co se odehrává v naší fantazii, je zároveň i realitou. Například „ztroskotanec” je pouze slovo a koncept. Když sami sebe označujeme pomocí konceptu „ztroskotance” a pojmenováváme se slovem „ztroskotanec,” musíme si uvědomit, že se jedná pouze o zažité společenské normy.

Může být pravda, že jsme v životě několikrát selhali. Nebo třeba ani neselhali, ale náš perfekcionismus nás donutil si myslet, že chybujeme, protože si nepřipadáme dostatečně dobří. Ať už je to, jak chce, v našich životech se toho odehrálo mnohem více než jen úspěchy a neúspěchy. Ale tím, že k sobě přiřadíme nálepku ztroskotance, se v naší hlavě automaticky zařadíme do škatulky „ztroskotanci” a věříme tak, že skutečně existujeme jako někdo v této škatulce. Představujeme si, že je s námi něco v nepořádku a že si v této škatulce zasloužíme být. Jako bychom byli zařazeni do škatulky nezávisle na čemkoliv jiném, co jsme kdy v našem životě udělali nebo co si myslí ostatní.

Existence jako někdo, kdo je uvězněný ve škatulce ztroskotanců a zaslouží si v ní i zůstat, je výmysl. Neodpovídá ničemu reálnému. Nikdo není uvězněný v jakékoliv škatulce. Naše existence pod nálepkou ztroskotance vznikla pouze v závislosti na konceptu a názvu, kterým jsme sami sebe nazvali. Koncept „ztroskotance” a slovo „ztroskotanec” jsou pouhou zvyklostí. Někoho mohou opravdu vystihovat. Například toho, kdo vše prohraje v kartách. Nikdo ale automaticky není ztroskotancem, který nemůže zvítězit jen proto, že jím doopravdy je.

Uvědomíme-li si prázdnou podstatu naší skutečné existence jako ztroskotance, pochopíme, že nic takového neexistuje. Neodpovídá to realitě. Náš pocit, že jsme ztroskotanci, může být vysvětlený konceptem a slovem “ztroskotanec”, kterým jsme se označili v době, kdy jsme v něčem neuspěli. To ale neznamená, že je s námi něco tak špatně, že bychom měli být ztroskotancem až do konce života. Prázdnota tedy znamená, že obvykle připisovaný způsob existence není opravdový. V minulosti, současnosti ani v budoucnosti by nikdo neměl na svou existenci pohlížet tímto způsobem.

Než budeme schopni zbořit své vlastní představy a přestat jim věřit, musíme se nejprve seznámit s prázdnotou. Pokud setrváme v meditování o prázdnotě, pak si začneme postupně uvědomovat, jaký je vlastně nesmysl nazývat se ztroskotancem a svoji představu rozptýlíme. Nakonec se zbavíme tohoto zvyku a už o sobě nikdy nebudeme přemýšlet jako o ztroskotanci.

Dr. Alexander Berzin
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod vostalpetr » pát 17. lis 2023 9:49:04

ARAMEJSKÝ OTČENÁŠ



Ty, jenž zrozuješ! Otče – Matko kosmu.

Soustřeď v nás své světlo – ať je k užitku. Svou vládu jednoty stvoř teď.

Tvá jediná touha pak s naší působí, jak ve všem světle, tak i ve všech formách.

Dopřej nám náš denní chléb a vhled – tolik, kolik potřebujeme každý den.

Uvolni lana chyb, které nás svazují, jakož i my pouštíme z rukou vlákna, jimiž držíme viny ostatních.

Nedej, aby nás oklamal povrch věcí, ale osvoboď nás od toho, co nás zdržuje.

Z Tebe se rodí vůle vševládnoucí, život a síla k činu, píseň, která vše odívá do krásy a obnovuje se od věků do věků.

V pravdě síla těchto výroků nechť je půdou, ze které vyrůstají všechny mé činy.
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod vostalpetr » pát 17. lis 2023 9:57:34

Prázdnota není “nicotnost.”

Prázdnota tedy znamená, že obvykle připisovaný způsob existence není opravdový.



JE TO TEDY POMOCNÝ DUCHOVNÍ KONCEP, KTERÝ ODPOVÍDÁ HINDUISTICKÉMU KONCEPTU "ILUZE"

Není to popis skutečnosti či osvícení

osvícení je od slova světlo a ne od slova prázdnota nebo nic...


































Tvá jediná touha pak s naší působí, jak ve všem světle, tak i ve všech formách.
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4850
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Jana » pát 17. lis 2023 15:22:28

Prázdnota znamená, že forma je prázdná a je tvořená prázdnotou.

Nicméně vše existující existuje, je samotnou existencí (Jsoucnem, Bytím)

Všechno to, co se jeví z individuálního pohledu rozličné, oddělené, v rozmanitých formách, je ve své podstatě stále tím jediným stejným Bytím, které nemá chybu a nic se s tím neděje, neexistuje nikdo a nic, co by bylo od toho odděleno nebo bylo něčím jiným.
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Trini » pát 17. lis 2023 17:17:43

Jana píše:Prázdnota znamená, že forma je prázdná a je tvořená prázdnotou.


Forma je forma a bez forem by nebyl možný svět ani všechny tvorové v něm. "Prázdnota" je paradoxní duchovní koncept vzhledem k projevu, ke světu forem: Že existuje něco, co je zcela bez forem, ale prázdné to opravdu není. To se pozná zkušeností.

Jana píše:Nicméně ...bla bla....


Tohle jsou už zcela zbytečné řečičky, aby se mysl vyřádila. :-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Trini » pát 17. lis 2023 17:20:42

vostalpetr píše:Prázdnota není “nicotnost.”


Přesně. :-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Jana » pát 17. lis 2023 18:00:00

Trini píše:
Jana píše:Prázdnota znamená, že forma je prázdná a je tvořená prázdnotou.


Forma je forma a bez forem by nebyl možný svět ani všechny tvorové v něm. "Prázdnota" je paradoxní duchovní koncept vzhledem k projevu, ke světu forem: Že existuje něco, co je zcela bez forem, ale prázdné to opravdu není. To se pozná zkušeností.

Jana píše:Nicméně ...bla bla....


Tohle jsou už zcela zbytečné řečičky, aby se mysl vyřádila. :-)


Péťo, bez poznání, že všechno, co existuje, je ve své podstatě sat-čit-ánanda, jediné ničím nerozdělené Bytí,

je jasné, že se Ti jeví všechno, co poznáváš skrz smyslové vnímání a uchovávají se Ti v mysli obrazy toho všeho jako formy různorodých objektů, jako betonová realita.

V hlubším poznání je skutečností toho všeho, ať už se to jeví jakkoliv, jednota toho. Skutečný svět leží za obzorem mysli, jak říká Nisargadatta.

A jediné, co dokáže vykreslit jakoukoliv vymezenou formu je mysl. Říkáš: "Forma je forma a bez forem by nebyl možný svět ani všechny tvorové v něm." Iluze hmotného světa (mája) vzniká ve sféře smyslového vnímání, v mysli.

Jako návod k poznání Skutečnosti, radí Probuzení, neposuzovat to, co si myslíš, jak to má druhý podle Tebe špatně, ale poznávat přímo v sobě jak je to správně.

I když možná by Ti to celé mohlo docvaknout třeba při úvaze nad tím, jak popisuje svůj svět Nisargadatta, kterému důvěřuješ a možná i rozumíš.

Maharádž: Všichni jste promočení, protože hustě prší. V mém světě je vždy pěkné počasí. Není tu noc ani den, teplo ani chladno. Netrápí mne tu žádné starosti ani výčitky svědomí. Má mysl je osvobozena od myšlenek, neboť tu nejsou žádné touhy, jichž by byla otrokem.

Tazatel: Existují dva světy?

M: Váš svět je pomíjivý a proměnlivý. Můj svět je dokonalý a neměnný. Můžete mi o svém světě říkat cokoli chcete – budu poslouchat pozorně, možná dokonce i se zájmem, ale ani na okamžik nezapomenu, že váš svět neexistuje, že sníte.

T: V čem se váš svět liší od mého?

M: Můj svět nemá žádné charakteristické vlastnosti, podle kterých by se dal rozpoznat. Nelze o něm říci nic. Já jsem svým světem. Můj svět je mnou samotným. Je úplný a dokonalý. Každý otisk je vymazán, každá zkušenost odmítnuta. Nepotřebuji nic, dokonce ani sebe ne, neboť sám sebe nemohu ztratit.

https://www.advaita.cz/26232n-23.-rozli ... ja-jsem-to


Tak hodně štěstí
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Trini » pát 17. lis 2023 18:11:23

Jana píše:
Trini píše:
Jana píše:Prázdnota znamená, že forma je prázdná a je tvořená prázdnotou.


Forma je forma a bez forem by nebyl možný svět ani všechny tvorové v něm. "Prázdnota" je paradoxní duchovní koncept vzhledem k projevu, ke světu forem: Že existuje něco, co je zcela bez forem, ale prázdné to opravdu není. To se pozná zkušeností.

Jana píše:Nicméně ...bla bla....


Tohle jsou už zcela zbytečné řečičky, aby se mysl vyřádila. :-)


Péťo, bez poznání...


Jani, ty každým svým projevem ukazuješ, že jsi bez zkušenosti Poznání. Okecat se to fakt nedá. :-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Jana » pát 17. lis 2023 18:44:28

Obrázek


Péťo, takže okecávání?

Petra: Forma je forma a bez forem by nebyl možný svět ani všechny tvorové v něm. "Prázdnota" je paradoxní duchovní koncept vzhledem k projevu, ke světu forem: Že existuje něco, co je zcela bez forem, ale prázdné to opravdu není.


Nisargadatta: Váš svět je pomíjivý a proměnlivý. Můj svět je dokonalý a neměnný. Můžete mi o svém světě říkat cokoli chcete – budu poslouchat pozorně, možná dokonce i se zájmem, ale ani na okamžik nezapomenu, že váš svět neexistuje, že sníte.


Obrázek
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Trini » pát 17. lis 2023 19:23:21

Jana píše:Obrázek


Péťo, takže okecávání?

Petra: Forma je forma a bez forem by nebyl možný svět ani všechny tvorové v něm. "Prázdnota" je paradoxní duchovní koncept vzhledem k projevu, ke světu forem: Že existuje něco, co je zcela bez forem, ale prázdné to opravdu není.


Nisargadatta: Váš svět je pomíjivý a proměnlivý. Můj svět je dokonalý a neměnný. Můžete mi o svém světě říkat cokoli chcete – budu poslouchat pozorně, možná dokonce i se zájmem, ale ani na okamžik nezapomenu, že váš svět neexistuje, že sníte.


Obrázek


Zřejmě, Jani, nechápeš, že v tom okamžiku, kdy má Nisargadatta tělo a k někomu mluví, tak je ve světě forem. To se můžeš smát, jak chceš, tohle zřejmě nikdy nepochopíš.

Kdyby Nisargadatta nebyl ve světě forem, tak by nemohl nic říkat a ani by nebylo ke komu.

Vůbec se nedivím, že Nisargadatta chtěl, at všechno zapomeneme, co říkal ...všechno to jsou jen koncepty. :-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod salmo1cz » pát 17. lis 2023 19:53:35

Bože můj :hahaha:
A samotná Shunyata je nebo není?
Jak nebo proč je nedostupné, je nebo není?
To samo je odpověď.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Jana » pát 17. lis 2023 20:06:57

Trini píše:
Jana píše:Obrázek


Péťo, takže okecávání?

Petra: Forma je forma a bez forem by nebyl možný svět ani všechny tvorové v něm. "Prázdnota" je paradoxní duchovní koncept vzhledem k projevu, ke světu forem: Že existuje něco, co je zcela bez forem, ale prázdné to opravdu není.


Nisargadatta: Váš svět je pomíjivý a proměnlivý. Můj svět je dokonalý a neměnný. Můžete mi o svém světě říkat cokoli chcete – budu poslouchat pozorně, možná dokonce i se zájmem, ale ani na okamžik nezapomenu, že váš svět neexistuje, že sníte.


Obrázek


Zřejmě, Jani, nechápeš, že v tom okamžiku, kdy má Nisargadatta tělo a k někomu mluví, tak je ve světě forem. To se můžeš smát, jak chceš, tohle zřejmě nikdy nepochopíš.

Kdyby Nisargadatta nebyl ve světě forem, tak by nemohl nic říkat a ani by nebylo ke komu.

Vůbec se nedivím, že Nisargadatta chtěl, at všechno zapomeneme, co říkal ...všechno to jsou jen koncepty. :-)


Péťo, tohle nejde pochopit.

Je tady všechno, přesně tak jak to vnímáš smyslovým vnímáním, ale je tady zároveň i hlubší poznání, čím tohle je. Ta existence je v tichu srdce ničím nepodmíněnou láskou, proto je blahem. A tohle je skutečnost, která zůstává a nijak se nemění. Než stihneš říct, co je záběrem vnímání jednotlivých smyslových vjemů, tak už jsou tady další a jiné vjemy, a to co bys popisovala jako skutečnost už by bylo jiné, mysl si umí vytvořit z toho všeho obraz a předložit popis, který se jeví správný. Ale to, co se nemění je uvědomění samotné existence toho všeho, bez ohledu na to, jak se to zrovna jeví.

Netuším, jestli mi rozumíš. Netuším, jestli rozumíš Nisargadattovi, když říká, že jeho svět je dokonalý a neměnný.

Bez ohledu na to, že v té době jeho tělo mělo rakovinu. Není to tak, že byl v bublině nevědomosti, naopak vhled do prázdnoty všech forem dává jasno, kým skutečně jsi-nejsi.

Obrázek
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Jana » pát 17. lis 2023 20:10:57

salmo1cz píše:Bože můj :hahaha:
A samotná Shunyata je nebo není?
Jak nebo proč je nedostupné, je nebo není?
To samo je odpověď.


Pokud se dokážete soustředit na své tělo jako na prázdný prostor a překonat všechny myšlenky, i kdyby jen na okamžik, vaše mysl bude osvobozena a vezme na sebe formu této prázdnoty.
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Trini » pát 17. lis 2023 20:24:08

Jana píše:
Trini píše:
Jana píše:Obrázek


Péťo, takže okecávání?

Petra: Forma je forma a bez forem by nebyl možný svět ani všechny tvorové v něm. "Prázdnota" je paradoxní duchovní koncept vzhledem k projevu, ke světu forem: Že existuje něco, co je zcela bez forem, ale prázdné to opravdu není.


Nisargadatta: Váš svět je pomíjivý a proměnlivý. Můj svět je dokonalý a neměnný. Můžete mi o svém světě říkat cokoli chcete – budu poslouchat pozorně, možná dokonce i se zájmem, ale ani na okamžik nezapomenu, že váš svět neexistuje, že sníte.


Obrázek


Zřejmě, Jani, nechápeš, že v tom okamžiku, kdy má Nisargadatta tělo a k někomu mluví, tak je ve světě forem. To se můžeš smát, jak chceš, tohle zřejmě nikdy nepochopíš.

Kdyby Nisargadatta nebyl ve světě forem, tak by nemohl nic říkat a ani by nebylo ke komu.

Vůbec se nedivím, že Nisargadatta chtěl, at všechno zapomeneme, co říkal ...všechno to jsou jen koncepty. :-)


Péťo, tohle nejde pochopit.



Víš, to je zajímavé, Jani? V některých momentech Nisargadatta řekl, že žije jako každý jiný člověk. Ono se fakt musí přečíst, všechno co řekl, a nejen to, co se ti zrovna hodí do krámu.

Před osvícením se štípe dříví a nosí voda, po osvícení se štípe dříví a nosí voda. :-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Trini » pát 17. lis 2023 20:26:19

Jana píše:
salmo1cz píše:Bože můj :hahaha:
A samotná Shunyata je nebo není?
Jak nebo proč je nedostupné, je nebo není?
To samo je odpověď.


Pokud se dokážete soustředit na své tělo jako na prázdný prostor a překonat všechny myšlenky, i kdyby jen na okamžik, vaše mysl bude osvobozena a vezme na sebe formu této prázdnoty.


Jani, ty pořád nejsi schopna poznat, že jsme osvobozeni. Akorát ty jsi neustále připoutaná k těm svým řečičkám. Jednou se od nich osvobodíš....To bude úleva, uvidíš. :-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Jana » pát 17. lis 2023 21:26:57

Trini píše:
Jana píše:
salmo1cz píše:Bože můj :hahaha:
A samotná Shunyata je nebo není?
Jak nebo proč je nedostupné, je nebo není?
To samo je odpověď.


Pokud se dokážete soustředit na své tělo jako na prázdný prostor a překonat všechny myšlenky, i kdyby jen na okamžik, vaše mysl bude osvobozena a vezme na sebe formu této prázdnoty.


Jani, ty pořád nejsi schopna poznat, že jsme osvobozeni. Akorát ty jsi neustále připoutaná k těm svým řečičkám. Jednou se od nich osvobodíš....To bude úleva, uvidíš. :-)


Péťo, to jsi mě uklidnila, že tu je každému jasné, že není co osvobozovat a že připoutanost někoho druhého k čemukoliv je jenom iluze.

Je tady jen ta dokonalost, kterou zmiňoval Nisargadatta

Díky

:sun:
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Trini » pát 17. lis 2023 21:52:40

Jana píše:
Trini píše:
Jana píše:
salmo1cz píše:Bože můj :hahaha:
A samotná Shunyata je nebo není?
Jak nebo proč je nedostupné, je nebo není?
To samo je odpověď.


Pokud se dokážete soustředit na své tělo jako na prázdný prostor a překonat všechny myšlenky, i kdyby jen na okamžik, vaše mysl bude osvobozena a vezme na sebe formu této prázdnoty.


Jani, ty pořád nejsi schopna poznat, že jsme osvobozeni. Akorát ty jsi neustále připoutaná k těm svým řečičkám. Jednou se od nich osvobodíš....To bude úleva, uvidíš. :-)


Péťo, to jsi mě uklidnila, že tu je každému jasné, že není co osvobozovat


Po zkušenosti Poznání to rozpoznáš sama, že jsme osvobozeni a nebude potřeba tě uklidnovat. :-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Trini » pát 17. lis 2023 21:56:58

Trini píše:
Jana píše:
Trini píše:
Jana píše:
Pokud se dokážete soustředit na své tělo jako na prázdný prostor a překonat všechny myšlenky, i kdyby jen na okamžik, vaše mysl bude osvobozena a vezme na sebe formu této prázdnoty.


Jani, ty pořád nejsi schopna poznat, že jsme osvobozeni. Akorát ty jsi neustále připoutaná k těm svým řečičkám. Jednou se od nich osvobodíš....To bude úleva, uvidíš. :-)


Péťo, to jsi mě uklidnila, že tu je každému jasné, že není co osvobozovat


Po zkušenosti Poznání to rozpoznáš sama, že jsme osvobozeni a nebude potřeba tě uklidnovat. :-)


P.S. Potom také přestaneš mít potřebu se neustále dopovat těmihle řečičkami:

Jana píše:Je tady jen ta dokonalost,


:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod salmo1cz » pát 17. lis 2023 22:15:19

Jana píše:
salmo1cz píše:Bože můj :hahaha:
A samotná Shunyata je nebo není?
Jak nebo proč je nedostupné, je nebo není?
To samo je odpověď.


Pokud se dokážete soustředit na své tělo jako na prázdný prostor a překonat všechny myšlenky, i kdyby jen na okamžik, vaše mysl bude osvobozena a vezme na sebe formu této prázdnoty.

Já s tím žádný problém nemám a mysl je v pohodě.Jenom říkám to, že je tu možnost v projevu a něco to znamená.Účelem patrně nebude zahradní balvan. :hahaha:
Vy prostě předpokladáte, že projev je samozřejmost, nebo dokonce samotný projev jako nečistý odpad.

Já se tady crcám s nějakou pizzou a nakonec to bude na hovno, tak to prostě je no. :kuchtim:
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Jana » pát 17. lis 2023 22:15:38

Trini píše:
P.S. Potom také přestaneš mít potřebu se neustále dopovat těmihle řečičkami:

Jana píše:Je tady jen ta dokonalost,


:-)


Obrázek

A není snad tahle existence ve Skutečnosti bez těch všech připoutaností dokonalá? Že v tom vidíš nějaké dopování?

Obrázek
Jana
 
Příspěvky: 638
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Další

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron