CO JE TO PRÁZDNOTA?

naše první fórum... :-)

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Trini » ned 19. lis 2023 21:26:52

Jana píše:
Nisargadatta Maharadž: Snažte se, aby vaše tělo a mysl byly vyjádřením skutečnosti, která je vším a zároveň za vším. K úspěchu vás nedovedou debaty, ale praxe.



:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Jana » pon 20. lis 2023 7:51:38

armin píše:
Jana píše:
armin píše:
Jestli v "samotné" Pravdě není mysl, tak to je houby Pravda, když nezahrnuje vše, co existuje. Je to spíš nevědomost.


Skrz mysl se to tak jeví, že mimo mysl neexistuje Pravda. A ona existuje jenom mimo mysl.



No, už se v tom zase plácáš. Zamysli se nad tím, co jsi teď napsala. vždyť je to úplná blbost, dokonce tuplovaná.


Miroslave, moc si toho Tvého pokusu o porozumění vážím.

Milost Probuzených, moudrost a ani štěstí pravého Já není od toho, kým skutečně jsi, nijak oddělena.

Ale s vírou, že mysl není prázdná, forma (včetně těla) není prázdná,

s vírou, že individualita je oddělenou formou, tenhle poklad, kterým ve skutečnosti jsi, není k nalezení.
Jana
 
Příspěvky: 648
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod armin » pon 20. lis 2023 9:09:13

Jana píše:Miroslave, moc si toho Tvého pokusu o porozumění vážím.



Alespoň to.
Bylo to z lásky, tak to nemohlo být špatně, i když marné. Tak už to na světě chodí :-)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Jana » pon 20. lis 2023 9:31:31

armin píše:
Jana píše:Miroslave, moc si toho Tvého pokusu o porozumění vážím.



Alespoň to.
Bylo to z lásky, tak to nemohlo být špatně, i když marné. Tak už to na světě chodí :-)


Obrázek :srdce: Obrázek
Jana
 
Příspěvky: 648
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Arat » úte 21. lis 2023 20:14:14

Jani, mě nejde na Poradně přidat příspěvek ani jako přihlášená, ani jako nepřihlášená, .... tak zkouším poslat příspěvek tady, jestli tady to jde...
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Arat » úte 21. lis 2023 20:16:20

Tak tady to jde, tak jsem z toho jelen :-), na Poradně mi to píše, že:

Vaše IP 217.196.215.202 byla blokována, protože je obsažena v blacklistu. Pro podrobnosti se podívejte na http://www.spamhaus.org/query/bl?ip=217.196.215.20
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 454
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod vostalpetr » úte 21. lis 2023 22:36:02

Jana píše:Prázdnota znamená, že forma je prázdná a je tvořená prázdnotou.

Nicméně vše existující existuje, je samotnou existencí (Jsoucnem, Bytím)

Všechno to, co se jeví z individuálního pohledu rozličné, oddělené, v rozmanitých formách, je ve své podstatě stále tím jediným stejným Bytím, které nemá chybu a nic se s tím neděje, neexistuje nikdo a nic, co by bylo od toho odděleno nebo bylo něčím jiným.


BOŽE TY JSI ALE BLBÁ PÍČA !!!

A) Kundo blbá prázdnota neexistuje

B) Kundo blbá iluze neexistuje

C) Kundo blbá všechno není žádný Bytí, ale všechno je Šakti, tudíž Světlo

D) Kundo blbá jsi kunda blbá a kundíš leda kundáry...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod vostalpetr » úte 21. lis 2023 22:45:29

Nicméně se to může jevit, jako by byla iluze skutečností a může to vypadat, že se z ní nedá nijak osvobodit, podobně jako ve snu se pokusit uniknout ze snu. Leda se probudit a poznat pravdu, protože s probuzením všechno snové zmizí. Pak je jasné, že to, co se zdálo, nebyla skutečnost.


Vono něco zmizí ?

A co ty debilko ?

Že by ta voje pitomoučká "iluze duality " ?

No ani náhodou že by zmizela dualita, každý osvícenej spolehlivě rozliší hovno vod řízků bez vohledu na společnou podstatu,

takže co kurva zmizí ???

Co zmízí ty blbá píčo ?

Mysl ?

No ani náhodou sračko zkurvená, akoráte mysl začne fungovat jako intuice a vnímání,

takže ty špíno zasraná ani mysl nezmizí !!!

Tak co zmizí ?

Možná ty základní vasány, ale ne všechny...

Takže ani vasány nezmizí ...


Takže co ty zasraná píčo zmizí ???

Nic ty kundo blbá, co by asi tak mělo mizet ty sračko vyjebaná iluzí duality, nic nezmizí...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Jana » stř 22. lis 2023 7:51:46

takže co kurva zmizí ???


Takže co kurva zmizí,

zmizí iluze, že jsem něčím, co je od toho, co je, oddělené.

Zmizí iluze, že jsem to, co si kdo o mě myslí.

Zmizí iluze, že jsem to, co si o sobě myslím.

Zmizí ztotožnění s myslí.

Zmizí iluze, že jsem tím tělem, které vzniklo, mění se a zanikne.

Zmizí ztotožnění s tělem.

Zmizí iluze, že jsi tím, co si o sobě myslíš.

Zmizí iluze, že jsi to, co si o Tobě myslím.

Zmizí iluze, že jsi jiná oddělená existence, která s mojí existencí nemá nic společného.

Zmizí iluze, že jsi někdo druhý, druhořadý, někdo, jehož existence by měla být menší láskou, než má vlastní existence.

Mezi mojí a Tvojí existencí tím pádem neexistuje faktická hranice.

Je tady jen jedna existence, jedno nekonečné neomezené Bytí, které je Boží.

Bytí, které nemá samo o sobě žádnou karmu, žádné vasány.

Je štěstím a láskou, že jsi, že jsme, že je to, co je.

Může tady být jakýkoliv projev a to svoje si v tom najde to svoje.

Tobě chutná řízek, jinému švestkové knedlíky....

Ten život je nádherný.

Už i proto, že všechny milované bez ohledu na to, jestli se cítí nebo jeví být v těle, tělem nebo bez těla, poznávám jako lásku, která je živá a která je tím Bytím, co nemá šanci umřít.
Jana
 
Příspěvky: 648
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Jana » stř 22. lis 2023 8:16:23

Arat píše:Jani, mě nejde na Poradně přidat příspěvek ani jako přihlášená, ani jako nepřihlášená, .... tak zkouším poslat příspěvek tady, jestli tady to jde...


Evi, vyzkoušela jsem to a mělo by to obecně fungovat, do Tvého fóra se nedá psát pod jiným jménem, než Tara. Jestli jsi našla nějaké místo, kde psaní nefunguje, dej, prosím, vědět.
Jana
 
Příspěvky: 648
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod vostalpetr » stř 22. lis 2023 20:54:48

Jana píše:
takže co kurva zmizí ???


Takže co kurva zmizí,

zmizí iluze, že jsem něčím, co je od toho, co je, oddělené.

Zmizí iluze, že jsem to, co si kdo o mě myslí.

Zmizí iluze, že jsem to, co si o sobě myslím.

Zmizí ztotožnění s myslí.

Zmizí iluze, že jsem tím tělem, které vzniklo, mění se a zanikne.

Zmizí ztotožnění s tělem.

Zmizí iluze, že jsi tím, co si o sobě myslíš.

Zmizí iluze, že jsi to, co si o Tobě myslím.

Zmizí iluze, že jsi jiná oddělená existence, která s mojí existencí nemá nic společného.

Zmizí iluze, že jsi někdo druhý, druhořadý, někdo, jehož existence by měla být menší láskou, než má vlastní existence.

Mezi mojí a Tvojí existencí tím pádem neexistuje faktická hranice.

Je tady jen jedna existence, jedno nekonečné neomezené Bytí, které je Boží.

Bytí, které nemá samo o sobě žádnou karmu, žádné vasány.

Je štěstím a láskou, že jsi, že jsme, že je to, co je.

Může tady být jakýkoliv projev a to svoje si v tom najde to svoje.

Tobě chutná řízek, jinému švestkové knedlíky....

Ten život je nádherný.

Už i proto, že všechny milované bez ohledu na to, jestli se cítí nebo jeví být v těle, tělem nebo bez těla, poznávám jako lásku, která je živá a která je tím Bytím, co nemá šanci umřít.






Ty o lásce nic nevíš, jen blábolíš sračky svých pitomých představ a pocitů,

svý voblínený sebevoblbovačky svého posraného života plnýho strachu ze smrti...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Jana » stř 22. lis 2023 21:09:00

Myslet si můžeš samo sebou cokoliv.

V okamžiku poznávání nepodmíněné lásky neexistuje možnost zažívat jakýkoliv strach.



Na druhé straně strach je největší překážkou poznat ničím nepodmiňovanou lásku.

Štěstí přeje odvážným,

tak hodně štěstí.
Jana
 
Příspěvky: 648
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod vostalpetr » čtv 23. lis 2023 0:24:39

V okamžiku poznávání nepodmíněné lásky neexistuje možnost zažívat jakýkoliv strach.


Fakt jo ?

To si jen myslíš, ty máš ten strach tak zalezlej pod kůží, že z tebe leze kdykoliv začneš srát ty svý duchovní hovna,

zřejmě si to ani neuvědomuješ,

no myslet si můžeš co chceš,

ale ty většinou myslíš leda hovna jako :

V okamžiku poznávání nepodmíněné lásky neexistuje možnost zažívat jakýkoliv strach.
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod vostalpetr » čtv 23. lis 2023 0:28:21

Všechny ty tvoje útoky na mysl a ego,

tvoje sebeblamování iluzí a prázdnem,

myslí co nemyslí,

a voblbování se věčným a neměnným co nemá chybu,




to všechno jsou produkty tvýho strachu,

co se snažíš vytěsnit voblbováním nějakou nepodmíněnou láskou :


Ten život je nádherný.
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod vostalpetr » čtv 23. lis 2023 0:44:10

Už i proto, že všechny milované bez ohledu na to, jestli se cítí nebo jeví být v těle, tělem nebo bez těla, poznávám jako lásku, která je živá a která je tím Bytím, co nemá šanci umřít.

¨
Strč si všechny milované do prdele,

ty katolická píčo !!!

Hlavně že ty píčo zkurvená strachem zesraná nemáš šanci zemřím,

ty mrdko smradlavá ...

Ježíškovská kundo...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Jana » čtv 23. lis 2023 7:57:14

vostalpetr píše:
V okamžiku poznávání nepodmíněné lásky neexistuje možnost zažívat jakýkoliv strach.


Fakt jo ?

To si jen myslíš, ty máš ten strach tak zalezlej pod kůží, že z tebe leze kdykoliv začneš srát ty svý duchovní hovna,

zřejmě si to ani neuvědomuješ,


Už jsi měl někdy strach, který sis neuvědomoval?

Ten strach, o kterém mluvíš, je strach ve Tvé mysli. Přirozenou součástí strachu je napětí, které se uvolňuje prostřednictvím vulgarit a agresivity.

Zažeň malého psa do kouta a uvidíš, jaký z něj bude agresivní zuřivec.

Na jedné straně Tě ta svoboda, o které mluví probuzení, přitahuje, na druhou stranu z ní ego-mysl propadá panice, protože poznání Pravdy je její smrt.

Nenávratně zmizí ze Tvého života ten našeptávač, který Tě straší budoucností, krmí neodpustitelnou minulostí, probouzí nenávist, nesnášenlivost, ponouká k nesmyslům jen pro dokazování si, že nemáš strach.

Strach je koneckonců skvělá věc, je tady možnost si ho užít. Nehledě na to, že i strach vede k osvobození. Protože všechno, čeho se bojíš, prožiješ, abys nakonec poznal, že není čeho se bát.

Takže si můžeš dát svůj oblíbený relax a neřešit to.

Obrázek
Jana
 
Příspěvky: 648
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Trini » čtv 23. lis 2023 10:37:59

vostalpetr píše:



to všechno jsou produkty tvýho strachu,

co se snažíš vytěsnit voblbováním nějakou nepodmíněnou láskou :



Když se potom cítí Jana lépe, tak proč ne. Ale zřejmě jí to funguje jen tehdy, když o tom pořád dokola píše. Takže všechny čtenáře, kteří ty nesmyslné produkty její mysli čtou, v podstatě zneužívá. A to jim ještě navíc tvrdí, jak jsou nevědomí, že jsou v pekle a namlouvá jim, že neustále trpí a mají strach. Tím, že sama sebe přesvědčuje, jak jsou ostatní proti ní na tom strašně špatně, se jí zřejmě daří ještě lépe. Typický egoismus osobní mysli.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Trini » čtv 23. lis 2023 10:55:40

Jana píše:Ten strach, o kterém mluvíš, je strach ve Tvé mysli. Přirozenou součástí strachu je napětí, které se uvolňuje prostřednictvím vulgarit a agresivity.



Ale, Jano, proč si něco takového namlouváš? Vždyt znáš Petra dokonce osobně. Měla jsi z něho pocit, že je to ustrašený chudáček plný napětí?

Petr nepotřebuje pořád dokola psát, jak je blažený a štastný, ale ty ano. Otázka je, proč to musíš pořád dělat. Velmi pravděpodobná odpověd je, že ty jsi ta ustrašená chudinka plná napětí, která se uvolnuje neustálým psaním o tom, jak je štastná a blažená.

Realizovaní jsou v pohodě, proto nemají potřebu pořád dokola mluvit a psát, že zaživají štěstí, blaženost a lásku. Když za nimi někdo přijde s tím, jak je neštastný, tak mu odpovídají na té úrovni, aby mu to pomohlo. Nemá cenu z jejich odpovědí pro dotyčného vytvářet všeobecnou nauku pro všechny. Tak to opravdu nefunguje.

:-)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2896
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Jana » čtv 23. lis 2023 11:03:10

Trini píše:
vostalpetr píše:



to všechno jsou produkty tvýho strachu,

co se snažíš vytěsnit voblbováním nějakou nepodmíněnou láskou :



Když se potom cítí Jana lépe, tak proč ne.


Boží přítomnost je naprosto dokonalá bez ohledu na to, jak se jeví, že se jak která osoba projevuje.


Ale zřejmě jí to funguje jen tehdy, když o tom pořád dokola píše.

Všechny ty promluvy Probuzených jsou ve skutečnosti Milostí, kterou promlouvá Tvé pravé Já.


Takže všechny čtenáře, kteří ty nesmyslné produkty její mysli čtou, v podstatě zneužívá.

Pocit a představu zneužívání může produkovat jenom ego-mysl. Bez ní nic takového neeistuje, protože je vše jedním jediným pravým Já.

A to jim ještě navíc tvrdí, jak jsou nevědomí, že jsou v pekle a namlouvá jim, že neustále trpí a mají strach. Tím, že sama sebe přesvědčuje, jak jsou ostatní proti ní na tom strašně špatně, se jí zřejmě daří ještě lépe. Typický egoismus osobní mysli.


Nevědomá je pouze připoutanost k iluzi ego-mysli. S probuzením ze snu Tě ani nenapadne vidět nevědomost spánku jako něco, z čeho by mohl být někdo obviněn.
Jana
 
Příspěvky: 648
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: CO JE TO PRÁZDNOTA?

Příspěvekod Jana » čtv 23. lis 2023 11:16:44

Trini píše:
Jana píše:Ten strach, o kterém mluvíš, je strach ve Tvé mysli. Přirozenou součástí strachu je napětí, které se uvolňuje prostřednictvím vulgarit a agresivity.



Ale, Jano, proč si něco takového namlouváš? Vždyt znáš Petra dokonce osobně. Měla jsi z něho pocit, že je to ustrašený chudáček plný napětí?


Nadávala bys sprostě a s vykřičníky, kdyby v Tobě nebylo vůbec žádné napětí?

Petr nepotřebuje pořád dokola psát, jak je blažený a štastný, ale ty ano. Otázka je, proč to musíš pořád dělat. Velmi pravděpodobná odpověd je, že ty jsi ta ustrašená chudinka plná napětí, která se uvolnuje neustálým psaním o tom, jak je štastná a blažená.


Možná je pro Tebe úlevná představa, že když někdo mluví o trvalém štěstí pravého Já, že nemluví o něčem, co je skutečné, když Ty něco takového nepoznáváš.

Kdyby Ti bylo jasné, že trvalé štěstí pravého Já je Skutečností a všechny pocity utrpení pramení z nevědomosti ega, kdyby Ti bylo jasné, že ego (osobní vztahování) je jen iluze, tak by sis řeči o egu nemohla brát osobně.

Realizovaní jsou v pohodě, proto nemají potřebu pořád dokola mluvit a psát, že zaživají štěstí, blaženost a lásku.


Ano a proto nemají problém mluvit a psát o tom, že všechno, co právě teď existuje, je jenom Láska, která tím vším, co je, a Skutečnost pravého Já šťastná.

A všimni si z videí, že pokud vidí, že někdo poznává stejné štěstí jako oni, tak jakou mají radost.

Nikdy nikomu nevyčítají, že by nijak neměl dávat najevo, že je šťastný.

Naopak všechny promluvy směřují jenom k tomu, aby byly šťastny všechny bytosti.

Proto také Poradna zdarma je plná promluv Probuzených.

Je službou zdarma všem, kteří hledají Pravdu.


Když za nimi někdo přijde s tím, jak je neštastný, tak mu odpovídají na té úrovni, aby mu to pomohlo. Nemá cenu z jejich odpovědí pro dotyčného vytvářet všeobecnou nauku pro všechny. Tak to opravdu nefunguje.

:-)


Každá bytost si může najít přesně to, co s pravdou v jejím nitru souznívá a nemusí plýtvat energií bojovat proti něčemu, co v ní s pravdou nesouznívá
Jana
 
Příspěvky: 648
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 90 návštevníků