Kde je problém ???

naše první fórum... :-)

Kde je problém ???

Příspěvekod vostal petr » stř 06. úno 2019 17:08:28

intago, 5.2.19 20:33:52


Kde je problém?

stručně řečeno proto, že odhaluji, že jejich mystika je opačná od té, co je definicí mystiky. Tedy-
Mystika (řec.) je souhrnné označení pro rozmanité duchovní zkušenosti bezprostředního a osobního setkání s božským, pro zkušenost hlubokého tajemství, jež se nedá přímo vyjádřit slovy, a pro různé cesty, jak takovou zkušenost získat.
Slovem mystika se označuje:

v užším slova smyslu náboženská praxe, která se odpoutává od smyslového vnímání a všech rušivých představ a směřuje ke zkušenosti setkání, sjednocení nebo dokonce splynutí s Bohem nebo božským;
v širším smyslu i jiné cesty k vnitřní duchovní zkušenosti, směřující k osobním zkušenostem hloubky a transcendence;
https://cs.wikipedia.org/wiki/Mystika
Tedy kontakt s živým Bohem. A odhalení toho bývá trestné...
Proto všichni skuteční mystikové měli stejné problémy jak já s ostatními věřícími i nevěřícími.
Snažili se jim zavřít ústa když už je nemohli uargumentovat


Na otázku kde je problém je velmi jednoduchá odpověd,

problém je v uvědomění a uvědomování,

člověk se sice rodí v přirozeném meditativním stavu, ale ten postupně opouští a z meditace přechází v zaměřování pozornosti na pozorované jevy,

tedy koncentruje se a pomocí koncentrace postupně dochází i k ztotožnování s pozorovanými jevy,

dospělý člověk pak již nic jiného neumí nežli zaměřovní pozornosti (koncentrace) a i v duchovní oblasti tomu říká mylně meditace...

Koncentrace by byla nepochybně v pořádku, kdyby při ní nedocházelo k onomu zotožnování s pozorovanými jevy,

což nakonec vede k potláčení toho, co je mimo směr koncentrace, zatímco to, s čím jsme se ztotožnili nás pak ovládá...

To se pak projeví na lidském intelektu dvojím způsobem, jednako neschopností správně myslet a chápat což by se dalo nazvat "intelektuální omezeností"

a zároven i fanatismem, což by se dalo nazvat "intelektuálním zblbnutím"

Takto se intelektuálně omezit je velmi snadné obzvláště pak v duchovní oblasti :

ztotožnování se s mistrem,

ztotožnování se s duchovními koncepty

ztotožnování se s duchovní praxí

ztotožnování se s vizualizacemi různých duchovních úrovní

Příkladů takovéhoto intelektuální zblbnutí je plný internet a to nejen v případě duchovních for,takže odpověd na otázku Kde je problém ? je velmi jednoduchá,

budto dotyčný neumí číst a není schopen si přečíst co sám překopíroval,

nebo se prostě jedná o ono výše popsané intelktuální zblbnutí a člověk pak není schopen porozumět textu,

nebot text okopírovaný z wiki praví :

Slovem mystika se označuje:

v užším slova smyslu náboženská praxe, která se odpoutává od smyslového vnímání a všech rušivých představ a směřuje ke zkušenosti

A) setkání,

B) sjednocení

C) nebo dokonce splynutí s Bohem nebo božským;



Takže nepochybně nákej chaneling není celá mystika, stejně tak náký splynutí s bohem také není celá mystika, jen to lze považovat za poněkud vyšší úroven mystiky než nějaký chaneling...

Pro většinu duchovnáků jenž jsou díky svým ztotožněním intelektuálně omezeni a intelektuálně zlblí svým fanatismem je to zřejmě asi příliš náročný na pochopení, a tak jim nezbývá než navzájem hanit jedny druhý a snažit se potláčet to, co není jejich zájmem a povyšovat se (občas i ve jménu pokory) nad ty druhý
Chemický drog jsou pouhou polívčičkou oproti duševním fetům zvaným "ztotožnování", nebot člověk se nejlépe nadroguje přirozenou chemii, které lidské tělo dokáže vytvářet na podkladě různých pocitů a takto se lze profetovat do až stavu "Napoleona či Kleopatry" a úspěšnější a snaživější do nakonec dotáhnou až na toho Boha či alespon Božího syna...

Co na to říct ?
Intelektuálně vyfetovaným jedincům skze jejich ztotožnění asi nejlépe vůbec nic, stejně by to nechápali,
a ti co to chápou těm pak není třeba to říkat, nebot to vědí,
takže jako obvykle, není v podstatě o čem mluvit a ani žádný důvod k mluvení...
vostal petr
 

Re: Kde je problém ???

Příspěvekod intago » čtv 07. úno 2019 8:09:14

Je přece gigantický rozdíl mezi běžnými duchovňáky, kteří jen kecají a skutečnými mystiky... V podstatě jsou na opačných pólech... Mají vše obráceně...
intago
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 06. úno 2019 7:45:46

Re: Kde je problém ???

Příspěvekod vostal petr » čtv 07. úno 2019 9:39:18

To si jenom myslíš,
někdo o svý praxi mluví a jinej nemluví,
někdo kouká na svý výsledky a jinej na ně nekouká,

záleží na tom, pro co se rozhodneš., tedy na tom kam zaměříš svou pozornost,
minulost, přítomnost a budoucnost...
vostal petr
 

Re: Kde je problém ???

Příspěvekod intago » čtv 07. úno 2019 10:31:35

Tobě je těžko rozumět... Prostě já mám Učitele a co ty? Kdo tě vede, kdo tě učí?? To nevim...
intago
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 06. úno 2019 7:45:46

Re: Kde je problém ???

Příspěvekod Návštěvník » čtv 07. úno 2019 10:45:56

To je možný, páč tě neznám a nevím co znáš a co neznáš...

Učitel může být různý, můžeš si vybrat ze tří druhů karem (osudů)

individuální karma (tvůj talent, to je pak tvůj mistr)

kolektivní karma (nákej ten mistr, mystika, náboženství, politika apd.)

univerzální karma vesmíru (na to většinou lidé narazí až v TND)

V podstatě musíš asi zvvládnout všechny tři mistry, tedy tři různé zkušenosti

Indi. karma je vlastně nasměrování tebe do budoucnosti

kolektivní karma jsou tendence z minulosti

univerzální karma je přítomnost
Návštěvník
 

Re: Kde je problém ???

Příspěvekod intago » čtv 07. úno 2019 10:49:29

To je tvoje druhé jméno? Popravdě nerozumím tomu co píšeš, máme každý jiný slovník. Řekni mi to mými termíny
intago
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 06. úno 2019 7:45:46

Re: Kde je problém ???

Příspěvekod vostal petr » čtv 07. úno 2019 10:58:18

To bude problém,
já neznám to co znáš ty a ty neznáš to co znám já,

já hovořím jakoby o třech různých stupních vzdělání (duchovního rozvoje) jakoby ZDŠ, SŠ a VŠ

neboli o dětství, dospělosti a stáří

neboli rozvoj, stabilita a odevzdání...
vostal petr
 

Re: Kde je problém ???

Příspěvekod Návštěvník » čtv 07. úno 2019 11:01:08

To je tvoje druhé jméno?


Ne, jen jsem zapomněl tam nakliknout své jméno, proto se tam automaticky objevil Návštěvník, takže sorry...
Návštěvník
 

Re: Kde je problém ???

Příspěvekod vostal petr » čtv 07. úno 2019 11:03:21

A zase, tok ještě jednou sorry,
já jsem ale zapomněl svý jméno na přihlášení a také i heslo,
takže to tam musím naklikávat ručně...
vostal petr
 

Re: Kde je problém ???

Příspěvekod vostal petr » čtv 07. úno 2019 11:10:39

Mystika není nic jiného, než učení, prostě škola, kde je učitelem božská intuice. Ale z toho co píšeš nevidím, že bys měl východisko, jen své myšlení. Ale to je omezené, jen si hraje na svém písečku. Chce se vytáhnout z bláta taháním na tkaničky svých bot...


Ale já píšu o intuici, vo čem jiném bych měl asi psát ????

pouze a jen vo intuici,

jenže tu musíš rozvíjet vod mládí,

jinak nastane to co píšeš,

chceš se vytáhnout z bláta taháním za tkaničky svých bot...

Ty máš hodně vomezenej pohled na intuici, myslíš si že ji rozvíjíš nákejch 23 let,

jenže ji rozvíjíš již od svého narození skrze ty tři karmy...


Vlastně o intuici nic moc nevíš, jen kousek...
vostal petr
 

Re: Kde je problém ???

Příspěvekod intago » čtv 07. úno 2019 11:27:32

No tak popiš svou komunikaci s intuicí, jak tě oslovuje,jak se Jí ptáš, jak tě opravuje. Tak je to u mě
intago
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 06. úno 2019 7:45:46

Re: Kde je problém ???

Příspěvekod vostal petr » čtv 07. úno 2019 11:46:18

To co popisuješ jako intuici je jedna z úrovní intuice, tedy jedna z úrovní mystiky,

copak nevíš, že když pustíš svou vůli, tak pak jsi rovnou řízen boží vůlí a nemusíš se na nic ptát ???

Nemáš žádný otázky, nic neplánuješ, nehodnotíš, nezajímá tě ani minulost a ani budoucnost,

žiješ pouze v přítomnosti,

jsi rovnou řízen celkem, takovémuto jednání se říká wu wei, což je pojem z taoismu...

Jenže na to musíš správně absolvovat všechny ty tři karmy - osobní, kolektivní a univerzální...
vostal petr
 

Re: Kde je problém ???

Příspěvekod vostal petr » čtv 07. úno 2019 12:02:21

Kdyby ses podíval na Inspiruj na chanelingy Abrahama,

tak ten neučí chaneling,

ten učí jak být v souladu se Zdrojem tak aby tě Zdroj vedl rovnou bez otázek co bys měl či neměl....
vostal petr
 

Re: Kde je problém ???

Příspěvekod intago » čtv 07. úno 2019 12:25:58

Při obědě jsem se na to ptal božského. Tak prosté to prý není. Jednak je zde mystický proces, který má své možnosti, jednak je tu problém ega.
Obecně řečeno, co říkají taosté je nemožné. Lidské vědomí nejde zcela vytěsnit, a není to ani božím záměrem. Proto vždy je tu konflikt lidské-božské, vždy je tu Temná nic duše.
Navíc ego se jen tak nedá vyhodit z vedoucí role a různě podvádí. Neustále se, i na inspiruj.cz a poradnazdarma.cz setkávám s těmi, co jsou na úplném počátku mystiky a myslí si, že jsou na konci.
Jasně oddělit své a božské odmítají a tvrdí, že už to mají spojené, což nelze...
intago
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 06. úno 2019 7:45:46

Re: Kde je problém ???

Příspěvekod Návštěvník » čtv 07. úno 2019 12:46:53

Lidské vědomí nejde zcela vytěsnit, a není to ani božím záměrem.


Božím záměrem není vytěsnit lidské vědomí ale naopak, rozvinout tak aby si toto vědomí uvědomilo svou podstatu,

tedy že je v podstatě božským vědomím...

Tím se taoismus liší od jiných směrů a kdyby jsi si poslechl Abrahama, tak ten pomocí chanelingu neučí nic jiného, než právě rozvoj intuice

Tedy zcela naopak, rozvinout to lidské vědomí což právě obnáší i rozvoj intuice

Navíc ego se jen tak nedá vyhodit z vedoucí role a různě podvádí. Neustále se, i na inspiruj.cz a poradnazdarma.cz setkávám s těmi, co jsou na úplném počátku mystiky a myslí si, že jsou na konci.
Jasně oddělit své a božské odmítají a tvrdí, že už to mají spojené, což nelze...


Jasně, ego umí dokonale podvádět, obzvláště pak v případě když ego dostane nápad jak se zbavit sebe sama,
to je nápad ega, nikoliv boží záměr...

Proto vždy je tu konflikt lidské-božské, vždy je tu Temná nic duše.


Tedy nevím čemu říkáš TND, ale TND je stav, jenž za prvé nastává po zkušenosti nějaký vyšší úrovně duchovní,
kdy jsou ti zablokovány univerzální karmou všechny tvé duchovní dovednosti (dary ducha)
a to proto, aby jsi všechny tyto dary pustil a pustil i sám sebe...

Ale můžeš s TND rovnou začít mystickou cestu, prostě jen vše pustíš,
včetně samotného záměru vše pouštět...
Návštěvník
 

Re: Kde je problém ???

Příspěvekod intago » čtv 07. úno 2019 12:53:10

--Ale to právě není, lidské vědomí není Bohem, Bůh je úmyslně oddělil,stvořil ego, omezenost, to je ta Jeho Hra
A co říkáš tomuhle zážitku?
http://iwrite.cz/jsme-v-matrixu-ktery-d ... 3965166481
Vysoká filozofie... a také to dokazuje, že jde o Gamesu, matrix

A tvé názory na TND jsou fakt bizarní, já i kámoši jsme v ní už přes25 let... Málo co ovládám tak důvěrně jak TND. Je to prostě daň za mystický proces, zátěž... Prostě vyrovnání. Prožíváš božské, na které nemáš nárok, jsi jen ubohý člověk, tak se to musí kompenzovat méně příjemným...
http://intago.sweb.cz/temna-noc-duse.htm
http://intago.sweb.cz/zateze.htm
intago
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 06. úno 2019 7:45:46

Re: Kde je problém ???

Příspěvekod Návštěvník » čtv 07. úno 2019 13:03:02

To je OK,

akoráte ty to naháníš jednorázově drogama,

zatímco např. zminovaný wu wei je situace, kdy to žiješ neustále,

jen poněkud lépe srovnané než tvůj výlet, páč ten takto násilně vynucený (což lze udělat nejen drogou) je ovlivnován tvou karmou (připoutanostmi)



Co se týká Matrixu, tak Matrix Bůh, co jiného by to bylo ?

Matrix si dokážeš stvořit i sám pro sebe, když usneš a sníš sen, tak to je tvůj osobní matrix co jsi vytvořil a v kterém jsi se pak octnul coby snová postava,

takže když tuto osobní dovednost snění přesuneš na realitu,

tak jsi jak tvůrcem Matrixu, tak jsi zároven i tím Matrixem a také osobou v Matrixu...
Návštěvník
 

Re: Kde je problém ???

Příspěvekod intago » čtv 07. úno 2019 13:07:33

No, drogou... je to na ukázku a na přijetí Jinakosti Boha. Holt je daleko větší, vzdálenější a zcela Jiný, než bychom chtěli, či si přáli.
Ted už mi božské silné meditace zkrouhlo, prý je už nepotřebuju, mám se stabilizovat. Ostatně mylo jich přes 200
A sny souhlas, některé ti dáva i samo božské z řady důvodů. Ale do běžného života moc nezasáhneš, na to člověk moc nemá. Nejsi ty tak trochu mág?
intago
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 06. úno 2019 7:45:46

Re: Kde je problém ???

Příspěvekod vostal petr » čtv 07. úno 2019 13:11:10

Není to trest, ale proces zbavení se nečistot a egoismu.


No jo, jenže vy jste si z TND udělali to co normálně žijete,

ale TND nastává jako konečná fáze mystického vývoje,

kdy jsou ti odejmuty všechny dary ducha,

všechny duchovní úrovně apd.

Seš totálně absolutně zablokovanej a nemůžeš vůbec nic,

jakmile se o něco pokusíš tak může následovat tvrdý trest,

žádný chanelingy a žádný noření se do božskýho,

jakýkoliv záměr je odsouzen k nezdaru a časti i trestu...
vostal petr
 

Re: Kde je problém ???

Příspěvekod vostal petr » čtv 07. úno 2019 13:14:02

No, drogou... je to na ukázku a na přijetí Jinakosti Boha.


Mně ta droga nevadí, v tom není problém,

problém je v tom, že to pak ego chce a touží po tom,

tím se pak to ego zase zacykluje do touhy, přičemž tento stav je stav bez (osobní) touhy...
vostal petr
 

Další

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron