Smutná pravda o většině duchovních učitelů

naše první fórum... :-)

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod armin » pát 17. zář 2021 11:13:40

vostalpetr píše:
No já to mám praxí ověřené, že to, co píšeš, skutečnost nereflektuje, že to jsou tedy chybné teorie.


A jakou praxí ty debile ?


Životní praxí.

Jinak ten debil je v tobě. Já debil nejsem.
Ty to furt nechápeš.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod armin » pát 17. zář 2021 11:19:12

vostalpetr píše:Můj svět je zcela jiný než tvůj, já nehledám nic lepšího jako ty,

já nehledám ale ke mně věci přicházejí bez hledání...


A na to jsem pyšný, i když tedy za to nemohu že se mě tak dobře daří, to není má zásluha, to je vosud...

Proto taky nepřebírám představy těch, kterým se nedaří a trpí, to pro mě není duchovno...


To máš pravdu, že tvůj svět je zcela jiný než třeba můj. V tom mém nejsou idioti, debilové, opičáci, zlí kapitalisti, zlí dobroserové, atd.

Ke mně také příchází všechno samo, ale já na to nejsem pyšný. Já totiž vůbec nejsem pyšný.
Pýcha totiž předchází pád.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod Alaja » pát 17. zář 2021 11:23:45

armin píše:
vostalpetr píše:
No já to mám praxí ověřené, že to, co píšeš, skutečnost nereflektuje, že to jsou tedy chybné teorie.


A jakou praxí ty debile ?


Životní praxí.

Jinak ten debil je v tobě. Já debil nejsem.
Ty to furt nechápeš.


Vážně si myslíš, že žádnou praxi nemá? Nebo ji jen neuznáváš, protože ta jeho praxe není zaštítěna vzpomínkami na chatu v Jílovém u Prahy a nebo praxí v buddhistické větvi červených čepic...?
Petr přece léta jezdil provozovat tu svoji praxi do Indie, ale ne v tom náboženském oboru, který praktikuješ ty....

:mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod vostalpetr » pát 17. zář 2021 13:59:00

Ke mně také příchází všechno samo, ale já na to nejsem pyšný. Já totiž vůbec nejsem pyšný.
Pýcha totiž předchází pád.


No a co ?

To nějako vadí ???

Navíc pýcha není příčinou pádu, příčinou pádu je nepozornost,

pýcha je jen stav který tě do té nepozornost ukolébá....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod vostalpetr » pát 17. zář 2021 14:02:18

To máš pravdu, že tvůj svět je zcela jiný než třeba můj. V tom mém nejsou idioti, debilové, opičáci, zlí kapitalisti, zlí dobroserové, atd.


Tak proč tedy chodíš k volbám, když v tvém světě nic takového není a ty nemáš zapotřebí druhým skrze volby vnucovat své vidění světa ???

Nejspíš proto protože jsi falešnej kokot který si neuvědomuje co a proč dělá...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod vostalpetr » pát 17. zář 2021 14:16:37

Životní praxí.

Jinak ten debil je v tobě. Já debil nejsem.
Ty to furt nechápeš.


A jakouže životní praxí, vždy jsi schopen jen mastit kopírky vod Tomášů ???

To jako je vono ???

Proč by měl být debil ve mě, ty jsi debil úplně stejně jako kámen je kámen, je snad kvůli tomu ten kámen ve mně ???

Ale chápu, jsi prostě debil co si myslí že není debil a že když někdo vo někom říká, že je debil, tak zákonitě musí ten debil být v něm,

prostě debil je vždy jen uvnitř a jinak nikde jinde se debil nenachází,

všude jsou jen samí prudce inteligentní lidé přetékající láskou a soucítěním a duchovním poznáním...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod armin » pát 17. zář 2021 18:23:49

Alaja píše:Petr přece léta jezdil provozovat tu svoji praxi do Indie, ale ne v tom náboženském oboru, který praktikuješ ty....

:mrgreen:

"Kdo nejdále vychází, nejméně pozná."
Pravda je přece tady a teď. Ne někde v Indii.
Petr je příkladem, jak to cestování za duchovností je houby platné, ztráta času.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod armin » pát 17. zář 2021 18:30:28

vostalpetr píše:
Tak proč tedy chodíš k volbám, když v tvém světě nic takového není a ty nemáš zapotřebí druhým skrze volby vnucovat své vidění světa ???

Nejspíš proto protože jsi falešnej kokot který si neuvědomuje co a proč dělá...


V lidském společenství jsou volby - podobně jako třeba volba předáka normální.
Je to můj malý podíl na odpovědnosti za to, co se ve společnosti bude dít. Nikomu nic tím nevnucuji.
Co ty to máš za problém, že někdo někomu furt něco vnucuje.
Já takový pocit nemám.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod Alaja » pát 17. zář 2021 18:31:51

armin píše:
Alaja píše:Petr přece léta jezdil provozovat tu svoji praxi do Indie, ale ne v tom náboženském oboru, který praktikuješ ty....

:mrgreen:

"Kdo nejdále vychází, nejméně pozná."
Pravda je přece tady a teď. Ne někde v Indii.
Petr je příkladem, jak to cestování za duchovností je houby platné, ztráta času.


:mrgreen:

To sedí od někoho, kdo jezdil do Jílového za duchovností, místo aby seděl doma a nalezl jsi to úplně sám....
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod Alaja » pát 17. zář 2021 18:36:37

Alaja píše:
armin píše:
Alaja píše:Petr přece léta jezdil provozovat tu svoji praxi do Indie, ale ne v tom náboženském oboru, který praktikuješ ty....

:mrgreen:

"Kdo nejdále vychází, nejméně pozná."
Pravda je přece tady a teď. Ne někde v Indii.
Petr je příkladem, jak to cestování za duchovností je houby platné, ztráta času.


:mrgreen:

To sedí od někoho, kdo jezdil do Jílového za duchovností, místo aby seděl doma a nalezl jsi to úplně sám....


Takže, zameť si nejdřív před svým prahem a pak teprve kritizuj jiného.... :mrk:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod armin » pát 17. zář 2021 18:57:36

Alaja píše:
armin píše:
Alaja píše:Petr přece léta jezdil provozovat tu svoji praxi do Indie, ale ne v tom náboženském oboru, který praktikuješ ty....
t
:mrgreen:

"Kdo nejdále vychází, nejméně pozná."
Pravda je přece tady a teď. Ne někde v Indii.
Petr je příkladem, jak to cestování za duchovností je houby platné, ztráta času.


:mrgreen:

To sedí od někoho, kdo jezdil do Jílového za duchovností, místo aby seděl doma a nalezl jsi to úplně sám....


Já jsem poznal pana Tomáš v Praze - na přednáškách a pak v úzkém konzultačním okruhu v Unitarii. A on mne pozval k nim na chatu do Jílového.
Myslíš, že to je stejné jako jet do Indie, že tam něco duchovního najdu?
Do Unitarie za panem Tomášem mne poslal můj první Mistr, se kterým jsem se seznámil v hospodě na Staré faře, kam jsme s kamarády chodili (na střední škole) filosofovat. A to tak, že si mne on sám "vyžádal" k přisednutí k němu ke stolu. A když se pak po čase rozhodl emigrovat do Švýcarska, tak mne nasměroval do Unitárie za panem Tomášem. V předvečer toho, kdy druhý den odjel do Švýcarska.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3162
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod Alaja » pát 17. zář 2021 19:22:20

armin píše:Já jsem poznal pana Tomáš v Praze - na přednáškách a pak v úzkém konzultačním okruhu v Unitarii. A on mne pozval k nim na chatu do Jílového.
Myslíš, že to je stejné jako jet do Indie, že tam něco duchovního najdu?
Do Unitarie za panem Tomášem mne poslal můj první Mistr, se kterým jsem se seznámil v hospodě na Staré faře, kam jsme s kamarády chodili (na střední škole) filosofovat. A to tak, že si mne on sám "vyžádal" k přisednutí k němu ke stolu. A když se pak po čase rozhodl emigrovat do Švýcarska, tak mne nasměroval do Unitárie za panem Tomášem. V předvečer toho, kdy druhý den odjel do Švýcarska.


Jo, je to úplně stejné....a krom toho, že ty víš prd o tom, proč Petr kamsi jezdil a za kým jezdil, ale jsi hned se svou domněnkou hotový. A ty jsi navíc potřeboval i mistry v těle...


:mrgreen:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod salmo1cz » pát 17. zář 2021 19:48:37

No ono to možná bude tím, že učení Véd není určeno pro dnešního člověka, ale je to fragment učení pro člověka 4 kategorie, tzv.Atlanťana.
Dnešní člověk padl do ještě větších sra... a dostal se do kategorie 3.Tedy pro člověka 3 kategorie má být vhodné učení sjednocení jak říká ta slečna nebo paní nebo co to je.
No když jsem se to tenkrát dozvěděl, zeptal jsem se mamky, jestli jsem při narození neměl nějakej lísteček přilepený na zadečku, něco jako návod k použití.
Ubezpečila mne, že nic takového tam nebylo, maximálně jsem byl malinko připosranej, ale to bych tady jako nerozebíral.
Takže těžko říci takhle z hlavy. :cumim:
Každopádně přijetí sebe byť jako oddělenou entitu je fajn, ale přijetí zdroje je Alfa i Omega o tom žádná.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod salmo1cz » pát 17. zář 2021 20:02:05

Temný zdroj je černý zdroj? Temný, černý zdroj je černý protože obsahuje všechny složky spektra.Proč na konci byl temný, černý zdroj.
To jsem jako nepochopil.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 930
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod Alaja » pát 17. zář 2021 21:59:26

salmo1cz píše:Temný zdroj je černý zdroj? Temný, černý zdroj je černý protože obsahuje všechny složky spektra.Proč na konci byl temný, černý zdroj.
To jsem jako nepochopil.


:-)

No, byla jsem dost přecpaná tou superextází nirvikaly, moje já bylo odloženo v bezbarvé čiré savikalpě, takže jsem jen vnímala, že jsem tím zlatým světlem. - vědomím, jenž není podobné lidskému, zvířecímu a ani rostlinnému vědomí, je prostě jen....cizí, odlišné.... A pak najednou se vnímání přesunulo na úplný okraj toho zlatého světla, na hranici...s černočernou tmou. Zahlédla jsem kousek "sebe sama", kus obrovské hrbaté brambory ze zlatého světla a za ní jen to černo....
Asi jsem splnila v savikalpě nějaké nutné podmínky a můj pozorovatel byl vcucnut jakousi zhutnělou bublinou ze světla savikalpy do toho světla nirvikalpy.
Proč? Jo, to ví jen ono, to zlaté světlo. Možná té zlaté vědomé bramboře je smutno, třeba touží po společnosti...třeba po nějaké další zlaté vědomé bramboře poblíž sebe...
Nejspíš je v tom obrovském černém oceánu úplně samo.... :bu:
No a Trini někde psala, že ten černý oceán je vlastně rodič (či tak nějak) té zlaté vědomé brambory......našeho Univerza.....temný zdroj ......že ona se s ním zná.... :-)


:medith:
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3668
Registrován: stř 28. říj 2020 17:23:17

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod vostalpetr » pát 17. zář 2021 22:40:55

"Kdo nejdále vychází, nejméně pozná."
Pravda je přece tady a teď. Ne někde v Indii.
Petr je příkladem, jak to cestování za duchovností je houby platné, ztráta času.


Jenže já jsem do indie nejezdil za nějakým duchovnem, ale za rekreací,

duchovno bylo až na třetím místě, na druhém místě jsem se zajímal o život sádhuů a vůbec o to jak tam lidé žijí,

ale jinak jsem samozřejmě navštívil pár ašrámů a pár mistrů,

ale že bych byl z toho na větvi, tak to tedy ne...

Proto vůbec nechápu tvé básnění vo nějaký zahrádce u nějakýho Tomáše,

u Sai Baby bylo docela cítit lásku ale nejduchovnější v celým ašrámu mně nepřišli ti medituicí a ani Sai Baba,

ale starej hlídač co seděl u dveří společné ubytovny kde jsem bydlel,

Ramanašrám býval klidný místo kde bylo jen pár evropanů a indů, než nastala změna a začali tam jezdit stovky a tisíce pomatených uctívačů a uctívaček Moojiho,

pak z toho bylo jen duchovní peklo,

ale indie je vcelku duchovní zemí ale ne kvůli nějakým těm mistrům,

ale kvůli tomu co je tam nejsilněji cítit v tom jejich bordelu,

totiž klid,

tedy dokonalé spojení chaosu a klidu...

atd.

Jinak je tam teplo a levně (možná už to tak zcela neplatí to levně)

takže perfektní místo pro rekreaci...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod vostalpetr » pát 17. zář 2021 22:45:00

V lidském společenství jsou volby - podobně jako třeba volba předáka normální.
Je to můj malý podíl na odpovědnosti za to, co se ve společnosti bude dít. Nikomu nic tím nevnucuji.
Co ty to máš za problém, že někdo někomu furt něco vnucuje.
Já takový pocit nemám.


Takže když určuješ co se bude dít, tak tím nikomu nic nevnucuješ, když to co se bude dít je pak pod pohrůžkou násilí vynucováno ???

Tak to seš tedy pěknej magor co nechápe co dělá, jen mu to přijde normální...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod vostalpetr » pát 17. zář 2021 22:50:42

Já jsem poznal pana Tomáš v Praze - na přednáškách a pak v úzkém konzultačním okruhu v Unitarii. A on mne pozval k nim na chatu do Jílového.
Myslíš, že to je stejné jako jet do Indie, že tam něco duchovního najdu?


Je to úplně stejný,

pitomost se neměří počtem kilometrů a vzdáleností,

ale představou že tam něco získáš...

A ty jsi nejen získal ale uvázl jsi tam až dodnes...


Holt duchovní cesty a duchovní stezky vždy směřují k nějakému tomu zisku (pro ego)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod vostalpetr » pát 17. zář 2021 23:08:46

No ono to možná bude tím, že učení Véd není určeno pro dnešního člověka, ale je to fragment učení pro člověka 4 kategorie, tzv.Atlanťana.
Dnešní člověk padl do ještě větších sra... a dostal se do kategorie 3.


Podle mne je to zcela naopak,

tedy každá doba má něco, dříve lidé žili v souladu s přírodou, ale pak se to zkazilo náboženstvím,

ale dnešní doba je podle mne ta nejlepší ze všech, je tady něco co tady nikdy ještě nebylo :

Prozatím !!!! máme svobodu cestování, svobodu slova a svobodu informací (knihy a internet)


Mně ten informační chaos nikterak nevadí, protikladné názory se doplnují v celek,

máme něco co tu nikdy nebylo...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Smutná pravda o většině duchovních učitelů

Příspěvekod vostalpetr » pát 17. zář 2021 23:16:13

Tedy pro člověka 3 kategorie má být vhodné učení sjednocení jak říká ta slečna nebo paní nebo co to je.


Vždyt todle málokdo chápe,

to je tak vysoký učení že je mnoha lidem nedostupný na pochopení,

lidé naopak dávají přednost koncetracím před meditací, raději volí kompromis střední cesty protože nejsou sto pochopit principy paradoxu a sjednocení,

vždyt většina lidí není sto pochopit ty tři protiklané Šankarovi věty,

tak v čem by měly bejt ty védy nebo Ježíš či Budha lepší či vyšší učení ???
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 4860
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

PředchozíDalší

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 148 návštevníků