Učitelé

naše první fórum... :-)

Učitelé

Příspěvekod vostalpetr » ned 30. čer 2024 8:03:52

Jsou užiteční

Nejdříve se musíte naučit základy

Toto je A a toto je B atd.

Ale později již čtěte ne písmena, ale celek, celé slovo nebo celou větu...


Tedy jen tehdy, pokud jste neulpěli treba na A,

A ta další písmenka neznáte

V duchovnu je celkem prostor, tam je vše obsazeno

Jsou tam všechna písmenka tvořící Slovo

Uni. Mysl čili Uni. Vědomí


Jen hlupáci co nepochopili pořád čtou jen písmenka guruů

Páč se tím voblbuji ke štěstí

Pokročilí se spojují s univerzálním mistrem

A ne s učiteli co uci písmenka

Učitel v těle má vždy omezení

Ale prostor je bez omezeni...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5009
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Učitelé

Příspěvekod vostalpetr » ned 30. čer 2024 8:12:20

Ale toto není určeno pro lidi plující na vlně nechtějí a chtění,

Asketici nemají rádi sebe a projev a tak jej popírají

Ti co plují na vlně chtění a nahánějí štěstí se snaží svět transformovat k obrazu svému

Toto je pro lidi co mají rádi sebe a svět a přijímají jej tak jak je

Ale to neznamená že se budou ztotožňovat s cizími hovny

A budou pasivně přihlížet jak někdo sere hovna

Ve snaze rozsekavat jednotu prostoru

Svými myšlenkovými a pocitarskymi hovny...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5009
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Učitelé

Příspěvekod vostalpetr » ned 30. čer 2024 13:15:59

A proto budeš za své srani hoven o lásce

Posílána tak dlouho do prdele

Až ti to dojde, nebo třeba nedojde

A za guruovsky hovna se neschovas

To u mě nefunguje

Já jsem věčná změna

A ne neměnný hovno nějakýho pitomouckyno štěstí

Nebo internetový kopirista

Kterej jen kopíruje páč má v hlavě hovno...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5009
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Učitelé

Příspěvekod vostalpetr » pon 08. črc 2024 20:15:42

Mně se neschovávás,

Vždy budeš poslána do prdele,

I s těma svejma guruama

Co priblble 20 let kopíruje kdejakou pitomost z internetu

A pak se tím voblbuje ke štěstí osvícení ..


Ty jsi jenom hromada hoven Napoleona Hilla...

:halo: :halo: :halo:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5009
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Učitelé

Příspěvekod Jana » úte 09. črc 2024 5:00:50

vostal petr píše:Přenos - Projekce:

Přenos je speciální případ projekce, nevědomá emoční vazba...

Nevědomé obsahy zprvu vždy vystupují jako projikované na objektivní osoby a vztahy. Mnoho projekcí se rozpoznáním jejich subjektivní příslušnosti integruje definitivně v jedinci, jiné se ale integrovat nedají, nýbrž se od svých původních objektů sice oddělí, ovšem pak se přenesou na ošetřujícího lékaře. Mezi těmito obsahy hraje zcela zvláštní roli vztah k rodiči opačného pohlaví, tedy vztah syn-matka, dcera-otec, mimoto též bratr-sestra.

Přenos může být pozitivní nebo negativní: pozitivní přenos je charakterizován pocity respektu až obdivu, zatímco negativní přenos se vyznačuje odporem až hostilitou.

Projekce je bezděčný duševní proces, jehož výsledkem je to, že obsahy našeho vlastního nevědomí nacházíme u druhých.

Máme sklon domnívat se, že svět je takový, jak ho vidíme, a stejně tak naivně předpokládáme, že lidé jsou takoví, jaké si je představujeme ... Všechny obsahy našeho vědomí jsou konstantně projikovány do našeho okolí, a teprve když prohlédneme určité vlastnosti našeho objektu jako projekce, jako imaga, podaří se nám je rozlišit od jeho skutečných vlastností ... Cum grano salis vidí člověk vlastní chyby, které u sebe neuznává, vždy u protivníka. Vynikající příklady najdete ve všech osobních polemikách. Člověk jež nemá neobvyklou míru sebeuvědomění, se nad své projekce nepovznese, ale většinou se jim poddá, neboť existence těchto projekcí je předpokladem přirozeného duchovního stavu. Projekce nevědomých obsahů je něco přirozeného a daného.

Projekce znamená přesunutí subjektivního obsahu na objekt. Je to proces protikladný introjekci.
V souladu s tím jde o proces disimilace, při němž se subjektivní obsahy odcizují subjektu a jsou tak říkajíc vtěleny do objektu. Subjekt se zbavuje nepřijatelných, bolestivých obsahů tím, že je projikuje.

Všechny projekce vyvolávají protiprojekce tam, kde si objekt neuvědomuje vlastnost projikovanou subjektem, stejně jako analytik odpovídá na přenos „protipřenosem“, když přenos projikuje obsah, jež si lékař sám neuvědomuje, ale který u něho přesto existuje. Protipřenos je tudíž stejně užitečný a smysluplný nebo je stejnou překážkou jako přenos pacienta, když se snaží vytvořit lepší raport, nutný k rozpoznání určitých nevědomých obsahů. Protipřenos je stejně jako přenos cosi nutkavého, je to nesvoboda, protože znamená „mystickou“ tj. nevědomou identitu s objektem.

(Z knihy: Slovník základních pojmů psychologie C. G. Junga)

Projekce je tedy, jak víme z lékařské zkušenosti, nevědomý, automatický proces, jímž se subjektu nevědomý obsah přenáší na objekt, a tím se zdá, jakoby tento obsah patřil objektu. Projekce naopak přestává v okamžiku, v němž se stává vědomou, tj. když člověk vidí, že obsah patří subjektu.

(Z knihy: Výbor z díla II. - str. 170)


http://jung.sneznik.cz/prenos.htm
Jana
 
Příspěvky: 676
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Učitelé

Příspěvekod Trini » úte 09. črc 2024 6:40:11

vostalpetr píše:A proto budeš za své srani hoven o lásce





Kdepak láska, ted už šíří jen zlobu a nenávist, stejně jako diktátoři a inkvizitoři. Na Poradně už platí jen její osobní pravda, nežádoucí maže a banuje. Zakázala citovat Ramanu a E. Tomáše, když to, co říkají, neodpovídá jejím představám.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2905
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Re: Učitelé

Příspěvekod Jana » úte 09. črc 2024 14:14:31

Trini píše:
vostalpetr píše:A proto budeš za své srani hoven o lásce





Kdepak láska, ted už šíří jen zlobu a nenávist, stejně jako diktátoři a inkvizitoři. Na Poradně už platí jen její osobní pravda, nežádoucí maže a banuje. Zakázala citovat Ramanu a E. Tomáše, když to, co říkají, neodpovídá jejím představám.


Ale kdepak.

Láska nikdy nemá šanci šířit nic jiného, než čím je.

To umí jen mája mysli. Jaká je naše mysl, takový je náš svět. Čím víc je naše mysl nevědomá, tím víc je negativní, zatemněná a tím horší a negativnější se realita jeví. Tím horší se jeví náš svět.

vostalpetr píše:Projekce je tedy, jak víme z lékařské zkušenosti, nevědomý, automatický proces, jímž se subjektu nevědomý obsah přenáší na objekt, a tím se zdá, jakoby tento obsah patřil objektu. Projekce naopak přestává v okamžiku, v němž se stává vědomou, tj. když člověk vidí, že obsah patří subjektu.



Tvé citace E.Tomáše jsou v jeho subfóru a můžeš v citacích dál pokračovat.

Budu ráda, když budeš citovat i Ramanu nebo kteréhokoliv Probuzeného, který tě oslovuje, jen netuším, kde jsi ho naposledy citovala. Jestli to není v jeho subfóru Ramana Mahariši, tak se to dá dohledat někde dole v diskuzích, které už nejsou roztříděné a nabízené v portálu Poradny.

A jestli smím prosit, uváděj u každé citace odkaz na zdroj, díky.
Jana
 
Příspěvky: 676
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Učitelé

Příspěvekod Pedrito » úte 09. črc 2024 14:37:41

Prostě furt po někom něco vyžaduješ, přesto že ti mnohokrát vysvětlil, jak to s těmi citacemi je.

Ty se snad bez razítka ani nevyčůráš. :-))
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 796
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Učitelé

Příspěvekod Pedrito » úte 09. črc 2024 15:26:15

Pokud vím, tak Petra má knihu Já Jsem To. Neb má Nisargadattu moc ráda. Máš ji ty? No já ji nemám, tak o tom za sebe mluvit nemohu. Jistě ovšem mohu hledat po internetu různé překlady a hodnotit je a hádat se o významy. Ale to mi nebrání se nechat jím inspirovat, z hlasu toho, kdo se mu s láskou věnoval.
Podobně Rosada zná důkladně Moojiho, a Miroslav pana Tomáše...
A další další své Mistry.
A ty je banuješ, páč je neznaj podle tebe.
A pak když je zabaníš, či odkážeš jinam, tak jdeš za nimi třeba sem...
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 796
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Učitelé

Příspěvekod armin » úte 09. črc 2024 16:30:56

Pedrito píše:Pokud vím, tak Petra má knihu Já Jsem To. Neb má Nisargadattu moc ráda. Máš ji ty? No já ji nemám, tak o tom za sebe mluvit nemohu. Jistě ovšem mohu hledat po internetu různé překlady a hodnotit je a hádat se o významy. Ale to mi nebrání se nechat jím inspirovat, z hlasu toho, kdo se mu s láskou věnoval.
Podobně Rosada zná důkladně Moojiho, a Miroslav pana Tomáše...
A další další své Mistry.
A ty je banuješ, páč je neznaj podle tebe.
A pak když je zabaníš, či odkážeš jinam, tak jdeš za nimi třeba sem...


:snek: :skolastik: :snek:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3214
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Učitelé

Příspěvekod Jana » úte 09. črc 2024 17:27:05

Pedrito píše:Pokud vím, tak Petra má knihu Já Jsem To. Neb má Nisargadattu moc ráda. Máš ji ty? No já ji nemám, tak o tom za sebe mluvit nemohu. Jistě ovšem mohu hledat po internetu různé překlady a hodnotit je a hádat se o významy. Ale to mi nebrání se nechat jím inspirovat, z hlasu toho, kdo se mu s láskou věnoval.
Podobně Rosada zná důkladně Moojiho, a Miroslav pana Tomáše...
A další další své Mistry.
A ty je banuješ, páč je neznaj podle tebe.
A pak když je zabaníš, či odkážeš jinam, tak jdeš za nimi třeba sem...


Jestli přicházíš na Poradnu s ochotou podělit se o to, co Tě osvobozuje, probouzí, rezonuje v Tobě pravdou, pokud Tě to, co říkají Probuzení zajímá, tak jsi stejně jako každý takový na Poradně vítán.

Pokud však je zájmem někoho neustále trolovat a hrát si na pokročilejšího, než jsou nejvýznamnější učitelé advaita védánty 20. století, Nisargadatta a jeho guru Šrí Siddharáméšvar a prohlašovat o díle Nisargadatty, který sám vlastnoručně sepsal promluvy svého gurua, že to je:

"naprostá spatlanina a hlavně žádná advaita. Ale když to říká Šrí Siddharáméšvar, tak to asi bude pravda a my jsme poctěni, že mu můžeme sloužit...
Takových siddhů a učitelů bylo v Indii mraky - asi jako u nás farářů. Třeba Buddha nenašel ani u jediného uspokojivou odpověď či vhodnou praxi."


a podobným způsobem a s podobnou erudicí si troufá posuzovat i všechno ostatní, co se na Poradně píše, pak se nemůže divit, že může zmizet zájem o jeho další příspěvky na Poradně.
Jana
 
Příspěvky: 676
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Učitelé

Příspěvekod Pedrito » úte 09. črc 2024 18:01:05

Jana píše:
Pedrito píše:Pokud vím, tak Petra má knihu Já Jsem To. Neb má Nisargadattu moc ráda. Máš ji ty? No já ji nemám, tak o tom za sebe mluvit nemohu. Jistě ovšem mohu hledat po internetu různé překlady a hodnotit je a hádat se o významy. Ale to mi nebrání se nechat jím inspirovat, z hlasu toho, kdo se mu s láskou věnoval.
Podobně Rosada zná důkladně Moojiho, a Miroslav pana Tomáše...
A další další své Mistry.
A ty je banuješ, páč je neznaj podle tebe.
A pak když je zabaníš, či odkážeš jinam, tak jdeš za nimi třeba sem...


Jestli přicházíš na Poradnu s ochotou podělit se o to, co Tě osvobozuje, probouzí, rezonuje v Tobě pravdou, pokud Tě to, co říkají Probuzení zajímá, tak jsi stejně jako každý takový na Poradně vítán.

Pokud však je zájmem někoho neustále trolovat a hrát si na pokročilejšího, než jsou nejvýznamnější učitelé advaita védánty 20. století, Nisargadatta a jeho guru Šrí Siddharáméšvar a prohlašovat o díle Nisargadatty, který sám vlastnoručně sepsal promluvy svého gurua, že to je:

"naprostá spatlanina a hlavně žádná advaita. Ale když to říká Šrí Siddharáméšvar, tak to asi bude pravda a my jsme poctěni, že mu můžeme sloužit...
Takových siddhů a učitelů bylo v Indii mraky - asi jako u nás farářů. Třeba Buddha nenašel ani u jediného uspokojivou odpověď či vhodnou praxi."


a podobným způsobem a s podobnou erudicí si troufá posuzovat i všechno ostatní, co se na Poradně píše, pak se nemůže divit, že může zmizet zájem o jeho další příspěvky na Poradně.


Víš kolik bylo a je na světě Mistrů a škol z kterých vycházeli? Takže má každý na výběr, který ho oslovuje.
A určitě si toho svého najde, přitáhne ho to, pokud hledá. Předložit svůj seznam jako jediný správný je nesmysl,
který hraničí v jejich obhajobě s fanatismem, protože to ani není obhajoba jich, oni to nepotřebují, ale svého tohohle jediného správného porozumění a fackováním jím druhých.
A pak se divíš že si to nenechaj líbit.
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 796
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Učitelé

Příspěvekod Pedrito » úte 09. črc 2024 18:45:20

On každý může pod větami toho a toho Učitele vidět úplně jiný aspekt, který je pro něj právě aktuální.
Např. Šrí Siddharáméšvarovo že Vše je Mája. Ona to není blbost. Ale ten správnej význam lze zahlédnout až s pochopením
toho Šankarova, svět je Brahman...
A je to taky o tom překladu.
Já třeba čet něco od Blakea a vůbec mi to nesedělo,
ale pak jsem čet jiný překlad, a supr.
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 796
Registrován: stř 06. led 2021 6:56:50

Re: Učitelé

Příspěvekod armin » úte 09. črc 2024 19:58:31

Jana píše:
"naprostá spatlanina a hlavně žádná advaita. Ale když to říká Šrí Siddharáméšvar, tak to asi bude pravda a my jsme poctěni, že mu můžeme sloužit...
Takových siddhů a učitelů bylo v Indii mraky - asi jako u nás farářů. Třeba Buddha nenašel ani u jediného uspokojivou odpověď či vhodnou praxi."



Když už jsi mne poctila tím, že mne cituješ, bylo by dobré uvést také k jakému konkrétnímu textu ten můj komentář byl napsán.

Třeba to bylo zrovna pasáž pro začátečníky, kde je vybízí aby mu sloužili, jinak se nemohou osvobodit - jak si to matně pamatuji.

:snek:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3214
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Učitelé

Příspěvekod vostalpetr » úte 09. črc 2024 20:23:49

Jana píše:
Pedrito píše:Pokud vím, tak Petra má knihu Já Jsem To. Neb má Nisargadattu moc ráda. Máš ji ty? No já ji nemám, tak o tom za sebe mluvit nemohu. Jistě ovšem mohu hledat po internetu různé překlady a hodnotit je a hádat se o významy. Ale to mi nebrání se nechat jím inspirovat, z hlasu toho, kdo se mu s láskou věnoval.
Podobně Rosada zná důkladně Moojiho, a Miroslav pana Tomáše...
A další další své Mistry.
A ty je banuješ, páč je neznaj podle tebe.
A pak když je zabaníš, či odkážeš jinam, tak jdeš za nimi třeba sem...


Jestli přicházíš na Poradnu s ochotou podělit se o to, co Tě osvobozuje, probouzí, rezonuje v Tobě pravdou, pokud Tě to, co říkají Probuzení zajímá, tak jsi stejně jako každý takový na Poradně vítán.

Pokud však je zájmem někoho neustále trolovat a hrát si na pokročilejšího, než jsou nejvýznamnější učitelé advaita védánty 20. století, Nisargadatta a jeho guru Šrí Siddharáméšvar a prohlašovat o díle Nisargadatty, který sám vlastnoručně sepsal promluvy svého gurua, že to je:

"naprostá spatlanina a hlavně žádná advaita. Ale když to říká Šrí Siddharáméšvar, tak to asi bude pravda a my jsme poctěni, že mu můžeme sloužit...
Takových siddhů a učitelů bylo v Indii mraky - asi jako u nás farářů. Třeba Buddha nenašel ani u jediného uspokojivou odpověď či vhodnou praxi."


a podobným způsobem a s podobnou erudicí si troufá posuzovat i všechno ostatní, co se na Poradně píše, pak se nemůže divit, že může zmizet zájem o jeho další příspěvky na Poradně.


Ty blbá kundo,

V Indii je na každým rohu deset guruů,

A ty jsi tady z nějakých knih,

Co přepsali zackove celá posrana...

A pak se divíš zasrana debilko,

Že na tvůj pozitivní přenos odpovídám negativním přenosem

Ty guruovsky debilko zasrana...


Stejně jsi pica debila Hilla, mrdka vizualizační,

Antiduchovni hovno...

Strč si ty svý gurui do prdele...


:cool:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5009
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Učitelé

Příspěvekod vostalpetr » úte 09. črc 2024 20:33:46

Kód: Vybrat vše
Všechny projekce vyvolávají protiprojekce tam, kde si objekt neuvědomuje vlastnost projikovanou subjektem, stejně jako analytik odpovídá na přenos „protipřenosem“, když přenos projikuje obsah, jež si lékař sám neuvědomuje, ale který u něho přesto existuje. Protipřenos je tudíž stejně užitečný a smysluplný nebo je stejnou překážkou jako přenos pacienta, když se snaží vytvořit lepší raport, nutný k rozpoznání určitých nevědomých obsahů. Protipřenos je stejně jako přenos cosi nutkavého, je to nesvoboda, protože znamená „mystickou“ tj. nevědomou identitu s objektem.


Mám velmi silný a nutkavým proti přenos,

Já velmi dobře vím co dělám,

Prostě hovno za hovno...


Budeš bita ty svině za tu svoji lásku,

To si piš ty mrdko..
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5009
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Učitelé

Příspěvekod vostalpetr » úte 09. črc 2024 20:40:13

Víš kolik bylo a je na světě Mistrů a škol z kterých vycházeli?


To jí nezajímá,

Vona se potřebuje pouze voblbovat do šťastné nirvany...

A hrát si na osvícenou a radit ubozakům jako jsme my...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5009
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Učitelé

Příspěvekod Jana » stř 10. črc 2024 4:12:11

Pedrito píše:
Víš kolik bylo a je na světě Mistrů a škol z kterých vycházeli?


Na té osobní úrovni se jeví, že těch Mistrů je na světě mraky a že si můžeme vybrat, což ze začátku děláme.

S poznáním, o čem všichni ti Mistři mluví se objevuje uvědomění, že absolutně všechno, co vyjasňuje pravdu, vychází z jednoho zdroje, z našeho pravého Já.

To, co nám neumožňuje poznávat to, o čem mluví Mistři, tomu můžeme říkat karma. A to, co nás probouzí a vyjasňuje Poznání, je Milost.

Bez ní můžeme vědět úplně všechno a odstěhovat se třeba do Indie a všechny naše pokusy o jakýkoliv duchovní pokrok budou jen skoky proti třímetrové zdi.

Ram Dass řekl, že to jediné, o co se stará, je být otevřený Milosti.

A ta Milost může bez ohledu na karmu přijít ke každému.

Nisargadatta říká v předmluvě své knihy:

"Vyložil jsem tato slova před vás jako předmluvu ke knize. Každá věta v této knize má moc dát vám ovoce Sebe-realizace. Ten, kdo bude pravidelně číst tyto přednášky a rozjímat nad nimi, se sám stane průchodem pro vyjádření neodmyslitelného ducha tohoto textu.

Božské záznamy obsahují stopy všech světců a houf božských lidí, jejich navržené koncepty, přednes, poselství a jejich samotný vnitřní Život. „Realizované bytosti“ opravdu mluví z fontány své vlastní zkušenosti a v řeči je obsaženo velké přesvědčení. Jejich řeč má schopnost odhodit nevědomost ega a každá řádka této knihy vyhladí čtenářovu nevědomost o svém Pravém Já a vynese na povrch Pravou přirozenost jeho Bytí."


Jemný proud Milosti umožnil otevřít Poradnu, ve které zprvu bylo naprosto všechno možné, co koho napadlo.

S tím, jak se v ní pravidelně objevuje text Nisargadattovo knihy, se Milost proměnila v mocný proud, který z Poradny postupně odstraňuje všechno, co je Milosti překážkou.

Všechno, co odvrací pozornost od nejvyšší pravdy z ní postupně zmizí, aby Milost mohla bez zábran působit na každou bytost, která Poradnu navštíví a bude mít zájem o nejvyšší poznání. Zůstanou tam jen texty všeho druhu, které jsou v souladu s Milostí, aby si každý mohl vybrat. Každý si může do Poradny ukládat všechno, co prosvětluje jeho mysl a probouzí radost v srdci.

Všechny IP adresy budou odbanovány a pro ty, kdo budou Poradnu navštěvovat s úctou, zůstane Poradna přístupná a bude k službám.
Jana
 
Příspěvky: 676
Registrován: pát 08. úno 2019 7:25:47

Re: Učitelé

Příspěvekod armin » stř 10. črc 2024 7:42:15

Jana píše:
Jemný proud Milosti umožnil otevřít Poradnu, ve které zprvu bylo naprosto všechno možné, co koho napadlo.

S tím, jak se v ní pravidelně objevuje text Nisargadattovo knihy, se Milost proměnila v mocný proud, který z Poradny postupně odstraňuje všechno, co je Milosti překážkou.

Všechno, co odvrací pozornost od nejvyšší pravdy z ní postupně zmizí, aby Milost mohla bez zábran působit na každou bytost, která Poradnu navštíví a bude mít zájem o nejvyšší poznání. Zůstanou tam jen texty všeho druhu, které jsou v souladu s Milostí, aby si každý mohl vybrat. Každý si může do Poradny ukládat všechno, co prosvětluje jeho mysl a probouzí radost v srdci.

Všechny IP adresy budou odbanovány a pro ty, kdo budou Poradnu navštěvovat s úctou, zůstane Poradna přístupná a bude k službám.


Ty bláho, a kdo nebude přistupovat k Janině projevům s náležitou úctou, bude utracen.

Obrázek
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3214
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Učitelé

Příspěvekod Trini » stř 10. črc 2024 7:43:46

Jana píše:
Budu ráda, když budeš citovat i Ramanu nebo kteréhokoliv Probuzeného, který tě oslovuje, jen netuším, kde jsi ho naposledy citovala.


Ty každou citaci hned zapomeneš, takže není divu, že si nevzpomínáš. Nejsi ráda, když cituji něco, čemu zatím nerozumíš. Proto to vidím, jak armin napsal na inspiruj: Tvoje Poradna at je pro začátečníky, inspiruj i pro pokročilé.

Že existují začátečnící a pokročilí, jsem se dověděla právě od realizovaných/ probuzených a vidím to jako přirozené. Např. Eduard Tomáš řekl, že hodně duchovních učitelů jsou pokročilí žáci, a když je učitelem Mistr = probuzený, tak může mít ještě různé vady charakteru podle toho, kolik z ega se mu už podařilo nebo právě nepodařilo rozpustit.
Ve stejném smyslu mluvil jak Ramana, tak Nisargadatta.

Jsi zřejmě jediná, které to způsobuje obrovský problém. Proto fakt nemá cenu, o tom s tebou diskutovat, dokud si to nevyřešíš.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 2905
Registrován: čtv 29. říj 2020 16:01:12

Další

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron