Kdo mává vlajkami Ukrajiny, ať dá dobrovolně peníze. Macek našel řešení
Další glosy Miroslava Macka jsou tu. Někdejší český politik a místopředseda ODS, současný politický komentátor a glosátor, se opět vyjádřil k ožehavým tématům. Dominovalo téma Ukrajiny.
Především se zastavil u tématu, kdy Evropská unie zvažuje, že si v zájmu finanční pomoci Ukrajině vezme další společnou půjčku na finančních trzích. Podle ČTK sedmadvacítka zemí za pomoci úvěru by mohla Kyjevu poskytnout deset miliard eur (250 miliard Kč) na provoz ukrajinského státu v Ukrajině, především na pokrytí platů či důchodů, tak i výdajů vyvolané ruskou agresí.
Macek ale navrhuje jiné řešení. „Ihned vypsat klasickou válečnou půjčku. Lidí, kteří mávají ukrajinskými vlajkami po celé Evropě, je přece dost na to, aby ihned dluhopisy skoupili. Osobně totiž proxyválku USA s Ruskem do posledního Ukrajince financovat nechci. A dozajista nejsem sám,“ glosuje a přechází k neméně zásadnímu tématu, kterým je zastavení dodávek plynu z Ruska do Evropy Ukrajinou. Podle něj se jedná o „další eskalační pokus Zelenského režisérů zatáhnout Evropu do ještě větší konfrontace s Ruskem. Tipoval bych, že pokud to nevyjde, bude nutně následovat přerušení veškerých dodávek pod jakoukoliv záminkou,“ myslí si.
Ukrajina totiž oznámila, že kvůli ruským útokům poprvé od začátku války vypne jeden z tranzitních bodů ruského plynového potrubí – Sochranovka, kterým proudí ruský plyn dál do Evropy.
Sice se výrazně oteplilo, ale pacientů v ordinacích praktiků zatím neubývá. V některých regionech přibylo těch, kteří potřebují antibiotika. Jednou z příčin podle lékařů je i to, že skončila veškerá opatření proti covidu včetně povinných respirátorů, takže se uvolnila cesta jiným infekcím.
Tolik zpráva. Velmi by mne ovšem zajímala statistika, kolik z těch pacientů je očkovaných proti covidu a kolik z nich je neočkovaných. Pozoruji totiž v poslední době mezi svými třikrát očkovanými přáteli jednu nepříjemnou virovou infekci za druhou.
Maďarské domácnosti v dubnu podle úřadů platily za plyn nejnižší ceny v Evropě. V elektřině je Budapešť druhá nejlevnější.
Míra inflace v Německu se v dubnu zvýšila o rekordních 7,4%, což je nejvyšší zaznamenaná hodnota od sjednocení státu. Informace o tom jsou zveřejněny v tiskové zprávě Spolkového statistického úřadu země (Destatis).
Prý žijeme v nepředvídatelném, turbulentním světě. Nesmysl! Vítěz soutěže Eurovize je předem jasný!
Pražský primátor Hřib:
Nemá smysl registrovat další lidi, když ta kapacita není. Nemluvím jen o školách, školkách, kde to mají na starosti městské části, ale i když se budou stavět modulové školy, nebude tam nikdy dostatek českých dětí. Vlastně tu postavíme ghetto pro ukrajinské uprchlíky, což je fatální. Tak neproběhne žádná adaptace ani integrace. Proto je nutné, aby se rozprostřeli po krajích, kde jsou rezervy v kapacitě.
Proboha, proč by měla probíhat nějaká adaptace a integrace? Sběrné tábory, a jakmile válka na Ukrajině skončí, jistě se vrátí rádi zpět. Ukrajinci jsou přece hrdý národ a jistě se ihned zapojí do budování vlasti.
Slovenský premiér Eduard Heger v reakci na slova ukrajinské hlavy státu uvedl, že jeho země udělá všechno, co je v jejích silách, aby vzešla Ukrajina z války jako vítěz a Rusko bylo poraženo.
„Jestliže demokratické země nepoleví v pomoci Ukrajině a Ukrajina dostane zbraňové systémy, které potřebuje, podaří se jí zahnat ruskou armádu tam, kde byla před 24. únorem,“ napsal premiér na Facebooku.
Jordanka Jirásková na facebooku:
Překvapivě vyšlo po 77 letech najevo, že mezi zahraničními vojáky, kteří nás osvobodili od Němců, bylo 80% Ukrajinců. Že ale mezi okupanty v roce 1968 byli také ve velkém množství Ukrajinci, to už se zase nehodí, to najednou Ukrajina ještě neexistovala, protože byla založena až v roce 1991.
Z editorialu Global Times
Žádný oběd není nikdy zadarmo. Více amerických zbraní způsobí smrt více Ukrajinců a smlouva o půjčce a pronájmu, kterou podepsal prezident Biden, zatáhne navíc Ukrajinu do dluhové pasti a změní válkou poničenou zemi v kolonii Spojených států. Smlouva umožňuje Američanům urychlit dodávky zbraní a dalšího vojenského materiálu, léků a potravin na Ukrajinu. Předpokládá se, že ta zaplatí později.
„To bude pro Ukrajinu vážný problém. Ukrajina bude muset splácet za dodávky zbraní a dalších věcí úroky i základní půjčku. Spojené státy jsou obchodník. Nedělají obchod, na kterém by měly prodělat,“ říká k tomu vojenský expert Song Zhongping.
Smlouva o půjčce a pronájmu není levnou záležitostí a americký ďábelský plán je zřejmý. Podporovat vojenskými dodávkami Ukrajinu, aby bojovala do poslední kapky ukrajinské krve, a pak žádat po následných generacích Ukrajinců, aby za to vše zaplatili.
Smlouva o půjčce a pronájmu z roku 1941 umožnila pomoc Spojených států Spojencům. Velká Británie splácela dodávky zbraní až do roku 2006, celých 61 let po skončení války.
Představte si tedy, jak ovlivní tato smlouva Ukrajinu v příštích desetiletích.
„Spojené státy mají z protahované války na Ukrajině největší prospěch. Vojenskoprůmyslový komplex na ní vydělává značné peníze. Největší ztráty pak utrpí Ukrajina a její obyvatelé,“ říká Song a zdůrazňuje, že Ukrajina je dodávkami zbraní a odrazováním od mírových jednání stále více stahována do chudoby a dluhů. Spojené státy jsou jako upír, vydělávající peníze na chaosu a válce. Sání ukrajinské krve neprobíhá pouze nyní, ale bude pokračovat i po válce.
Zničení Ukrajiny. Stačí toto. Šándor ukázal, co se moc neví
„Můj odhad je, že Rusové neprohrávají, možná nějak dramatický nevítězí, ale určitě nevítězí Ukrajinci. Je potřeba počítat s tím, že dřív nebo později Rusové Donbas obsadí. Zatím obsadili osmdesát procent toho území,“ upozornil generál Andor Šándor, bývalý šéf vojenské rozvědky. Putin svým projevem 9. května podle Šándora dal najevo, že není jeho cílem jít mimo Donbas. „Ví dobře, že pokud Donbas dobude celý a bude kontrolovat celé pobřeží včetně přístavů a kontroluje moře, má spojnici Krymu s pevninskou federací a zároveň totálně ekonomicky zničí Ukrajinu,“ zdůraznil.
Mnozí čekali, že na Donbase a jihu Ukrajiny se Rusům bude víc dařit, neb je tam rovný terén, kde lze použít těžkou konvenční techniku. Zatím to však aspoň zdálky vypadá, že je jejich postup pomalý. Čím to je a je tomu vůbec tak? „Vycházíme toliko z hlášení ukrajinského generálního štábu, která úplně nemusejí reflektovat – a to záměrně a z pochopitelných důvodů – reálnou situaci. Rusko může pokračovat v konfliktu s ohledem na stav svých vojsk, na jejich morálku, s ohledem na doplnění vojsk technikou a samozřejmě s ohledem na ukrajinský odpor. To jsou všechno faktory, které situaci determinují,“ vysvětlil Andor Šándor.
„Popravdě řečeno jsem ale žádné realistické mapy neviděl, abychom mohli pochopit, co se tam děje. Zároveň jsme také neviděli a neznáme přesné poměry sil. Můj odhad je, že Rusové neprohrávají, možná nějak dramaticky nevítězí, ale určitě nevítězí Ukrajinci. Je potřeba počítat s tím, že dřív nebo později Rusové Donbas obsadí. Zatím obsadili osmdesát procent toho území,“ upozornil.
Lze čekat, že Ukrajinu vojenskou technikou saturujeme do té míry, že Ukrajina dokáže vojenskou techniku doplňovat a nahrazovat lépe než Rusové? Zahraniční zpravodaj CNN Prima NEWS Matyáš Zrno, který se od začátku války na Ukrajině pohybuje, píše na Twitteru, že „Rusové mají nekonečné množství těžké techniky“, Ukrajinci na tom také nejsou špatně, ale hůř. Na druhou stranu Američané schválili zákon o půjčce a pronájmu vojenské techniky Ukrajině. Americký prezident je díky této normě oprávněn do roku 2023 půjčovat nebo pronajímat vojenské vybavení Ukrajině a dalším státům ve východní Evropě postiženým ruskou válkou. Může to být významné a způsobit zvrat ve válce? „Nevím, z čeho Matyáš Zrno vychází. Já si nemyslím, že by Rusko mělo nekonečné množství těžké techniky. Mohou mít staré tanky. To je něco, co by konflikt mohlo převálcovat, pokud by byly k dispozici skutečně masivně za podpory dělostřelectva a letectva. Což si úplně nemyslím, že je tento případ,“ domníval se generál.
Budeme svědky útoků na nádraží, na vzletové a přistávací dráhy, na sklady
„Co se týče Ukrajiny, i tam se dostáváme k jistým limitům toho, co vlastně můžou západní země nabídnout, protože každá armáda si musí ponechat nějaké vlastní zásoby pro případ, kdyby se dostala do konfliktu s někým jiným. Pokud jde třeba o protitankové řízené střely Javelin a protiletadlové střely Stinger, tak jich Američané už mají velmi málo a musejí si je hlídat pro své vlastní potřeby. Záleží, o jakou těžkou techniku jde a za jak krátkou dobu lze Ukrajince vycvičit k jejímu ovládání. Jednodušší bude technika sovětské provenience, kterou mají také a umějí ji ovládat, horší by to bylo, kdyby jim Němci a Britové dávali svoje tanky,“ objasnil.
„Pro Rusko je rozhodující zamezit tomuto posilování Ukrajiny. Proto budeme svědky útoků na nádraží, na vzletové a přistávací dráhy, na sklady, tak aby doplňování ukrajinské techniky maximálně zdržovali. Kdyby Ukrajinci ke svému vojenskému odhodlání dostali i dostatek techniky včetně zpravodajských informací – které dostávají do Američanů – to by mohlo do konfliktu vážně promluvit. Osobně si však nemyslím, že jsme blízko situaci, že by měla Ukrajina navrch,“ vypozoroval Šándor.
Slyšíme o velkých ruských ztrátách, nicméně logicky je budou mít i Ukrajinci. Jak to bude s lidskými zdroji? Budou moci své vojenské síly dostatečně kvalitně obnovovat líp než Rusové, kterých je mnohem více? Zvláště když bude válka trvat delší dobu. „Samozřejmě že i Ukrajinci utrpěli těžké ztráty, i když to logicky nepřiznávají. Doplňování lidí má význam v tom, jaký vedete způsob bojové činnosti. Když Rusové abstrahují od masivního nasazení manévrujících tankových a mechanizovaných jednotek a soustředí se na dělostřeleckou palbu, kdy touto masivní palbou rozbijí ukrajinské pozice a potom do nich postoupí, pak potřeba nahrazování lidského potenciálu na ruské straně taková není. Rusové však dobře vědí, že jsou limitní, a konflikt vedou tak, aby minimalizovali vlastní ztráty. Čím déle válka potrvá, tím bude pro obě strany obtížnější nahrazovat nejenom techniku, ale i lidský potenciál,“ upozornil.
Doněcká a Luhanská lidová republika už mají i oficiálně s Ruskem smlouvu o vzájemné pomoci. Kdyby to pro Rusy kolabovalo do té míry, že by byla možnost, že tyto republiky obsadí Ukrajina (i když k tomu je nyní asi daleko), mohl by Putin v rámci této pomoci sáhnout i k drastičtějším metodám typu chemických či ještě horších zbraní? Američtí zpravodajci odhadují, že Putin nepoužije jaderné zbraně, pokud nebude Rusko nebo jeho režim v bezprostředním ohrožení. Přesto USA počítají s variantou, že by na Ukrajině v nadcházejících měsících mohlo dojít „k nepředvídatelné a potenciální eskalační trajektorii, protože Putinovy ambice přesahují aktuální možnosti jeho armády...“
„Nemyslím si, že by toto bylo na pořadu dne. Rozhodující bude situace na bojišti. Od toho se budou odvíjet rozhodnutí o tom, jaké další síly a prostředky je nutné použít. Doněcká a Luhanská republika byly vyhlášeny na jedné třetině Donbasu. Dnes Rusko kontroluje osmdesát procent Donbasu. Když vezmeme poslední prohlášení ukrajinského prezidenta Zelenského, že můžou hovořit o čemkoliv, pokud se Rusové stáhnou na úroveň 23. února, tak z toho vyplývá uznání toho, obě samozvané republiky by byly předmětem mírových dohod, nikoliv vojenského konfliktu,“ konstatoval generál.
Jak dlouho a čím budeme moci Ukrajince zásobovat, aby čelili efektivně Rusům?
Avril Hainesová, ředitelka americké Národní rozvědky, v úterý na slyšení amerického senátního výboru řekla, že Vladimir Putin má stále v úmyslu „dosáhnout cílů i mimo Donbas“, ale že „čelí nesouladu mezi svými ambicemi a současnými konvenčními vojenskými schopnostmi Ruska“. Dodala, že ruský prezident „pravděpodobně“ počítá s tím, že podpora ze strany USA a EU pro Ukrajinu bude slábnout, jak se bude zhoršovat inflace, začne se projevovat nedostatek potravin a dál porostou ceny energií. Je to správný předpoklad a za jak dlouho by to mohlo nastat? „Příliš dlouhý konflikt může rozklížit jednotu Evropské unie, pokud jde o sankce a další věci. Zatím se jenom hovoří o tom, že budeme nahrazovat, přestaneme a uvidíme. V praktické rovině jsme toho tolik neudělali. Dodávky zatím fungují a probíhá to v odhadnutelných nákladech. Což nemusí být do budoucna úplně pravda, protože ne všechny členské země Evropské unie zastávají stejný postoj, jako mají Polsko, Pobaltí, Česko nebo Slovensko. Máme tu země s opatrnějším postojem,“ upozornil Šándor.
„Cíle Putina se asi mění s ohledem na možnosti, které má k dispozici. Domnívám se, že ztráta Donbasu by byl tak silný signál – což znamená odříznutí od pobřeží –, že by Ukrajina měla začít vyjednávat. Potom ale nebude žádný důvod znovu nasměrovat pozornost na Kyjev. Neumím si představit, jakými by to bylo silami a prostředky. Ovládnout celou Ukrajinu by představovalo 750 tisíc vojáků, což je počet, který Rusko v žádném případě nemůže dát dohromady. Politický cíl je relativně stejný, ale vojenské cíle se mění s ohledem na možnosti a houževnatý odpor Ukrajinců a tím, jak jsou zásobováni. Jak dlouho však a čím je budeme moci zásobovat? Jestli dojdou protitankové a protiletadlové zbraně, vrtulníky a těžká pozemní technika, pak bude těžké si představit, čím vším by Ukrajinci mohli disponovat, aby účelně a efektivně čelili Rusům,“ objasnil.
Putinův projev 9. května byl mimořádně očekáván, ale nic významného nepřinesl. Mobilizaci nevyhlásil, válku nevyhlásil. Máme být z hlediska rozšíření války do Evropy, nebo dokonce jaderné války po tomto projevu klidnější? „Nemyslím si, že Putinovou ambicí je pokračovat do Pobaltí nebo do Polska. Mobilizaci jsem neočekával. Pokud by mobilizoval v počtu, o kterém se mluvilo, bylo by to veřejné přiznání neúspěchu na Ukrajině. Znamenalo by to i oslabení ekonomiky. Navíc si nejsem jistý, jak by tito zmobilizovaní záložáci na Ukrajině působili. Dal tím najevo, že jeho cíl je nejít přes hranice Donbasu. Ví dobře, že pokud Donbas dobude celý a bude kontrolovat celé pobřeží včetně přístavů a kontroluje moře, má spojnici Krymu s pevninskou federací a zároveň totálně ekonomicky zničí Ukrajinu,“ zdůraznil.
„Už teď Rusové blokují v této oblasti lodě. To je obrovská ztráta pro Ukrajince s mezinárodně bezpečnostními konsekvencemi, pokud jde o vývoz obilí a dalších věcí, na kterých je závislá řada zemí třetího světa. V situaci, kdy tam bude hlad, lze očekávat, že tito lidé zase můžou vyrazit do Evropy. To by pro stabilitu Evropy byl velmi závažný problém,“ uzavřel Andor Šándor.
Neobvykle kriticky se vyjádřil k ruské invazi bývalý čínský velvyslanec na Ukrajině Kao Jü-šeng. Rusko podle něj směřuje k definitivní porážce, kterou podkopávají neúspěchy ekonomické a vojenské politiky ruského prezidenta Vladimira Putina. Informoval o tom hongkongský list Phoenix media.
„Válka každým dnem přináší Rusku velké náklady. Nejenže se Rusku nedaří na frontě, ale prohrává také ekonomický, diplomatický a propagační boj, což znamená, že je jen otázkou času, kdy bude Rusko definitivně poraženo,“ řekl Kao Jü-šeng, který byl velvyslancem na Ukrajině v letech 2005 až 2007.
Krátce po zveřejnění sice článek z webu zmizel, v archivu ale zůstal (v čínštině), a navíc ho stihla převzít zahraniční média.
Putinova touha ovládnout region bývalého Sovětského svazu vedla podle Kaa k tomu, že Rusko „opakovaně narušovalo cizí území a suverenitu“. „To je největší hrozbou pro mír, bezpečnost a stabilitu Eurasie,“ dodal.
Kaova slova by nebyla nikterak překvapivá, kdyby nezazněla z úst bývalého čínského diplomata.
Jeho popis je výjimečným odklonem od obvyklého postoje Číny, která svého blízkého diplomatického partnera nekritizuje.
armin píše:Postoj Ruska se změnil. Vadil by už i vstup Ukrajiny do Evropské unie
Rusko změnilo názor a případný vstup Ukrajiny do Evropské unie už by byl nepřípustný. V rozhovoru pro britský UnHerd to uvedl zástupce ruského velvyslance při OSN Dmitrij Poljanskij.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... .seznam.cz
Jo, soused k pohledání. Buď budete tancovat, jak já budu pískat, nebo bude zle.
Tím ale všechny ztrácí a obrací proti sobě.
Až na některé skalní věrné jako je Alfons Trini a Alaja
Alfons píše:Ono je snad uvalení embarga na vývoz venezuelské/íránské ropy (protože se neujal moci americký Guaidó/Pahlaví) něco v zásadě jiného?
nikdo na Rusko útočit nechce
armin píše:Snad embarga na dovoz ropy - to bych řekl že nepřekračuje mezinárodní právo každé země, dovážet nebo nedovážet z té které země. Na rozdíl od agrese, bombardování, ostřelování, vraždění na území souseda. To je "v zásadě" něco naprosto jiného.
armin píše:Mně spíš přijde, že ty, Alaja a Trini z nějakých mně ne zcela pochopitelných důvodů lezete do prdele Putinovi.
Alfons píše:
Banderovci fašisti jsou. Americké financování biologických zbraní na území UA bylo prokázáno. Americké vojenské základny se k Rusku přibližují. Putin mnoho let usiloval o odzbrojení/jednání. Bez povšimnutí.
Nemůže být spravedlivým soudcem, kdo naslouchání argumentům jedné strany považuje za lezení jí do prdele. Ty jsi prostě blázen.
armin píše:To že Banderovci jsou fašisti je možné, v Rusku jsou také fašisté a nikdo na něj kvůli tomu neútočí.
armin píše:Vývoj biologických zbraní na UA ani nikde jinde prokázán nebyl.
armin píše:O globální odzbrojení Putin neusiloval jen o jednostranné odzbrojení Ukrajiny a zemí východní Evropy.
To Regan a Gorbačov se dohodli na částečném oboustranném odzbrojení. S Putinem ale žádná dohoda není, jen klade požadavky na druhé. To sis nevšiml?
armin píše:Putin garantoval územní celistvost Ukrajiny a už od roku 2014 ji sám vesele porušuje pod různými záminkami.
http://vasevec.parlamentnilisty.cz/clan ... vi-nacizmu
P.C. Roberts: Vidím, jak se západní svět proměňuje v hájemství nacizmu
Jak se ve výjimečné a nepostradatelné Americe může stát, že soukromá komunikační společnost upře někdejšímu americkému prezidentovi jeho právo na svobodné vyjádření?
Jak může soukromá společnost negovat Ústavu USA a Listinu práv?
Jak je možné, že Ústavou zaručená práva všech Američanů závisí v případě někdejšího prezidenta na tom, kdo vlastní Twitter? A Facebook? A Google? A New York Times?
Jak si Američané, zvláště pak konzervativci, mohou myslet, že žijí ve svobodné zemi, když někdejšímu prezidentu USA jsou ústavní práva buď upírána či poskytnuta – a to soukromou společností?
Není tohle případ, kdy „soukromý sektor“ řídí vládu?
Jak mohou být lidé svobodní, když je jim upírán přístup k faktům, otevřené debatě a pravdě?
Ředitel Vnitřní bezpečnosti, instituce jako vypadlé z éry německého nacizmu, která v současnosti přebírá v USA vládnoucí roli, ustavil americké Ministerstvo pravdy, které má pravomoc umlčovat všechny, kteří se postaví proti oficiálním narativům. Jak je možné, že prezidentova administrativa se odvažuje ustavit v USA gestapáckou instituci, vybavenou pravomocí potlačovat pravdu?
Co se děje s „Bidenovými demokraty?“ Jsou neschopni pochopit že svoboda a volnost, čili práva, která zakladatelé země probojovali, jsou dnes v sázce?
Jak může být něco ještě cennějšího než pravda?
Jak mohou být práva menšin, rasová práva, práva lesbických žen, práva homosexuálů, práva transgenderů a jakákoli jiná nová práva, která se ještě objeví, shledána důležitějšími, než PRAVDA sama?
Kde je americký lid? Kde jsou jeho zvolení zástupci ve sněmovně reprezentantů a v Senátu?
Kde jsou média, hlídací psi demokracie? Kde jsou soudy, právnické školy, asociace zabývající se otázkami práva, kde jsou protestující, stavějící se na obranu svobody, jejímž základem je svoboda slova, což je právo chráněné ústavou? Proč nějaká vlivná skupina nechrání práva zaručená americkou Ústavou? Proč ani jedna univerzita neprotestuje, když je pravda nahrazována jen fikcí, sloužící elitám?
Proč Američané prostě jen sedí, zatímco americký nacista, ředitel „Vnitřní bezpečnosti“ vytváří v USA orwellovský stát? Nedávno jsme byli svědky toho, jak v USA, to je v domnělé svobodné zemi, prohlašuje Bidenem ustavený ředitel Vnitřní bezpečnosti, že jeho gestapácká agentura má právo rozhodovat o tom, co je pravda a co je nepravda.
V Americe je respekt k pravdě tak nicotný, že uvedený nacista stále ještě zůstává ředitelem americké „Vnitřní bezpečnosti“. Ještě ho z místa nevyhodili. A nebyl dokonce ani pokárán za to, že cenzuru povyšuje nad Ústavu Spojených států.
Je už dnes jen vtipem říct o jakékoli západní zemi že je „zemí svobodnou“. Nu a jelikož je dnes skrz naskrz znacifikován už celý západní svět, nelze se divit nadšené podpoře, který tento znacifikovaný svět, a to navzdory riziku své záhuby v dešti nadzvukových interkontinentálních raket, nacistickému režimu na Ukrajině vyjadřuje. Putin je ruský liberál a je proto nerozhodný. Ale není zas až tak nerozhodný, aby Rusku umožnil propadnout nacizmu tak, jak k tomu došlo v zemích západních. Konečné zúčtování se přibližuje a naivní Američané se dál starají o práva transgenderů a o hranice nacistické Ukrajiny. Jako by úplně zapomněli na práva vlastní, zaručená jim americkou Ústavou. Takže nedělají prakticky nic pro to, aby jim byla tato práva zachována.
Svoboda byla zkrátka na Západě vhozena do popelnice historie. A to nikoli cizími uchvatiteli, ale Západem samotným.
Jak může být něco ještě cennějšího než pravda?
ustavil americké Ministerstvo pravdy,
Alfons píše:V r. 2014 však proběhl na UA protiústavní puč a pučisty byla dosazena nedemokratická vláda. Ačkoli normálním demokratickým volbám nic nebránilo.
Neboli Putin argumentuje diskontinuitou původního subjektu. Nezákonně vzniklý nový subjekt zjevně porušoval ruským Ukrajincům jejich práva. Tak cos tím chceš dělat, zavřít nad tím obě oči? Protože se ti to jako páté koloně nehodí do amerického politického krámu?
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků