Mimosmyslové vnímání

naše první fórum... :-)

Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod Paradoxy » úte 24. zář 2024 19:00:13

Zajímala by mě Vaše zkušenost nebo názor na toto. Kdysi jsem četla knížku od Moodyho život po životě, vyhledával různé osoby, kterým se to dělo. Jde mi ale hlavně o případy, kdy dotyčný člověk, který na chvíli zemřel, věděl třeba o tom, o čem se lidí baví v jiné místnosti, to znamená, že vnímal osoby a předměty jinak než fyzickými smysly.

Něco podobného se děje vlastně i ve snu, ale tam by se to dalo vysvětlit nějakou mozkovou aktivitou. Vlastně by se tak daly vysvětlit i zážitky při umírání s tunelem a viděním svatých a podobně.
Paradoxy
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 24. zář 2024 18:19:59

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod vostalpetr » stř 25. zář 2024 7:16:29

O tom nic nevím, protože se o to nezajímám,

Ale při uvolnění se od ztotožnění se s tělem dochází ke spojení s UV

Takže tyto věci pak mohou fungovat přes toto napojeni...

Budu muset dopsat poslední vlákno, aby bylo jasnější co se děje při relaxaci čili meditaci,

Tam právě díky uvolnění dochází k napojení na UV, což nemusí být vždy příjemné a může být i děsivé..

Je to spontánní proces, který se podobným způsob zřejmě děje i při umírání a odtelesnéni

I když to asi nebude stejne jako v meditaci...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5066
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod salmo1cz » stř 25. zář 2024 9:27:41

Tak zrovna Dr.Moody odvolal to co popisoval a pak odvolal to co odvolal... údajně. :hahaha:
Já u toho nebyl takže těžko říci.
Nicméně je tu ale poměrně těžká váha, primář kardiologie Pim van Lommel.
Nějaké práce uveřejnil i odborný časopis The Lancet a to jako má svojí váhu.Oni neuveřejní ledajaký blábol.
Z podobného ranku mě osobně fungují virgule na vodu a kovy...to funguje bezvadně.
Z lidového léčitelství znám několik případů kdy to opravdu fungovalo a nebyl to nějaký placebo efekt.Třeba patní ostruha se řeší ozařováním na radiologii a léčitel ty záněty vyřešil během dvou sezení.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 965
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod salmo1cz » stř 25. zář 2024 11:48:20

Tak jasně AI nelení a hnedle naservíruje potravu. :time:


Znám holčičku, která poslepu „přečetla“ SPZ auta na druhé straně domu, říká lektorka extraokulárního vidění
https://www.flowee.cz/rozhovory/14312-z ... d=33038241
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 965
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod Paradoxy » stř 25. zář 2024 15:20:10

salmo1cz píše:Tak jasně AI nelení a hnedle naservíruje potravu. :time:


Znám holčičku, která poslepu „přečetla“ SPZ auta na druhé straně domu, říká lektorka extraokulárního vidění
https://www.flowee.cz/rozhovory/14312-z ... d=33038241


https://kurzyeov.cz/nase-kurzy-kalendar-akci/

Tak za tyhle prachy bych se to mohla taky naučit :hahaha:
Paradoxy
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 24. zář 2024 18:19:59

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod Paradoxy » stř 25. zář 2024 15:27:38

vostalpetr píše:O tom nic nevím, protože se o to nezajímám,

Ale při uvolnění se od ztotožnění se s tělem dochází ke spojení s UV

Takže tyto věci pak mohou fungovat přes toto napojeni...

Budu muset dopsat poslední vlákno, aby bylo jasnější co se děje při relaxaci čili meditaci,

Tam právě díky uvolnění dochází k napojení na UV, což nemusí být vždy příjemné a může být i děsivé..

Je to spontánní proces, který se podobným způsob zřejmě děje i při umírání a odtelesnéni

I když to asi nebude stejne jako v meditaci...


Napadá mě k tomu otázka, protože já úplně nevím, co je meditace. Dá se v meditaci poznat, co je osobní a co univerzální vědomí?
Paradoxy
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 24. zář 2024 18:19:59

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod Paradoxy » stř 25. zář 2024 15:29:58

salmo1cz píše:Tak zrovna Dr.Moody odvolal to co popisoval a pak odvolal to co odvolal... údajně. :hahaha:
Já u toho nebyl takže těžko říci.
Nicméně je tu ale poměrně těžká váha, primář kardiologie Pim van Lommel.
Nějaké práce uveřejnil i odborný časopis The Lancet a to jako má svojí váhu.Oni neuveřejní ledajaký blábol.
Z podobného ranku mě osobně fungují virgule na vodu a kovy...to funguje bezvadně.
Z lidového léčitelství znám několik případů kdy to opravdu fungovalo a nebyl to nějaký placebo efekt.Třeba patní ostruha se řeší ozařováním na radiologii a léčitel ty záněty vyřešil během dvou sezení.


Může to tedy být tak, že se člověk nějakým způsobem odtotožní a tím se dostane do více univerzální sféry a tím pak vnímá jiného člověka a tím u něj najde zdravotní problém?
Paradoxy
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 24. zář 2024 18:19:59

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod Arat » stř 25. zář 2024 17:57:58

Mno, taky dojdu s jednou svou zkušeností, která ale nedává jednoznačnou odpověď.

Delší dobu, roky, je mi velmi blízký jeden kamarád. Duchovně. Ne jeho osoba, to už máme za sebou, resp. já to mám za sebou.
Delší dobu jsme nebyli v bližším kontaktu, až včera.
Odpoledne jsem si na něj vzpomněla a pak večer, který už jsem měla po celém dni za sebou a tu jsem cítila nezvyl tlak na hrudi, jako by byl se mnou...
Psala jsem mu SMS, jestli je ok, ano, je ok., psal.

Nevím, proč se u mne vzal ten stav ...
Uživatelský avatar
Arat
 
Příspěvky: 455
Registrován: sob 18. zář 2021 22:47:29

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod Paradoxy » stř 25. zář 2024 18:23:04

Arat píše:Mno, taky dojdu s jednou svou zkušeností, která ale nedává jednoznačnou odpověď.

Delší dobu, roky, je mi velmi blízký jeden kamarád. Duchovně. Ne jeho osoba, to už máme za sebou, resp. já to mám za sebou.
Delší dobu jsme nebyli v bližším kontaktu, až včera.
Odpoledne jsem si na něj vzpomněla a pak večer, který už jsem měla po celém dni za sebou a tu jsem cítila nezvyl tlak na hrudi, jako by byl se mnou...
Psala jsem mu SMS, jestli je ok, ano, je ok., psal.

Nevím, proč se u mne vzal ten stav ...


Jednoznačné je asi máloco...
Může to být mimosmyslové vnímání. Je fakt, že jsme propojený ať se nám to líbí nebo nelíbí...To je asi ten důvod, proč se třeba v aštavakragítě píše: myšlenka já konám tě otravuje jako hadí jed. Vem si, že i ke kroku potřebujeme podlahu a k dýchání kyslík. Takže sice jednáme, ale ne jako jediný činitel.
Paradoxy
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 24. zář 2024 18:19:59

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod salmo1cz » čtv 26. zář 2024 0:02:57

Paradoxy píše:
salmo1cz píše:Tak zrovna Dr.Moody odvolal to co popisoval a pak odvolal to co odvolal... údajně. :hahaha:
Já u toho nebyl takže těžko říci.
Nicméně je tu ale poměrně těžká váha, primář kardiologie Pim van Lommel.
Nějaké práce uveřejnil i odborný časopis The Lancet a to jako má svojí váhu.Oni neuveřejní ledajaký blábol.
Z podobného ranku mě osobně fungují virgule na vodu a kovy...to funguje bezvadně.
Z lidového léčitelství znám několik případů kdy to opravdu fungovalo a nebyl to nějaký placebo efekt.Třeba patní ostruha se řeší ozařováním na radiologii a léčitel ty záněty vyřešil během dvou sezení.


Může to tedy být tak, že se člověk nějakým způsobem odtotožní a tím se dostane do více univerzální sféry a tím pak vnímá jiného člověka a tím u něj najde zdravotní problém?

Za všechny léčitele mluvit nemůžu, protože jsem znal jenom jednoho.Byla to léčitelka, která patřila do Top léčitelů u nás v ČR.
Znám důvěrně i část její rodiny a kdybych je měl specifikovat jednou větou, tak by to bylo.
Srdce na dlani.
Jsou to jedny z mála lidí které rád potkávám a to jsem dlouho nevěděl, že ta léčitelka je jejich maminka, babička.
Žádné odtotožnění, ale dar od Boha.
Už její tatínek byl znám jako léčitel a jasnovidec a celá rodina je silně věřící v Boha.Ne v náboženství nějaké, ale v Boha.
Ona prostě koukla a věděla co vám je.
Nedá se to vysvětlit.

Takoví léčitelé, o kterých píšeš, jsou krásným příkladem jak dar od Boha bohu zase navracet viď.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 965
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod vostalpetr » čtv 26. zář 2024 9:58:10

Paradoxy píše:
vostalpetr píše:O tom nic nevím, protože se o to nezajímám,

Ale při uvolnění se od ztotožnění se s tělem dochází ke spojení s UV

Takže tyto věci pak mohou fungovat přes toto napojeni...

Budu muset dopsat poslední vlákno, aby bylo jasnější co se děje při relaxaci čili meditaci,

Tam právě díky uvolnění dochází k napojení na UV, což nemusí být vždy příjemné a může být i děsivé..

Je to spontánní proces, který se podobným způsob zřejmě děje i při umírání a odtelesnéni

I když to asi nebude stejne jako v meditaci...


Napadá mě k tomu otázka, protože já úplně nevím, co je meditace. Dá se v meditaci poznat, co je osobní a co univerzální vědomí?


Meditace je stav relaxace něco mezi spánkem a bdělým stavem,

Musím to dopsat co se pak děje,

Ale prostě přijde nějakým různým způsobem energie (duch) z venku

A může tě chtít pohltit

Ale je to různé, každý to má jinak

Ale je to poněkud děsivé

Že něco přišlo neznámého a chce tě ovládnout...

Většinou to přijde ve spánku po meditaci

Takto se spontánně napojujes na UV, Šakti, všeprostupující energii...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5066
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod vostalpetr » čtv 26. zář 2024 10:03:36

Paradoxy píše:
salmo1cz píše:Tak zrovna Dr.Moody odvolal to co popisoval a pak odvolal to co odvolal... údajně. :hahaha:
Já u toho nebyl takže těžko říci.
Nicméně je tu ale poměrně těžká váha, primář kardiologie Pim van Lommel.
Nějaké práce uveřejnil i odborný časopis The Lancet a to jako má svojí váhu.Oni neuveřejní ledajaký blábol.
Z podobného ranku mě osobně fungují virgule na vodu a kovy...to funguje bezvadně.
Z lidového léčitelství znám několik případů kdy to opravdu fungovalo a nebyl to nějaký placebo efekt.Třeba patní ostruha se řeší ozařováním na radiologii a léčitel ty záněty vyřešil během dvou sezení.


Může to tedy být tak, že se člověk nějakým způsobem odtotožní a tím se dostane do více univerzální sféry a tím pak vnímá jiného člověka a tím u něj najde zdravotní problém?


Jasně,

Těch úrovni je mnoho od léčitelské po energii osvícení

A pak jsou také různé schopnosti, siddhi na vyšší úrovni..

Ta nejvyšší schopnost je dle mě proměnění těla ve světlo,

Což se děje čas od času v dzogchenu

Kdy dojde nejen k osvícení myslí ale i těla,

A jedinec se vypaří tak nějak receno

A toto udělá právě ta všeprostupující energie UV...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5066
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod vostalpetr » čtv 26. zář 2024 10:09:35

PS.

UV je živá prázdnota všeprostupujícího prostoru,

Jinak popsáno je to energie Šakti jenž vše tvoří

Sivá (vědomí) a Šakti (energie) jsou dvě strany jedné mince

Tedy to samé jen různé popsáno při různých náhledech ...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5066
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod Paradoxy » čtv 26. zář 2024 16:32:17

vostalpetr píše:
Paradoxy píše:
vostalpetr píše:O tom nic nevím, protože se o to nezajímám,

Ale při uvolnění se od ztotožnění se s tělem dochází ke spojení s UV

Takže tyto věci pak mohou fungovat přes toto napojeni...

Budu muset dopsat poslední vlákno, aby bylo jasnější co se děje při relaxaci čili meditaci,

Tam právě díky uvolnění dochází k napojení na UV, což nemusí být vždy příjemné a může být i děsivé..

Je to spontánní proces, který se podobným způsob zřejmě děje i při umírání a odtelesnéni

I když to asi nebude stejne jako v meditaci...


Napadá mě k tomu otázka, protože já úplně nevím, co je meditace. Dá se v meditaci poznat, co je osobní a co univerzální vědomí?


Meditace je stav relaxace něco mezi spánkem a bdělým stavem,

Musím to dopsat co se pak děje,

Ale prostě přijde nějakým různým způsobem energie (duch) z venku

A může tě chtít pohltit

Ale je to různé, každý to má jinak

Ale je to poněkud děsivé

Že něco přišlo neznámého a chce tě ovládnout...

Většinou to přijde ve spánku po meditaci

Takto se spontánně napojujes na UV, Šakti, všeprostupující energii...


Já znám tohle jako spánkové paralýzy. Ta poslední byl totální paradox. Byly mi lámány žebra neviditelnou tmavou osobou, nebylo tomu vidět do tváře, strašně to bolelo a zároveň to byla nepopsatelná slast...pak převážila bolest těch žeber, řekla jsem dost a v tu chvíli jsem se vzbudila a ty žebra mě stále bolely. Já osobně si to vysvětlila tak, že to bylo moje podvědomí a ne UV.
Paradoxy
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 24. zář 2024 18:19:59

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod Paradoxy » čtv 26. zář 2024 16:41:33

Něco podobnýho a i jiný věci se mi staly i v bdělém vědomí. Popravdě ale nevím, co to spustilo když se to dělo. Hrálo v tom roli asi i odevzdání, uvolnění, ale takový samočinný, asi to úmyslně nedokážu. U jednoho z těchhle vědomých zážitků v bdělým stavu přišlo vidění vnitřního srdce ve tvaru koule uvnitř zářivý jas, na povrchu rudá šlupička. A zase to byl paradox, na jednu stranu takový jakoby soucit se vším a na druhou jsem cítila, že to srdce je těsně před rozprsknutím se a byl v tom strašný strach ze smrti.
Paradoxy
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 24. zář 2024 18:19:59

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod vostalpetr » pát 27. zář 2024 6:54:28

Žádné odtotožnění, ale dar od Boha.


To přece nepoznáš jak moc je kdo napojen na UV,

Oněkom se může říci, že má velký srdce,

Tak to by vcelku vystihovalo UV, to je přece také velké jako celý prostor...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5066
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod vostalpetr » pát 27. zář 2024 7:02:31

Paradoxy píše:Něco podobnýho a i jiný věci se mi staly i v bdělém vědomí. Popravdě ale nevím, co to spustilo když se to dělo. Hrálo v tom roli asi i odevzdání, uvolnění, ale takový samočinný, asi to úmyslně nedokážu. U jednoho z těchhle vědomých zážitků v bdělým stavu přišlo vidění vnitřního srdce ve tvaru koule uvnitř zářivý jas, na povrchu rudá šlupička. A zase to byl paradox, na jednu stranu takový jakoby soucit se vším a na druhou jsem cítila, že to srdce je těsně před rozprsknutím se a byl v tom strašný strach ze smrti.


To by mohlo být ono,

Ta nepříjemnost a strach a temnota je způsobena rozdílnosti úrovni ega a UV,

Viz Tibetská kniha mrtvých kde se zjevují různá světla postupně od nejvyššího k nižšímu

Dokud se ty úrovně nevyrovnají, pak tam dušička hupsne jako moucha na svítící žárovku

A to jí vykopne do projevu...

Ale pro ego jsou ta světla desiva

Pokud bych na UV a na karmu měla nahlížet tímhle způsobem, pak by to vysvětlovalo karmu a minulé životy asi takhle? EGO osoby neexistuje a je to pouze připoutanost a proto si člověk své minulé životy nepamatuje. Při narození nového človíčka se ta připoutanost nabalí k tělu, aby se mohla dál projevovat. Člověk jí má za vlastní, ale když to nechá v uvolnění být, zjistí, že je to jen pohyb, takže karma je jenom připoutnanost stejně jako ego.
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5066
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod vostalpetr » pát 27. zář 2024 7:12:30

PS

Tedy žádná dušička ale pripoutanosti

To je přece také energie, akorát zatuhla

Ta se vrací do projevu ...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5066
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod salmo1cz » pát 27. zář 2024 9:06:18

vostalpetr píše:
Žádné odtotožnění, ale dar od Boha.


To přece nepoznáš jak moc je kdo napojen na UV,

Oněkom se může říci, že má velký srdce,

Tak to by vcelku vystihovalo UV, to je přece také velké jako celý prostor...

Jasně že.Osoba narozená za RU byla většinou věřící.
Léčitel svým způsobem jde proti karmě, když léčí následek ale neléčí příčinu.
Stanovila diagnózu i z fotografie, tedy musela vidět obraz jako nedílnost od celku, tedy jako boha.
Ty bylinkářky to vnímají jako energie.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 965
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod salmo1cz » pát 27. zář 2024 9:26:36

Třeba to proutkaření a virgule je podle mého čistě fyzikální záležitost.Měl jsem radost, protože tu byla možnost nějakým způsobem změřit, zviditelnit nějakou veličinu.
No když jsem přečetl recenzí na Sysifos tak jsem řekl vlezte mi na záda inkvizitoři zabedněný. :hahaha:
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 965
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Další

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron