Mimosmyslové vnímání

naše první fórum... :-)

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod salmo1cz » pát 27. zář 2024 9:34:12

Tady vzniká pocit jakože to přichází odněkud, že je tu člověk a někde je bůh nebo UV.
Tak to není.
Člověk a svět je bůh a UV.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 965
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod salmo1cz » pát 27. zář 2024 9:41:08

Principielně není rozdíl mezi řekou, krví a mízou.
Viveka khyati...Para Vairagya
salmo1cz
 
Příspěvky: 965
Registrován: sob 16. led 2021 14:09:30

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod armin » pát 27. zář 2024 10:05:54

salmo1cz píše:Tady vzniká pocit jakože to přichází odněkud, že je tu člověk a někde je bůh nebo UV.
Tak to není.
Člověk a svět je bůh a UV.


Tak, tak.
Když něco přichází (třeba i strach) a uvědomíme si, že jsme to my sami kdo přichází, tak se to "drama" uvolní a zase něco ze sebe poznáme - kde to žije, co to žere a tak. :-)

P.S. nejde to ale snadno, jaksi na to v ten moment zapomeneme jako na smrt. Proto je dobré cvičit se v bdělosti.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 3221
Registrován: sob 01. čer 2019 8:11:46

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod Paradoxy » pát 27. zář 2024 17:56:00

salmo1cz píše:Třeba to proutkaření a virgule je podle mého čistě fyzikální záležitost.Měl jsem radost, protože tu byla možnost nějakým způsobem změřit, zviditelnit nějakou veličinu.
No když jsem přečetl recenzí na Sysifos tak jsem řekl vlezte mi na záda inkvizitoři zabedněný. :hahaha:

Sysifos jsou v některých věcech dost omezená skupina :happy:
Paradoxy
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 24. zář 2024 18:19:59

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod Paradoxy » pát 27. zář 2024 17:59:14

Pokud bych na UV a na karmu měla nahlížet tímhle způsobem, pak by to vysvětlovalo karmu a minulé životy asi takhle? EGO osoby neexistuje a je to pouze připoutanost a proto si člověk své minulé životy nepamatuje. Při narození nového človíčka se ta připoutanost nabalí k tělu, aby se mohla dál projevovat. Člověk jí má za vlastní, ale když to nechá v uvolnění být, zjistí, že je to jen pohyb, takže karma je jenom připoutnanost stejně jako ego.[/quote]
Paradoxy
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 24. zář 2024 18:19:59

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod Paradoxy » pát 27. zář 2024 18:09:09

armin píše:
salmo1cz píše:Tady vzniká pocit jakože to přichází odněkud, že je tu člověk a někde je bůh nebo UV.
Tak to není.
Člověk a svět je bůh a UV.


Tak, tak.
Když něco přichází (třeba i strach) a uvědomíme si, že jsme to my sami kdo přichází, tak se to "drama" uvolní a zase něco ze sebe poznáme - kde to žije, co to žere a tak. :-)

P.S. nejde to ale snadno, jaksi na to v ten moment zapomeneme jako na smrt. Proto je dobré cvičit se v bdělosti.


Cvičila jsem poctivě pozornost na pozornost, ale musela jsem toho nechat, nevím kde dělám chybu, možná se moc soustředím. Nevím, jestli to byl výsledek cvičení nebo okolní dění ( v práci jsme v čím dál větším presu), v poslední době jsem nervouš a cítím v sobě napětí. Já jako správnej blbec nemám ve zvyku to dávat moc najevo, což je daný i mojí prací, kdy je potřeba být profesionál a happy. Ještě mě k tomu napadá, že jsem to dělala před spaním, mám totiž tak nadupaný dny, že se kolikrát ani v klidu nenajím. Od úterý k nám nastoupí nová posila, tak se těším, až jí zaučím a bude to snad zase lepší.
Paradoxy
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 24. zář 2024 18:19:59

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod vostalpetr » sob 28. zář 2024 18:48:18

Takováto vrcholná cvičení jako toto nebo koncentrace na mimo časovou Přítomnost

(Nejkratší časový okamžik)

Vyžadují odtelesneni

Což se na cestě usilování jak to učí guruové praktikuje prodychavanim postupně celého těla

Představou prostoru nebo světla nebo láskou

Což je duplikát spontánního napojení na UV

Kdy se toto děje přímo skrze uvědomění prostoru a svetla

Jenž je uvnitř i vně


Zatímco tady s nádechem se nadechuje např. představa prostoru do těla a s výdechem se to výdechuje zase vně těla...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5066
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod vostalpetr » sob 28. zář 2024 18:53:26

salmo1cz píše:Tady vzniká pocit jakože to přichází odněkud, že je tu člověk a někde je bůh nebo UV.
Tak to není.
Člověk a svět je bůh a UV.


To je tím, že vnější prostor není sevřen připoutanosti jako vnitřní prostor těla,

Takže to přichází z vnějšku v různých podobách dle dispozic jednotlivce

Vždyt ego přece neustále rozlišuje vnitřní a vnější

I když pro samotný prostor (Vědomí) toto neplati
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5066
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod Paradoxy » ned 29. zář 2024 19:35:29

vostalpetr píše:
salmo1cz píše:Tady vzniká pocit jakože to přichází odněkud, že je tu člověk a někde je bůh nebo UV.
Tak to není.
Člověk a svět je bůh a UV.


To je tím, že vnější prostor není sevřen připoutanosti jako vnitřní prostor těla,

Takže to přichází z vnějšku v různých podobách dle dispozic jednotlivce

Vždyt ego přece neustále rozlišuje vnitřní a vnější

I když pro samotný prostor (Vědomí) toto neplati


Já jako ego rozlišuju na vnitřní a vnější, chápu ale že vnitřní a vnější spolu úzce souvisí. Když nad tím přemýšlím, tak je možný, že vnitřní s vnějším souviset nemusí, fakt nevím.

Když je třeba v práci naléhavý problém, tak v mysli řeším možnosti řešení. Když mě vytočí doběla dítko, dostane prostě na zadek. Když mám absťák, jdu si zapálit. Jsem nepochybně nějak vybarvená individualita jako každej.
Nějak nevím, jak to uchopit, snad jen tak, že každý je takový jaký je, je v tom x možností a zároveň UV zahrnuje to vše. Buď vidím černou nebo bílou, nebo vidím černou a bílou, nebo nevidím ani černou ani bílou, a to vše je UV?

Sorry, já nejsem probuzená. Kdybych neměla ty bláznivý zážitky, neměla bych potřebu pátrat, prostě to jednoho dne přišlo a není dne, abych na to nemyslela a nechtěla poznat.
Paradoxy
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 24. zář 2024 18:19:59

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod vostalpetr » pon 30. zář 2024 7:18:18

Já jako ego rozlišuju na vnitřní a vnější, chápu ale že vnitřní a vnější spolu úzce souvisí. Když nad tím přemýšlím, tak je možný, že vnitřní s vnějším souviset nemusí, fakt nevím


To je jednoduchý,

Vědomí je všeprostupující stejně jako prostor,

Takže je jak uvnitř tak i vně těla či předmětů, tak jako prostor...


A podobně jako v individuálním snu je celý vytvořený sen vlastně vědomím v pohybu,

Které ač samo neměnné se zároveň neustále mění v jevy

Tak i Vesmir je na tom podobně

Vše je Vědomí v pohybu, jinak řečeno energie, tedy Šakti...


A tak jako sen je výtvor já a je já v pohybu

Tak Vesmír i osoba je výtvor Já a je Já v pohybu...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5066
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod vostalpetr » úte 01. říj 2024 12:38:04

Sorry, já nejsem probuzená. Kdybych neměla ty bláznivý zážitky, neměla bych potřebu pátrat, prostě to jednoho dne přišlo a není dne, abych na to nemyslela a nechtěla poznat.


To nic,

To ti jen z toho trošku mrda

Ale už to máš vysvětleny

Prostě to pusť do prdele a jen se uvolní

To je vše co lze udělat

Prostě dělej co tě baví,

To tě dovede k spokojenosti, stavu bez touhy a to je ten moment

Uvolnění, meditace...




To je princip...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5066
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod Paradoxy » úte 01. říj 2024 18:15:30

vostalpetr píše:
Sorry, já nejsem probuzená. Kdybych neměla ty bláznivý zážitky, neměla bych potřebu pátrat, prostě to jednoho dne přišlo a není dne, abych na to nemyslela a nechtěla poznat.


To nic,

To ti jen z toho trošku mrda

Ale už to máš vysvětleny

Prostě to pusť do prdele a jen se uvolní

To je vše co lze udělat

Prostě dělej co tě baví,

To tě dovede k spokojenosti, stavu bez touhy a to je ten moment

Uvolnění, meditace...




To je princip...


Komu někdy nehrabalo, viď... Zkusím to, teda spíš nebudu nic zkoušet, dík :happy:
Paradoxy
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 24. zář 2024 18:19:59

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod vostalpetr » stř 02. říj 2024 17:19:47

No jasně,

Chtění a nechteni je kořením života...

:kafe:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5066
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Re: Mimosmyslové vnímání

Příspěvekod vostalpetr » pát 04. říj 2024 9:37:07

Všechny dharmy spočívají v mysli, mysl spočívá v prostoru, prostor nespočívá nikde. / Všechny dharmy jsou od základu prázdné, všechny dharmy jsou od samého počátku zcela čisté, všechny dharmy jsou plně zářivou jasností, všechny dharmy jsou svou povahou nirvána, všechny dharmy jsou dokonalým osvíením. Právě toto je úplná dokonalost.

Guhjasamádža tantra
Rongzompa tento výňatek z Guhjasamádža tantry vysvětluje tak, že všechny jevy náleží mysli a že přirozenost mysli je jako prostor. Přirozenost prostoru je ve skutečnosti prosta vlastností. Pak nacházíme další výroky stejného významu, jako např. všechny dharmy jsou od základu prázdné a tak dále. Všechny dharmy, ježto nemohou být nijak potvrzeny jako subjekt či objekt, jsou od základu prázdné, avšak nikoli ve smyslu něčeho zbaveného něčeho jiného. Podobně, neboť nečistoty vášní nikdy neexistovaly, jsou od samého počátku zcela čisté. Jelikož temnota překážek nikdy neexistovala, jsou jsou plně zářivou jasností. Protože překážky nemohou být odděleny od svých protijedů, jsou svou povahou nirvána. Jelikož jsou zcela mimo očištění dvou překážek a dovršení dvou nahromadění, jsou jsou dokonalým osvíením. Význam dzogčhenu se vysvětluje všemi těmito způsoby.

Konečným cílem, který lze praxí dzogčhenu uskutečnit, je džalu. Lze jej dosáhnout překonáním dualistických konceptů subjektu a objektu, vnějšího a vnitřního atd. a reabsorpcí elementů těla do jejich zářivé podstaty. Jsou dvě úrovně realizace duhového těla, té nejvyšší se říká džalu phowa čhenpo. Když adept dosáhne této úrovně, nemůže ho už zastihnout smrt a úplně se rozplyne do světla.

Slavní mistři, kteří dosáhli této úrovně realizace, byli např. Padmasambhava a Vimalamitra. Druhá úroveň je prosté tělo světla. V tomto případě smrt skutečně přijde, ale zatímco je vědomí ve stavu dokonalé realizace, tělo se reabsorbuje do světla. Když umírají adepti, kteří dosáhli takovéto úrovně, odejdou na týden do ústraní. Po týdnu po nich nezbudou žádné stopy fyzického těla, kromě vlasů a nehtů. I v dnešních časech manifestovalo mnoho mistrů znaky této realizace.

srivatsa
https://www.buddhismus.cz/dzogchen.html

Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5066
Registrován: úte 08. pro 2015 23:39:45

Předchozí

Zpět na Všechno možný

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron